אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלי פרוכטר מסרב לנוח: מצטרף לדירקטוריון נובה צילום: ערן יופי הכהן

אלי פרוכטר מסרב לנוח: מצטרף לדירקטוריון נובה

בגיל 61 ואחרי אקזיט מוצלח באיזיצ'יפ שייסד, מצטרף פרוכטר לנובה, שנסחרת בת"א ובנאסד"ק

09.08.2016, 07:57 | דרור רייך
גם אחרי שמכר את איזיצ'יפ שאותה ייסד לפני 17 שנה, ושימש כמנכ"ל החברה עד למכירתה למלאנוקס בתחילת השנה תמורת 811 מיליון דולר, אלי פרוכטר (61) לא רוצה לנוח, והוא מצטרף לדירקטוריון נובה.

קראו עוד בכלכליסט

לפני הקמת איזיצ’יפ, שבעקבות מכירתה זרמו 17 מיליון דולר לכיסו, ייסד פרוכטר את LanOptics, ספקית מוצרי רשת שבה כיהן כמנהל שותף. במהלך כהונתו הוביל את LanOptics להנפקה בנאסד"ק. פרוכטר, שמחזיק בתואר בהנדסת חשמל מהטכניון, היה גם בין מייסדי Adacom, יצרנית מוצרי תקשורת נתונים.

נובה הישראלית דיווחה באמצע יולי על שיא הזמנות ברבעון השני למערכות מדידה אופטיות בהיקף של‭45 ‬ מיליון דולר. עלות כל מערכת היא כמיליון דולר. השיא נובע, בין היתר, מרכישת ריוורה האמריקאית באפריל 2015 תמורת ‭46.5‬ מיליון דולר.

רוב צבר ההזמנות מתוכנן לאספקה ללקוחות במחצית השנייה של השנה. נובה לא מפרטת את המקור להזמנות שהתקבלו מכמה לקוחות Foundry — כלומר חברות שמייצרות שבבים ללקוחות אחרים.

נובה נסחרת בתל אביב ובנאסד"ק לפי שווי שוק של 315 מיליון דולר, כאשר מניית החברה הסבה למשקיעיה תשואה חיובית של 11.6% מתחילת השנה. ברבעון השני של 2016 דיווחה נובה על הכנסות של 35.6 מיליון דולר ועל רווח נקי של 4.7 מיליון דולר, או 17 סנט למניה.

אלי פרוכטר מייסד ומנכ"ל איזי צ אלי פרוכטר מייסד ומנכ"ל איזי צ'יפ | צילום: ערן יופי הכהן אלי פרוכטר מייסד ומנכ"ל איזי צ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות