אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל תחת התקפה: מואשמת שמחקה את פלסטין מהמפות שלה צילום מסך: google maps

גוגל תחת התקפה: מואשמת שמחקה את פלסטין מהמפות שלה

קבוצת עיתונאים פלסטיניים מעזה מאשימה את גוגל במחיקת שמה של פלסטין משירות המפות, למרות שגוגל מעולם לא ציינה את שטחי יהודה ושומרון, עזה או ישראל תחת ההגדרה הזו

10.08.2016, 17:32 | רפאל קאהאן

גוגל נקלעה לסכסוך הישראלי-פלסטיני לאחר שפורום העיתונאים הפלסטינים שמושבו בעזה יצא בקריאה ברשת ל"החזרת השם פלסטין למפות גוגל" בשבוע שעבר. הקמפיין שהוצת בעקבות הקריאה הצטרף לעצומת רשת עליה כבר חתומים מאות אלפים שקוראת לגוגל לשים את השם פלסטין על המפה של שטחי יהודה ושומרון ורצועת עזה. זאת למרות שגוגל מעולם לא הגדירה את השטח כפלסטין.

קראו עוד בכלכליסט

"הגארדיאן" הבריטי, כלי תקשורת שמזוהה עם הצד השמאלי של המפה הפוליטית, הסביר בדיווח שלו מהיום (ד') שגוגל מעולם לא תייגה את השטח כפלסטין, אך עיתונאים פלסטינים מתעקשים שהשם פלסטין אכן הופיע בה. כך או כך, המחאה נפוצה ברשת כשהיא מצטרפת לקמפיין התקשורתי להעלאת המודעות של המאבק הפלסטיני להקמת מדינה, שכלל בשנים האחרונות לא מעט מהלכים כגון פנייה ישירה לאו"ם ופעילות דיפלומטית ענפה. גוגל מציגה את שטח ישראל בגבולות 67, כאשר את יהודה ושומרון היא מפרידה בקו מקווקו ואת שטחי הרשות היא מציינת במפורש.

מפת ישראל כפי שהיא מופיעה בגוגל, צילום מסך: google maps מפת ישראל כפי שהיא מופיעה בגוגל | צילום מסך: google maps מפת ישראל כפי שהיא מופיעה בגוגל, צילום מסך: google maps

גוגל הסבירה שהתיוגים "הגדה המערבית" ו"עזה" הוסרו בגלל באג, אך היא תיקנה אותו מאז ואלה הוחזרו. יש לציין גם שלא מעט פעמים התיוגים והגבולות המשורטטים במפות משתנים בהתאם לכך שהגולש מגיע מאיזור מסויים.

דוגמה לכך ניתן למצוא במפת אוקראינה שמשתנה בהתאם למוצאו של הגולש. עבור גולשים רוסים חצי האי קרים מופיע כשטח רוסי, ועבור גולשים מאוקראינה הוא מופיע כשטח אוקראיני. פרויקט מעניין בשם Disputed Territories מנסה לנהל מעקב אחרי מקרים כאלה ומראה כיצד כל צד של המפה רואה את השטח.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
אין דבר כזה פלסטין , בזמן המנדט הבריטי
אין דבר כזה פלסטין , בזמן המנדט הבריטי הייתה פה פזורה ערבית ויהודית וכן בריטים שבעיקר עבדו פה , מעולם לא היה דגל פלסטיני או המנון כלשהו סתם חבורה של כמה ערבים כמו בכל מדינה בעולם . הבריטים קראו לחתיכת השממה הזו פלשתינה כמו שהם קראו לסודאן באפריקה או רואנדה שמות שהם גם המציאו , הערבים שברחו מפה הפסידו ומי שנשאר חי פה עם משפחתו עד היום , ארצות ערב ביקשו מהם לעזוב לכמה ימים ולחזור שיהרגו את כל היהודים , אכן הם עזבו ואכלו אותה בגדול , נאמר לערבים שעזבו להגיג שהיהודים טבחו בהם וסילקו אותם , דבר שגוי שכן הערבים חיים פה עד ליום הזה ביפו , בלוד וחיים חיי פאר בניגוד לחבריהם בסוריה או לוב , ובכלל גם הפלסטינים פה חיים מעולה בעיקר ביהודה ושומרון , וכן כל מי שחושב שיש דבר כזה התנחלות מוזמן לבדוק איזה מדינה בדיוק נשלטת על ידי הילידים שלה בעולם ? אין כזו ! אנחנו יהודים והיינו פה תמיד וככה זה ישאר , ערבים שלא ברחו מודים לאל יום יום שהם פה . ומי שלא טוב לו שיילך לדעאש . מי שחושב שהכל המצאה מוזמן לבדוק בדפי ההיסטוריה , לפתוח אינצקלופדיה וכו׳ .
Juventus  |  12.08.16
לכל התגובות