אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הבריאות במפעל תלמה: רצף טעויות רשלני ולא כוונת זדון צילום: שי יחזקאל

משרד הבריאות במפעל תלמה: רצף טעויות רשלני ולא כוונת זדון

במסגרת הביקורת של המשרד נבדקו תהליכי הייצור ונהלי בקרת האיכות - ונלקחו דגימות מקווי היצור השונים. עד כה מקור הזיהום לא אותר וייתכן שהוא נובע מתחלואת עובד או זיהום משני. בתוך כך הומלץ לבצע בדיקות מעבדה לעובדים

07.08.2016, 19:49 | ספי קרופסקי ונורית קדוש
צוות משרד הבריאות בראשות פרופ׳ איתמר גרוטו, ראש שירותי בריאות הציבור, ומנהל שירות המזון הארצי, אלי גורדון, ערך היום ביקורת מקיפה ויסודית במפעל תלמה בערד, בעקבות פרשת יוניליוור. החברה שיתפה פעולה עם הבדיקה באופן מלא. צוות משרד הבריאות התרשם כי מדובר ברצף טעויות רשלני ולא באירוע עם כוונת זדון מצד הנהלת החברה ומערך האיכות.

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת, עדיין נדרש תהליך השלמת חקירה בעניין הדליפה של המוצרים מהחברה. לשם כך החברה גם שכרה שירותי משרד חקירות חיצוני, כדי לבדוק את הסיבה לזליגת המשטח לדרכי השיווק.

קורנפלקס של אלופים, צילום: ישראל יוסף קורנפלקס של אלופים | צילום: ישראל יוסף קורנפלקס של אלופים, צילום: ישראל יוסף

במסגרת הבדיקה היום נבדקו תהליכי הייצור, נהלי בקרת האיכות ונלקחו דגימות מקווי היצור השונים. עם זאת, לאור האירוע, ובכפוף לשימוע, יותלה רישיון ה-GMP של החברה, עד לביצוע מספר פעולות מתקנות ודיווח עליהן.

עד כה מקור הזיהום לא אותר. יתכן והוא נובע מתחלואת עובד או זיהום משני. בתוך כך, הומלץ לבצע בדיקות מעבדה לעובדים, על מנת לנסות להשלים את החקירה.

בעקבות הביקורת שערך משרד הבריאות לפני שבוע, נקט המפעל שורת פעולות מתקנות. משרד הבריאות יורה על הנחיות נוספות כדי למנוע הישנות מקרים דומים בעתיד, כגון הגברת תדירות הדיגום באופן שיבוצע מדי יום, עד להודעה חדשה.

משרד הבריאות ימשיך בניטור ומעקב, כולל אחר תוצאות בדיקות המעבדה שנלקחו מהמפעל ומדרכי השיווק וידווח באופן שוטף לציבור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות