אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק נגד חוסמי פרסומות? כך תגבילו את איסוף המידע שלה

מדריך כלכליסט

פייסבוק נגד חוסמי פרסומות? כך תגבילו את איסוף המידע שלה

נגד ההחלטה של הרשת החברתית לחסום את השימוש בחוסמי הפרסומות אמנם אין בינתיים מה לעשות, אבל ניתן לפחות להגביל את המידע שהיא אוספת עליכם לצורך בניית פרופיל אישי מקיף

10.08.2016, 16:28 | עומר כביר

הרשת החברתית אולי מונעת את השימוש בחוסמי פרסומות, אבל יש דרכים להגביל את המידע שנאסף עליכם ומשמש אותה לבניית פרופיל מקיף של העדפות  להתאמה אישית של פרסומות.

קראו עוד בכלכליסט

אם חשבתם שגוגל אוספת עליכם הרבה מידע, חכו שתגלו מה פייסבוק יודעת עליכם. גוגל אולי יודעת מה אתם מחפשים ולאיפה אתם נוסעים, אבל הרשת החברתית הגדולה בעולם יודעת את הפרטים האישיים ביותר שלכם – מקום מגורים ועבודה, איפה למדתם, מה התחביבים שלכם, מי בן הזוג, המשפחה והחברים שלכם ועוד.

 , צילום: איי אף פי צילום: איי אף פי  , צילום: איי אף פי

ולא מדובר רק על מידע שבחרתם לתת לה באמצעות מילוי הפרופיל המפורט. פייסבוק גם מנטרת את כל הפעילות שלכם בה – לאיזה פוסטים עשיתם לייק, למי הגבתם, עם מי דיברתם, על איזה קישור הקלקתם ועוד. 

החדשות הטובות הן שאפשר להגביל ולצמצם את איסוף המידע הזה, באמצעות כמה כלים. ראשית, נמחוק את המידע שלפיו פייסבוק מציגה לנו פרסומות.

1. היכנסו לקישור הבא.

2. העמוד שנפתח מציג רשימה של העדפות אישיות משוערות, מחולקות לפי נושאים, שלפיהם פייסבוק מציגה פרסומות. פייסבוק מאפשרת להוסיף העדפות, אבל אנחנו דווקא רוצים להסיר אותן.

3. לחצו על נושא מסוים, ואז על ה-X שליד כל העדפה כדי למחוק אותה (בפעם הראשונה תופיע הודעת אזהרה).

4. חזרו על הפעולה עד למחיקת כל העדפות (ייתכן שיהיה צורך ללחוץ על See More כדי לראות את כולן).

5. אין אפשרות לעצור את איסוף המידע, כך שמומלץ לחזור על פעולות אלו מדי כמה שבועות.

 , צילום: facebook צילום: facebook  , צילום: facebook

יש עוד כמה הגדרות שאפשר לשנות כדי להגביל את השימוש שפייסבוק עושה במידע אישי להצגת פרסומות (אם כי לא את איסוף המידע עצמו):

1. היכנסו לקישור הבא.

2. בסעיף הראשון לחצו על עריכה, בתיבת הבחירה בחרו באפשרות "כבוי" ולחצו על סגור. פעולה זו מונעת מפייסבוק להציג פרסומות על סמך אתרים שביקרתם בהם ואפליקציות חיצוניות שהשתמשתם בהן.

3. חזרו על אותה פעולה בסעיף השני, אך הפעם יש לבחור "לא" בתיבת הבחירה. פעולה זו מונעת הצגת פרסומות מותאמות אישית מחוץ לפייסבוק, ברשת הפרסום שלה.

4. כעת גשו לסעיף השלישי, חזרו על אותה פעולה אך הפעם בחרו ב"אף אחד". שינוי זה מונע הצגת פרסומות לחבריכם על סמך הפעילות שלכם (אלו שכותרתן "משה אוהב את זה", בעקבות לייק שעשיתם לעמוד או לפוסט כלשהו).

 , צילום: facebook צילום: facebook  , צילום: facebook

אם אתם כבר באזור, זו הזדמנות טובה לחסום גישה לאפליקציות או אתרים שאתם כבר לא משתמשים בהם. ייתכן שבעבר אישרתם גישה לגורמים שונים למידע מפייסבוק, ואין סיבה שהם ימשיכו להנות ממנה.

1. היכנסו לקישור הזה. העמוד שנפתח מציג את כל השירותים שקיבלו גישה לחשבון הפייסבוק שלכם.

2. הציבו את סמן על השירות שברצונכם להסיר, ולחצו על כפתור ה-X שהופיעה.

3. בחלון שנפתח תוכלו לסמן את תיבת הבחירה אם ברצונכם גם למחוק את כל הפוסטים שפורסמו דרך שירות זה (זהירות, פעולה בלתי הפיכה!).

4. אשרו למחיקת הגישה של השירות.

5. כעת, תחת "אפליקציות שאחרים משתמשים בהן", לחצו על עריכה, בטלו את כל תיבות הסימון ואשרו. פעולה זו תגביל העברת מידע לאפליקציות חיצוניות שחברים משתמשים בהן.

 , צילום: facebook צילום: facebook  , צילום: facebook

אהבתם את המדריך? יש לכם עוד טיפים לשיפור הפרטיות בפייסבוק? ספרו לנו בתגובות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

24 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

24.
בשביל זה צריך פעם בשנה לאמץ את החיים
בשביל זה צריך פעם בשנה לאמץ את החיים של אותו דייג שחי בכפר ובא עשיר והציע לו ככה וככה עד שהדייג אמר לו זה מה שאני עושה כרגע צריך לבנות כפר דומה שבו תבלו חופשה של שבוע מסביב לאגם ללא טלפונים ללא מחשב ולחיות כמו אותו דייג בסיפור היפה הזה
Mustache  |  11.08.16
21.
נו זה ברור שנותנים לה גישה לאנשי קשר...יש
נו זה ברור שנותנים לה גישה לאנשי קשר...יש כאלו בוא נגיד 80 אחוז עושים את זה על עיוור ואנחנו עוד איכשהו קצת בודקים ואז מאשרים חחח ומה נורא שאתה מוסיף מישהו לאנשי קשר ורואה אותו בפייס במקום לחפש שעתיים? כל אפליקציה היום עושה שימוש באנשי קשר לפחות רובם אי אפשר להתחמק מזה אלא אם כן אתה לא מעניין אף אחד ואף אחד לא מעניין אותך ואתה לא נרשם לשום מקום,לא קונה באינטרנט,לא מתחבר לרשתות חברתיות לא מעביר את מספר הטלפון שלך,לא עושה שימוש כמעט בכלום....זה כמו לחיות במנהרה 
Blowdryer  |  11.08.16
20.
גוגל יודעת עלינו הרבה יותר מהרגלי הגלישה ושרותי
גוגל יודעת עלינו הרבה יותר מהרגלי הגלישה ושרותי המיקום! גוגל אחראית על המיילים של רובנוו, טנישי קשר, תמונות, יודעים בדיוק איך אנחנו נראים ועוד. ופייסבוק, המצב הרבה יוצר גרוע. מנטרים וואטסטפים, משתמשים במצלמה ועוד מלא. מי שאוצה פרטיות שלא ישתמש בסמארטפון אחרת צריך להשלים עם המצב
Clover  |  11.08.16
לכל התגובות