אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טיפ למארגני תחרויות: בדקו פעמיים את הדגלים - ואז בדקו שוב צילום: איי פי

טיפ למארגני תחרויות: בדקו פעמיים את הדגלים - ואז בדקו שוב

מארגני האולימפיאדה בריו, שהצליחו כבר להכעיס את הסינים לאחר שהדפיסו בצורה לא נכונה את דגלי המדינה, יכולים להתנחם בעובדה שהם לא הראשונים לפשל בצורה כזו. בהתחשב בתדירות שבה טעויות מסוג זה קורות, זו כנראה לא תהיה הפאשלה האחרונה

09.08.2016, 17:25 | שירות כלכליסט

מארגני האולימפיאדה בריו, שהצליחו כבר להכעיס את סין לאחר שהדפיסו בצורה לא נכונה את דגלי המדינה, יכולים להתנחם בעובדה שהם לא הראשונים לפשל בצורה כזו. בהתחשב בתדירות שבה טעויות מסוג זה קורות, זו כנראה לא תהיה הפאשלה האחרונה.  

קראו עוד בכלכליסט

דגל סין. המארגנים בריו מיהרו להזמין דגלים חדשים , צילום: איי פי דגל סין. המארגנים בריו מיהרו להזמין דגלים חדשים | צילום: איי פי דגל סין. המארגנים בריו מיהרו להזמין דגלים חדשים , צילום: איי פי

המארגנים בריו מיהרו להזמין דגלים חדשים מספק מקומי. "הם מייצרים דגלים חדשים ונכונים. הדגלים הראשונים יסופקו בקרוב", מסר דובר הוועדה המארגנת המקומית מריו אנדראדה. "אנחנו מבינים שיש בעיה עם הדגל. הוא קטן מאד. חייבים להכיר היטב את הדגל הסיני כדי להבין את הטעות", הוסיף. "עם זאת, עלינו לתקן את הטעות".

הדגל הסיני כולל כוכב צהוב גדול ומסביבו 4 כוכבים קטנים יותר שבהטיה כך שהם מצביעים לעבר מרכז הכוכב הגדול. אולם צופים סינים חדי עין הבחינו כי בדגלים בריו, כולל הדגל שנשא הסייף לי שנג טקס הפתיחה, הכוכבים ישרים ומקבילים לכוכב הגדול. טעות קטנה אמנם, אך עדיין הצליחה להרגיז את הסינים. באתר של העיתון הממשלתי פיפל'ס דיילי ציינו כי הקונסול הכללי בריו פנה למארגנים ודרש תיקון מיידי.

בדומה לפאשלה בריו, במהלך טורניר הקופה אמריקה שנערך ביוני הושמע בטעות ההמנון של צ'ילה במקום של אורוגוואי בפתיחת המשחק של אורוגוואי נגד מקסיקו. השחקנים עמדו בדממה, רבים מהם בפנים אדישות בזמן שההמנון הלא נכון הושמע.

המארגנים טענו כי הטעות נבעה מטעות אנוש. "אנחנו מתנצלים מעומק הלב בפני פדרציית הכדורגל של אורוגוואי, הנבחרת הלאומית, תושבי אורוגוואי והאוהדים".

טעות נוספת אירעה באולימפיאדת לונדון ב-2012, אז הוצג בטעות הדגל של דרום קוריאה על מסך ענק לפני משחק כדורגל נשים בין צפון קוריאה וקולומביה. הצפון קוריאניות סרבו לעלות למגרש במשך שעה. המארגנים התנצלו גם במקרה הזה, וראש ממשלת בריטניה באותה תקופה דיוויד קמרון כינה זאת "טעות בתום לב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות