אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברות הטלוויזיה אומרות לא לפייסבוק

חברות הטלוויזיה אומרות לא לפייסבוק

ברשת החברתית מתקשים לגייס חברות מדיה שיסכימו לספק לה תוכן וידיאו בגלל מחלוקת על השליטה במודל מכירת הפרסומות. החברה חתמה לאחרונה על חוזים בשווי כולל של 50 מיליון דולר להפקת תכנים לשירות פייסבוק לייב

11.08.2016, 11:32 | עומר כביר

פייסבוק מתקשה לחתום על עסקאות תוכן לשירותי הווידיאו שלה עם ספקיות בולטות דוגמת דיסני, NBCUniversal או ליגת ה-NFL, בגלל אי הסכמה על מודל מכירת הפרסומות – כך חושף "הוול סטריט ג'ורנל".

קראו עוד בכלכליסט

בחודשים האחרונים, כחלק ממאמציה להפוך לאימפריית וידיאו שתאיים על יוטיוב, פועלת פייסבוק כדי לחתום על מגוון עסקאות עם יצרניות תוכן. ביוני האחרון נחשף שהחברה חתמה על כ-140 חוזים בשווי כולל של 50 מיליון דולר, עם גופים כמו CNN ו"הניו יורק טיימס" וידוענים דוגמת גורדון רמזי, להפקת תכנים לשירות פייסבוק לייב.

 , צילום: גטי אימג צילום: גטי אימג'  , צילום: גטי אימג

במקביל, מנהלת פייסבוק מגעים עם יצרניות תוכן בולטות על מנת לשלב את התכנים הבולטים שלהן בפייסבוק. חברות המדיה אמנם הביעו עניין בשיתוף הפעולה, שיספק לתכנים חשיפה לקהל המשתמשים העצום של הרשת החברתית, ואולם לפי "הוול סטריט ג'ורנל" התנאים שהציבה פייסבוק, בעיקר בכל הנוגע לסוגיית מכירת הפרסומות, מנעו עד כה את חתימת החוזים.

אחת מנקודות המחלוקת העיקריות, לדברי מקורות, היא התעקשותה של פייסבוק שלפיה הצוות שלה יהיה אחראי על שיווק ומכירת הפרסומות לתכנים השונים. המשמעות היא שעובדי פייסבוק יוכלו לפנות למפרסמים ולהציע להם לקנות פרסומת שתופיע לצד קליפ של שיספקו החברות. בכך פייסבוק תתחרה למעשה בחברות התוכן עצמן, שמתפרנסות גם הן מפרסומות ושעובדיהן שלהן פונים למפרסמים עם הצעות דומות.

לחלק מהחברות יש כבר שיתוף פעולה מוגבל עם פייסבוק. ערוץ הבידור E של NBCUniversal יוצר חמש סדרות מקור בשידור חי לפייסבוק לייב, ודיסני ביצעה ניסויים בשילוב תכנים של רשתות ABC ו-Freeform שבבעלותה בשירות Suggested Videos, שמציג למשתמשים סרטונים נבחרים בלוויית פרסומות. ואולם, החברות טרם חתמו על עסקאות מקיפות עם פייסבוק.

פייסבוק לא הגיבה לדיווח, ודוברת החברה הפנתה לדברים שאמרה לאחרונה מנהלת המוצר של פייסבוק, פידג'י סימו, שלפיהם בחודשים הקרובים תתנסה החברה בכמה מודלים שונים ושמדובר במהלך שעתיד לדרוש לא מעט זמן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות