אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופקו הכפילה את הרווח למניה ברבעון השני

אופקו הכפילה את הרווח למניה ברבעון השני

דוחות הרבעון השני של חברת הביומד עדיין לא כוללים את המכירות מתרופת הדגל - ריילדי - שקיבלה את אישור ה-FDA רק לקראת סוף חודש יוני

09.08.2016, 15:44 | דרור רייך

חברת הביומד אופקו פירסמה אתמול (ב') את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני. אופקו דיווחה על הכנסות של 266 מיליון דולר, ירידה של 8.5% לעומת הכנסות של 291 מיליון דולר ברבעון הראשון של השנה. הרווח הנקי עמד על 15.5 מיליון דולר או 2 סנט למנייה לעומת רווח של סנט למנייה ברבעון הראשון של 2016.

קראו עוד בכלכליסט

הרבעון השני של 2016 היה כמו רכבת הרים לחברת הביומד אופקו. בסוף הרבעון הראשון נרשמה אכזבה בחברה כאשר ה-FDA לא אישר לשימוש את תרופת הדגל שלה ריילדי (Rayaldee) לשחרור מבוקר של ויטמין D לאחר שנמצאו ליקויים בייצור של התרופה (שנבע מפעילות של צד שלישי).

באופקו חששו שהגשת הבקשה החוזרת והתגובה של ה-FDA תארך כחצי שנה עד שנה. הבעיה של אופקו נבעה מכך שהמתחרה שלה, אמג'ן מקליפורניה, גם החלה לשווק תרופה דומה.

אך לקראת תום הרבעון השני (ב-21 ביוני) אופקו קיבלה את האישור המיוחל לריילדי מרשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA). האישור התקבל יחסית במהירות בעיקר בגלל אי מציאת בעיות יעילות או בטיחות בתרופה.

כמחצית מ־8 מיליון החולים באי־ספיקת כליות בשלבים 3 ו־4 בארה"ב סובלים מעודף ב־PTH ובוויטמין D, שוק שאופקו מעריכה אותו ב־12 מיליארד דולר בשנה. חברת הביומד מקווה להגיע למכירות שנתיות של יותר ממיליארד דולר.

פיליפ פרוסט מנכ"ל אופקו, צילום: יובל חן פיליפ פרוסט מנכ"ל אופקו | צילום: יובל חן פיליפ פרוסט מנכ"ל אופקו, צילום: יובל חן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות