אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיזם האנליזות: אדיסון מעניקה לחברות דואליות הנחה בסיקור צילום: שאטרסטוק

מיזם האנליזות: אדיסון מעניקה לחברות דואליות הנחה בסיקור

ההנחה שמוכנה חברת המחקר לתת תעמוד על 10%. רשות ני"ע אישרה לפרסם את מחקריה באתר החברה הסוקרת ולא באתר החברות עצמן, וציינה כי "קיימת אי־בהירות משפטית באשר למידת יכולתן של חברות דואליות להצטרף לתוכנית"

09.08.2016, 07:44 | רחלי בינדמן

חברת המחקר אדיסון, שזכתה במכרז האנליזות של הבורסה, תעניק הנחה של 10% עבור הסיקור שלה לחברות דואליות. ההנחה נובעת מכך שחברות דואליות ממילא מדווחות באנגלית, וקל יותר לנתח את תוצאותיהן.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שנחשף בחודש שעבר ב"כלכליסט", הבורסה הצליחה לגייס 11 חברות לפרויקט האנליזות. מטרת הפרויקט היא ליצור תמחור הולם לחברות טכנולוגיה וביומד, ולשפר את הידע של המשקיעים לגביהן.

כדי לשמור על ניתוח מקצועי ובלתי תלוי, חתמו החברות המשתתפות על הסכם עם הבורסה. זו תשמש גורם מתווך לקבלת שירותי אנליזה למשך תקופה של שנתיים.

עוד נקבע כי אף חברה מסוקרת לא תשלם יותר מ־10% מסך ההכנסות של החברה המסקרת, כדי למנוע הטיה לטובת חברה מסוימת. פרוסט אנד סאליבן, חברת המחקר השנייה שאמורה לספק שירותי אנליזה למצטרפות הבאות לפרויקט, קבעה מנגנון תשלום אחיד לכל החברות המסוקרות.

בפרויקט ייקחו חלק 11 חברות, מתוכן שבע חברות ביומד: אליום, אינטק פארמה, ביולייט, ביונדווקס, פלוריסטם, קולפלנט ורדהיל, וארבע חברות טכנולוגיה: אלומיי קפיטל, ננו דיימנשן, פוינטר ופורסייט.

בדיון במליאת רשות ניירות ערך שנערך בחודש שעבר ביקשו נציגי הרשות מחברי המליאה לעדכן את הוראות החוק העוסק בשירותי האנליזה, כך שחברת הסיקור תוכל לגבות עד 15% מכל חברה במקום 10%. זאת כי לאור ההנחה שהעניקה אדיסון לחברות הדואליות, התשלום של יתר החברות חרג מהמגבלה של 10%.

הדיון שופך אור על הסיבה להתגייסות הדלה של חברות דואליות לפרויקט. נציגיה של רשות ניירות ערך ציינו כי חברה ציבורית המצטרפת לתוכנית נדרשת לפרסם את האנליזה שהוכנה לגביה באתר ההפצה של הרשות. "בשים לב לכך שקיימת אי־בהירות משפטית באשר למידת יכולתן של חברות דואליות להצטרף לתוכנית — שכן, לא ברור אם הדין הזר שאליו כפופות החברות הדואליות מאפשר פרסום אנליזות על ידן", ציינו.

לפיכך ביקשו נציגי הרשות מחברי המליאה לאשר כי חברות המחקר הן שיפרסמו את האנליזות באתר שלהן, ואילו החברות הציבוריות המשתתפות בפרויקט לא יחויבו לעשות כן. בקשה זו של הרשות אושרה.

בורסת תל אביב בורסת תל אביב בורסת תל אביב

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות