אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עו"ד אוריאל זעירא, בא כוחה המתפטר של ענבל אור: "אינני בן ערובה" צילום: צביקה טישלר

עו"ד אוריאל זעירא, בא כוחה המתפטר של ענבל אור: "אינני בן ערובה"

אחרי שהודיע על התפטרותו דרש המנהל המיוחד עו"ד איתן ארז שעזיבתו תותנה במסירת פרטים על הלקוחה; מאז נקלעו אור וקבוצת החברות שבשליטתה להליכי פירוק, היא החליפה לא פחות מ-13 עורכי דין

11.08.2016, 11:48 | זוהר שחר לוי

"אינני בן ערובה ואינני אחראי לכך שענבל אור תתייצב לחקירה, תפנה דירה במועד או תמלא כל מטלה אחרת", כך הגיב היום (ה') בא כוחה של ענבל אור, עו"ד אוריאל זעירא,שביקש להתפטר מייצוגה, לדרישותיו של המנהל המיוחד לפיהן עזיבתו מותנית במסירת פרטים על הלקוחה.

אתמול הודיע עו"ד זעירא, המייצג את אור בחודשים האחרונים, כי הוא מבקש להפסיק לייצגה, בהסכמתה.

קראו עוד בכלכליסט

מאז נקלעו אור וקבוצת החברות שבשליטתה, אור סיטי נדל"ן להליכי פירוק, החליפה יזמת הנדל"ן לא פחות מ-13 עורכי דין, הן במסגרת הליכי הפירוק והן במסגרת החקירות השונות המתנהלות בעניינה.  

מימין: עו"ד אוריאל זעירא וענבל אור בבית המשפט , צילום: עמית שעל מימין: עו"ד אוריאל זעירא וענבל אור בבית המשפט | צילום: עמית שעל מימין: עו"ד אוריאל זעירא וענבל אור בבית המשפט , צילום: עמית שעל

בתגובה לבקשה, דרש המנהל המיוחד לנכסיה של אור ומי שמשמש גם כמפרק של קבוצת החברות, עו"ד איתן ארז, להתנות את שחרורו של זעירא מייצוג בכך שימסור את כתובת המגורים העדכנית של אור, שעזבה לדבריו בימים האחרונים את הדירה בה התגוררה בגבעתיים.

עוד ביקש עו"ד ארז לוודא עם עו"ד זעירא כי אור יודעת שהיא מוזמנת לחקירה במשרדו בהמשך החודש.

בעקבות דרישותיו של ארז, הורה שופט הפירוקים בבית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, על עיכוב שחרורו של עו"ד זעירא מייצוגה של אור "עד להחלטה אחרת" תוך שהוא דרוש את תגובתם של זעירא ואור לדברים.

בהודעה שמסר היום (ה') עו"ד זעירא לבית המשפט הוא מבהיר, בהסכמתה של אור, כי היא מודעת לכך שעליה להתייצב לחקירה והואיל ובשלב זה אין לה כתובת מגורים חלופית היא תעביר למפרק הזמני כתובת דואר אלקטרוני פעילה כמו גם מספר טלפון נייד.

"הח"מ איננו בן ערובה", כתב עו"ד זעירא לבית המשפט, "ואיננו אחראי לכך שהגב' אור תתייצב לחקירה, תפנה דירה במועד, או תמלא כל מטלה אחרת. חל אצל המנהל המיוחד בלבול מסוים בין הלקוח לבין המייצג ובלבול זה אסור שיחול".

עו"ד זעירא מוסיף, כי בהתאם לפסיקת בית המשפט העליון "אין לכפות שירות אישי כמו ייצוג, ואי שחרור מייצוג הינו כפיית שירות אישי". לאי שחרור מייצוג, כך נטען, משמעות חמורה ביותר כלפי עורך הדין ובייחוד בתיק עמוס בבקשות, תגובות ומכתבים. "מקום שבו שני הצדדים – עו"ד והלקוח – לא מעוניינים בכך, מהווה הטלת אחריות חסרת תקדים על עו"ד מייצג ואף עלול להביא להרתעת מייצגים מילטול את הטיפול בתיקים שכאלו".

עו"ד זעירא מציין עוד כי רק היום שיגר המנהל המיוחד למשרדו שלושה מכתבים עם דרישות שונות מאור "וכעת מצופה כי אני אהיה אחראי לייצוגה בכל עניין שלגביו שוגר למשרדו מכתב? עד קץ הימים?".

"הח"מ", נכתב עוד לבית המשפט, "לא ראה כי בכל אחד מהשחרורים מייצוג הקודמים שבתיק זה, המנהל המיוחד התנה תנאים או ביקש לעכב את השחרור ולהטיל על עוה"ד לייצג עד שיעמוד בתנאים שמתנה המנהל המיוחד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה