אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ציריך, שוויץ: מריחואנה ומקלטים אטומיים נגד חום צילום: שאטרסטוק

ציריך, שוויץ: מריחואנה ומקלטים אטומיים נגד חום

חנן מסר מנפץ את המיתוס: באירופה לא חם לא פחות מבישראל, רק שהדרכים להתמודד איתו יצירתיות

11.08.2016, 09:41 | חנן מסר
לא תמיד קר בארץ האלפים. בקנטון טיצ'ינו, בדרום על גבול איטליה, חם לא פחות מבישראל. כדי להצטנן, ולו למשך חמש שניות תמימות, מצאו התושבים דרך מקורית: חבל אלסטי מחובר לקרסול, מזנקים, ראש לפנים, נפילה של 220 מטר וכבר לא חם יותר. זה קורה בסכר Verzasca, שמוכר בעיקר בזכות סצנת הפתיחה של Golden eye בסדרת ג'יימס בונד.

בציריך היפה והעשירה, שגם בה יכול להיות חם, פזורות 1,200 מזרקות מים קרים, טעימים, ובחינם, שהופכות אותה לשיאנית העולם בתחום. למעלה, באלפים, לא מזניחים את אלפי עדרי הפרות, הכבשים והעזים שיצאו אל שדות המרעה למשך כל הקיץ. בעת צרה, כשהחום גובר, הצבא השוויצרי מתגייס לעזרה ושולח מסוקים כדי לספק מים לבקר הצמא.

מסוק של הצבא השוויצרי מנחית מים לפרה צמאה באלפים, צילום: איי פי מסוק של הצבא השוויצרי מנחית מים לפרה צמאה באלפים | צילום: איי פי מסוק של הצבא השוויצרי מנחית מים לפרה צמאה באלפים, צילום: איי פי

אכן, החום פוקד את שוויץ, ואת כל אירופה, בשנים האחרונות. אבל בארץ הזאת יש 1,500 אגמים ואינספור נחלים, ותמיד אפשר לטפס לקרחוני העד בראשי ההרים. אבל

אולי הכי פשוט זה להגיע לאחד הבונקרים, שבהם הטמפרטורה נעימה וקבועה במשך כל עונות השנה. לא פחות מ־20 אלף מקלטים אטומיים צבאיים ועוד כ־310 אלף פרטיים או ציבוריים ערוכים בכל עת להגנת כל תושבי שוויץ מפני אסון גרעיני, וגם מפני חום אוגוסט טיפוסי.

שמועה פופולרית במדינה גורסת שמריחואנה מצוינת לקירור הגוף. השוויצרים מתייחסים אליה ברצינות רבה, ושוויץ היא המדינה עם הכי הרבה מעשנים בעולם: 600 אלף איש, בערך 8% מהאוכלוסייה, מעשנים 100 טונות מריחואנה בשנה. גם אם חם להם, לפחות זה בסבבה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות