אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ערעור המס של שרגא בירן: השופט הסתיר גם קשר משפחתי של שותפו לשעבר לאיש העסקים צילום: אוראל כהן

ערעור המס של שרגא בירן: השופט הסתיר גם קשר משפחתי של שותפו לשעבר לאיש העסקים

לאחר שהבוקר נחשף ב"ידיעות אחרונות" כי השופט שפרסם פסק דין מקל בעניין שומת מס של איש העסקים, לא גילה כי על הקשר העסקי לבירן עולה כעת כי בנוסף השופט גם לא גילה לצדדים כי דודתו של שותפו לשעבר בפירמת עורכי הדין, עו"ד איתן שמואלי, הייתה נשואה לבירן. השופט: "הקרבה איננה מהווה עילה לפסילה"

11.08.2016, 16:28 | תומר גנון

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, אבגידור דורות, לא גילה במסגרת דיונים בערעור מס שהגיש שרגא בירן, כי לאיש העסקים יש קשר משפחתי לשותפו לשעבר בפירמת עורכי הדין, עו"ד איתן שמואלי. כך עולה מבדיקת "כלכליסט".  

קראו עוד בכלכליסט

מהבדיקה עולה שדודתו של שמואלי שנפטרה ב-1988, הייתה נשואה לשרגא בירן. עוד עולה כי עו"ד שמואלי אף עבד במשרד עורכי הדין של בירן. כאמור, נושא זה לא גולה לצדדים. בתגובה לפניית "כלכליסט" בנושא מסר השופט דורות באמצעות דוברות בתי המשפט כי "הקרבה הנטענת בשאילתא איננה מהווה עילה לפסילה לפי כללי הפסלות".

דורות פרסם בתחילת השבוע פסק דין מפתיע, ובו קיבל את טענותיו של בירן לפיהן הוא צריך לשלם מס מופחת של 10% על הכנסות מהשכרת 24 דירות שבבעלותו. הבוקר פרסם העיתונאי צח שפיצן ב"ידיעות אחרונות", כי השופט דורות לא חשף במהלך הדיונים בערעור כי משרד עורכי הדין איתן, מהולל ושדות, שבו היה שותף בטרם מונה לשופט לפני כחצי שנה, ייצג בעבר חברות מקבוצת הרבוע הכחול שבשליטת בירן.

השופט אביגדור דורות. הסתיר את הקשר העסקי והמשפחתי לבירן, צילום: אתר בתי המשפט השופט אביגדור דורות. הסתיר את הקשר העסקי והמשפחתי לבירן | צילום: אתר בתי המשפט השופט אביגדור דורות. הסתיר את הקשר העסקי והמשפחתי לבירן, צילום: אתר בתי המשפט

כאמור, כעת מתברר שהשופט דורות לא נתן גילוי לצדדים שדנים בתיק על עניין נוסף. זאת על מנת שהצדדים ישקלו האם לבקש להעביר את התיק לשופט אחר שאין לו כל קשר – ישיר או עקיף – למי מהצדדים. כאמור, מהבדיקה מתברר כי דודתו המנוחה של עו"ד שמואלי, שהוא שותפו לשעבר של דורות, הייתה נשואה לבירן.

מהשופט דורות נמסר בנוסף באמצעות דוברות בתי המשפט: "ערעורי המס נגעו לעניינו האישי של שרגא בירן , אשר לא היה לקוח של המשרד והשופט מעולם לא פגש אותו. יש לציין כי הרבוע הכחול, עד שנמכרה לגוף אחר, הייתה בעבר בשליטת חברה, שבירן היה אחד מבעליה, באמצעות חברה משפחתית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות