אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תחקיר: סמסונג חשפה את עובדי המפעל שלה לכימיקלים מסוכנים ללא ידיעתם צילום: samsung.com

תחקיר: סמסונג חשפה את עובדי המפעל שלה לכימיקלים מסוכנים ללא ידיעתם

סוכנות הידיעות AP חושפת כי יותר מ-200 עובדים לשעבר במפעלי הייצור של החברה בדרום קוריאה לקו בשנים האחרונות במחלות קשות ו-76 מהם נפטרו. העובדים מעידים גם כי החברה ניסתה לשלם להם סכומים גבוהים כדי להשתיק אותם

10.08.2016, 15:38 | נמרוד צוק
סמסונג והרשויות הממשלתיות הקוריאניות שאמורות לפקח על תנאי העבודה במפעליה הסתירו מידע חיוני על כימיקלים רעילים מפני מאות עובדים של החברה שלקו במחלות חמורות, כך קובע תחקיר של סוכנות הידיעות AP שפורסם הבוקר (רביעי). הסוכנות פרסמה שורה של עדויות עובדים על המהלכים בהם החברה נקטה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי התחקיר, שהסתמך על מידע שנאסף על ידי ארגון דרום-קוריאני הפועל למען בטיחות העובדים במדינה, יותר מ-200 עובדים לשעבר בחברה, שעבדו במפעלי ייצור השבבים ומסכי ה-LCD, לקו בשנים האחרונות במחלות חמורות כגון לוקמיה, זאבת, סרטן וטרשת נפוצה. 76 מביניהם מתו, מרביתם היו בשנות ה-20 וה-30 שלהם בלבד.

חנות של סמסונג בניו יורק. העובדים יתקשו לתבוע פיצויים, צילום: samsung.com חנות של סמסונג בניו יורק. העובדים יתקשו לתבוע פיצויים | צילום: samsung.com חנות של סמסונג בניו יורק. העובדים יתקשו לתבוע פיצויים, צילום: samsung.com

בדרום קוריאה האפשרות של הנפגעים ומשפחותיהם לקבל פיצוי על מחלות שנגרמו כתוצאה מתנאי עבודה לקויים מוגבלת ביותר, וללא מידע מפורט על החשיפה לחומרים הרעילים שגרמו להן זו משימה כמעט בלתי אפשרית, אומרים בסוכנות.

"בסיטואציה בה חיי אדם מוטלים על הכף, סמסונג הביאה ילדים כפריים חסרי השכלה לעבוד אצלה והתנהלה כאילו הכסף הוא חזות הכל. היא השתמשה בהם כמו כוסות חד פעמיות", אמר ל-AP פארק מין-סוק, עובד לשעבר בחברה שלקה בסרטן ריאות.

"סמסונג הציעה לי בעבר מיליארד וון, סכום השווה ל-864 אלף דולר, בתמורה לכך שאשמור על שתיקה. הם רצו להכחיש כי המחלה בה לקתה בתי נגרמה מתנאי העבודה אצלם ולמנוע ממני אפשרות להיאבק", הצהיר הואנג סאנג-גי, אביה של עובדת בחברה שמתה מלוקמיה בגיל 22.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות