אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אותו ענף תוצאות הפוכות: זינוק ברווח של סומוטו, שיחקה ברווח של מג'יק צילום: שאטרסטוק

אותו ענף תוצאות הפוכות: זינוק ברווח של סומוטו, שיחקה ברווח של מג'יק

חברות התוכנות הישראליות מאותו הסקטור הציגו תוצאות כספיות הפוכות ברבעון השני; סומוטו דיווחה על עלייה של 43% ברווח ברבעון השני ומנייתה זינקה לאחר הפרסום, לעומת חברת מג'יק דיווחה על שיחקה ברווחיות ומנייתה נחלשת

10.08.2016, 15:12 | דרור רייך

2 חברות ישראליות מענף התוכנה והאינטרנט, מג'יקתעשיות תוכנה וסומוטו לימיטד, פרסמו הבוקר את הדוחות הכספיים שלהן לרבעון השני של 2016. אך בעוד שסומוטו דיווחה על תוצאות חזקות ומנייתה זינקה לאחר הפרסום, מניית מג'יק יורדת על רקע ירידה ברווחיות.

קראו עוד בכלכליסט

חברת התוכנה הגלובלית סומוטו מרמת החייל, המתמחה בשיווק באינטרנט, פרסום בווידאו, פרסום במובייל ובאספקת שירותי הפצה של תוכנות ואפליקציות מדווחת ברבעון השני על הכנסות של 11.2 מיליון דולר, עלייה של 15% בהשוואה לרבעון ראשון של 2016.

הרווח הנקי הסתכם ב- 2.2 מיליון דולר, עלייה של 43% בהשוואה ל- 1.5 מיליון דולר ברבעון הראשון בשנת 2016. מתחילת השנה החברה חילקה דיבידנדים של כמיליון דולר לבעלי מניותיה ובקופתה נמצאים בסוף הרבעון כ-10 מיליון דולר.

מג'יק מאור יהודה, המספקת ומפתחת פלטפורמת פיתוח יישומים ואינטגרציה עסקית מבוססי מובייל וענן, דיווחה על ההכנסות של 47.4 מיליון דולר ברבעון השני של 2016 עליה של 11% ביחס לרבעון המקביל אשתקד.

אך למרות הזינוק הדו ספרתי בהכנסות, הוא לא חלחל לשורה התחתונה עקב גידול בעלות המכר (Cost of Revenues) כלומר ההוצאות הישירות שנזקפו לטובת ייצור או אספקת המוצרים והשירותים.

הרווח הנקי הסתכם בסך של 4.09 מיליון דולר, לעומת רווח נקי של 4.1 ברבעון המקביל אשתקד. גם במונחי Non-GAAP, כלומר בנטרול רכיבים חד פעמיים, הרווח הנקי ירד והסתכם ב-5.16 מיליון דולר, לעומת 5.18 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

למרות השחיקה ברווחיות, מג'יק מעלה את תחזית ההכנסות עבור שנת 2016 ל-195-200 מיליון דולר, המשקפת צמיחה של 11%-13%, בהשוואה לתחזית קודמת של 191-195 מיליון דולר.

מנכ"ל החברה, גיא ברנשטיין, ציין כי "לאור הנראות של המחצית השנייה של 2016, אנו מעלים את תחזית ההכנסות לשנה כולה" וכי במג'יק ממשיכים להוציא לפועל את אסטרטגיית הרכישות שלהם וציין לדוגמא את הרכישה של 60% מחברת התוכנה ראשטוב תמורת 21 מיליון דולר במזומן שבוצעה ב-20 ביוני.

נזכיר כי למג'יק קיימת אופציה להשלמת הרכישה ל-100% ממניות ראשטוב שעוסקת בתחום מערכות ניהול המידע של מטופלים בתיקים רפואיים, ובין לקוחותיה קופות החולים הגדולות בישראל. והשלמת העסקה צפויה להיות במהלך הרבעון השלישי של 2016.

בן גירון סומוטו, צילום: עמית שעל בן גירון סומוטו | צילום: עמית שעל בן גירון סומוטו, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות