אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרוכשת של שח"ל: חברת הוקאי הסינית צילום: סבר פלוצקר

בלעדי לכלכליסט

הרוכשת של שח"ל: חברת הוקאי הסינית

קבוצת אלרואי מכרה את מניותיה (30%) בחברת הטלרפואה ב־33 מיליון פרנק שוויצרי. הוקאי נסחרת בשנזן לפי שווי של 2.5 מיליארד דולר

09.08.2016, 21:04 | גולן חזני

קבוצת אלי אלרואי מכרה את חלקה בחברת הטלרפואה שח"ל תמורת 30 מיליון דולר. עסקת המכירה דווחה לבורסה בשוויץ, שם החברה נסחרת, מבלי לציין את זהות הרוכשים. עם זאת, ל"כלכליסט" נודע כי גוף סיני בשם הוקאי (Hokai) הוא הרוכש של 30% ממניות שח"ל טלרפואה.  

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בחברת מכשור רפואי שנוסדה ב־1994, נסחרת בבורסת שנזן לפי שווי של 2.5 מיליארד דולר ובעלת מחזור שנתי של 3 מיליארד דולר. זו הרכישה הראשונה של הוקאי בישראל.

קבוצת המוכרים כוללת את יזם הביוטק שלמה בן חיים, אלי אלרואי, לשעבר מנכ"ל GTC מקבוצת קרדן, אייל בקשי, בעל השליטה בברק קפיטל, ואייל עופר, אחיו של עידן עופר.

העסקה נעשתה לפי שווי של 110 מיליון פרנק שוויצרי. הקבוצה תקבל עבור מניותיה 33 מיליון פרנק שוויצרי, שהם כ־30 מיליון דולר. קבוצתו של אלי אלרואי היא בעלת המניות הגדולה בחברה, לאחר שנטלה את המושכות מידי משפחת המייסדים בראשות ארז ויריב אלרואי. אין קשר משפחתי בין השניים לאלי אלרואי.

 

בפברואר השנה מונה מנכ"ל חדש, יובל שקד, שהחליף את ארז. המינוי נעשה לאחר ההכרזה על כשלון מכירת החברה לחברה הסינית Shanghai Jiuchuan. הסינים היו מעוניינים לרכוש את החברה לפי שווי של 130 מיליון דולר, כשהעסקה נחתמה בסוף 2015 ולא הושלמה.

 

שח"ל שנוסדה ב־1987 התחילה דרכה כחברה שמפעילה קו של ניידות לטיפול נמרץ והפכה לחברה המספקת שירותי ניטור ואבחון מרחוק של חולי לב וריאה.

אלי אלרואי, צילום: סבר פלוצקר אלי אלרואי | צילום: סבר פלוצקר אלי אלרואי, צילום: סבר פלוצקר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות