אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט: מניית עליבאבא זינקה ב-7% לשיא של שנה וחצי צילום: בלומברג

דיווח שוטף

וול סטריט: מניית עליבאבא זינקה ב-7% לשיא של שנה וחצי

מניית ענקית האינטרנט הסינית טסה בעקבות המלצת קנייה חמה לאחר דו"חות מפתיעים לטובה שפרסמה אתמול. מניית יאהו עלתה ב-4%. לאחר נתון המכירות הקמעונאיות המאכזב ליולי - המדדים המובילים ננעלו ביציבות, הנאסד"ק ננעל בשיא ורשם עליות זה השבוע השביעי - הרצף הארוך ביותר מאז מרץ 2012. הדולר נפל מול הין ב-0.7%. בורסות אירופה ירדו קלות, אך עלו בסיכום השבוע ב-1.4%. הנפט מסוג WTI עלה השבוע ב-6.4%

12.08.2016, 23:00 | שירות כלכליסט

ניקיי האנג סנג שנגחאי קאק דאקס פוטסי דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

23:00 - המדדים המובילים בוול סטריט ננעלו הערב ביציבות עם נטייה לירידות קלות, לאחר אכזבה מנתון המכירות הקמעונאיות לחודש יולי שפורסם מוקדם יותר. הירידות נרשמו על רקע חולשה של מניות חברות הכימיקלים והכרייה. מדד הנאסד"ק עלה ב-0.1% וננעל בשיא של כל הזמנים, יום לאחר שכל שלושת המדדים ננעלו ברמות שיא לראשונה מ-1999. מדד S&P 500 ירד ב-0.1%, ואילו הדאו ג'ונס איבד מערכו 0.2% והושפע מירידה של 1.9% במניית DuPont ומירידה של 0.9% במניית IBM. בסיכום שבועי, רשמו דאו ג'ונס ו-S&P 500 זו הפעם השנייה ברצף. מדד הנאסד"ק רשם עלייה זה השבוע השביעי ברציפות - הרצף הארוך ביותר שרשם המדד מאז מרץ 2012. עוד מניות שבלטו במסחר: מניית ענקית האינטרנט הסינית עליבאבא שזינקה ב-7% לשיא של שנה וחצי, ומניית יאהו שעלתה ב-4%.

מיס פיגי בוול סטריט, צילום: NYSE מיס פיגי בוול סטריט | צילום: NYSE מיס פיגי בוול סטריט, צילום: NYSE

22:00 - החוזים העתידיים על נפט מסוג WTI עלו היום בבורסות הסחורות בניו יורק ב-2.3% וננעלו על 44.5 דולר לחבית. בסיכום שבועי, רשם מחיר הנפט זינוק מרשים ועלה ב-6.4%. החוזים העתידיים על זהב ננעלו בירידה של 0.5% על 1,343.2 דולר לאונקיה. בסיכום שבועי ירד מחיר המתכת היקרה ב-0.1%.

אסדת קידוח נפט מסוג WTI, צילום: בלומברג אסדת קידוח נפט מסוג WTI | צילום: בלומברג אסדת קידוח נפט מסוג WTI, צילום: בלומברג

20:00 - החוזים על הנפט מסוג WTI עולים ב-1.8% ונסחרים תמורת 44.4 דולר לחבית. העלייה נרשמת על רקע הערכה של המשקיעים כי שוק הנפט בדרך להטיל מכסות ייצור, שצפויות לעלות את מחיר הזהב השחור. הערכות אלה מבוססות על דברים שאמר שר האנרגיה הסעודי אתמול, שמהם השתמעה נכונות של יצרנית הנפט הגדולה לסייע לאזן את שוק הנפט הגלובלי. בתוך כך, מניין אסדות הקידוח הפעילות בארה"ב שמפרסמת Baker Hughes עלה השבוע ב-17 ל-481.

19:00 - בורסות אירופה ננעלו הערב במגמה מעורבת, כאשר מדד הבנצ'מארק האירופי Europe Stoxx 600 ננעל בירידה קלה של 0.2% אך רשם בסיכום שבועי עלייה של 1.4%. פוטסי הבריטי עלה ב-0.1%, בעוד הדאקס הגרמני איבד מערכו 0.3% (אף שבסיכום שבועי הוא רשם עלייה של 3.3%) והקאק הצרפתי ירד ב-0.1%. בלטה במסחר: מניית ענקית הספנות והאנרגיה הדנית A.P. Moller-Maersk שעלתה היום ב-3.4%. אף שהחברה רשמה ירידה ברווח הנקי ובהכנסות ברבעון השני, הרוווח שלה (לפני מסים) עמד על 656 מיליון דולר - הרבה מעל הצפי שהיה לרווח של 551 מיליון דולר.

17:30 - מדד סנטימנט הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן עלה באוגוסט מרמה של 90 נקודות לרמה של 90.4 נקודות - פחות מהצפי שחזה אתר מארקט ווטש העומד על 91.5 נקודות. עלייה בהערכות של הנשאלים לגבי מצב הכלכלה בארה"ב מיתנה את הירידה שנרשמה ב"מצב הפיננסי האישי" של הנשאלים.

17:05 - מניית עליבאבא מזנקת ב-3.5% ורושמת שיא של 15 חודשים. העלייה נרשמת לאחר "המלצת קנייה חזקה" של האנליסט ריימונד ג'יימס, זאת על רקע הדו"חות שפרסמה אתמול ענקית האינטרנט הסינית שהכו את התחזיות עם תוצאות רבעוניות מפתיעות לטובה. בין היתר, רשמה החברה צמיחה של 59% בהכנסות הרבעון השני שהסתכמו ב-4.8 מיליארד דולר - המכירות בסין צמחו ב-49%, ומספר המשתמשים הכולל טיפס ב-18% ל-438 מיליון.

מייסד עליבאבא ג מייסד עליבאבא ג'ק מא | צילום: בלומברג מייסד עליבאבא ג

16:50 - על רקע הירידה בהוצאות של צרכנים בארה"ב, הדולר נחלש מול המטבעות המרכזיים בעולם. המטבע האמריקאי יורד ב-0.9% מול הין היפני ונסחר תמורת 101.1 ין (לעומת 101.8 לפני נתוני המאקרו שפורסמו). היורו מתחזק מול הדולר ב-0.5% ונסחר תמורת 1.12 דולר (לעומת 1.14 לפני הנתונים).

שטרות של 10 דולר, צילום: שאטרסטוק שטרות של 10 דולר | צילום: שאטרסטוק שטרות של 10 דולר, צילום: שאטרסטוק

16:30 - המדדים המובילים בוול סטריט פתחו את המסחר בירידות קלות, לאחר נתון המכירות הקמעונאיות שרשמו קיפאון ביולי וירידה בלתי צפויה במחירים הסיטונאיים. לאחר שאתמול ננעלו שלושת המדדים בשיא לראשונה מ-1999, פתח נאסד"ק את המסחר בירידה של 0.2%, בעוד S&P 500 ודאו ג'ונס ירדו ב-0.1%.

16:20 - חברת נורדסטרום הודיעה כי תעלה את הדיבידנד הרבעוני שלה ב-13% ל-27 סנט למניה - זאת על רקע הדוחות המוצלחים שפרסמה לאחר המסחר אמש קמעונאית האופנה והצביעו על רווח של 117 מיליון דולר - הרבה מעל הצפי.

15:30 - נתוני המאקרו בארה"ב: המכירות הקמעונאיות רשמו קיפאון ביולי, לעומת צפי אנליסטים לעלייה של 0.4% ולאחר שלושה חודשים של צמיחה. השיעור המתוקן ליוני עמד על עלייה של 0.8% לעומת נתון ראשוני של 0.6%. ללא מכירת כלי רכב מדובר על ירידה של 0.3%, ושיעור מתוקן של 0.9% ביוני. מכירות הרכב במדינה עלו ב-11% ביולי – התוצאה החזקה ביותר שלהן מאז אפריל. אולם מבלי לכלול מכוניות, הצמיחה במכירות הקמעונאיות ירדה ב-0.3% בחודש שעבר – התוצאה החלשה ביותר מאז ינואר ולאחר עלייה של 0.9% ביוני.

נתוני המכירות הקמעונאיות הם חלק חשוב ממדדי הצריכה הפרטית שהיא עמוד השדרה של כלכלת ארה"ב, והמכירות רשמו עלייה של 2.3% ב-12 החודשים האחרונים. הנתונים מהיום משקפים אפשרות שההוצאה הפרטית ברבעון השלישי תהיה מתונה לעומת הקצב השנתי החזק של 4.2% שנרשם באפריל-יוני. המכירות הקמעונאיות שלא לחנויות, הכוללת חברות כגון אמזון וחברות סחר מקוון אחרות, רשמו עלייה של 1.3%. תוצאות אלו כוללות את יום מבצעי המכירות Prime Day של אמזון.

בתוך כך, נתון המחירים הסיטונאיים (מדד המחירים ליצרן) מצביע על ירידה של 0.4% ביולי, לעומת צפי שיהיה ללא שינוי. זוהי הירידה הגדולה של המחירים הסיטונאיים מאז ספטמבר 2015 - כך על פי נתוני משרד המסחר. הירידה נרשמה לאחר קפיצה של 0.5% בפרמטר זה ביוני. במדד הליבה (שאינו כולל מזון ואנרגיה) נרשם בחודש שעבר קיפאון, זאת לעומת צפי לעלייה של 0.2%.

14:50 - ג'יי.סי. פני (J.C. Penney - JCP) מרכזת את המחזור הגבוה ביותר בטרום מסחר בניו יורק (עם ירידה של 1.4%) לאחר שפרסמה לפני שעה קלה את דו"חותיה. החברה סיימה את הרבעון הפיסקאלי השני עם הכנסות של 2.92 מיליארד דולר, בדומה לציפיות השוק שעמדו על 2.93 מיליארד דולר. החנויות הזהות רשמו עלייה של 2.2% בהכנסות, בדומה לתחזיות השוק. ההפסד למניה הצטמצם ל-18 סנט, מול הפסד של 38 סנט ברבעון המקביל. ההפסד המתואם עמד על 5 סנט למניה, פחות גרוע מצפי האנליסטים להפסד של 18 סנט למניה. ג'יי.סי. פני אישרה את תחזיות ההכנסות השנתית לעלייה של 4%-3% בהכנסות.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

14:40 - מניית נורדסטרום (Nordstrom) קופצת ב-11% בטרום מסחר בעקבות הדוחות שפרסמה קמעונאית האופנה אמש לאחר הנעילה. נורדסטרום סיימה את הרבעון השני עם רווח של 117 מיליון דולר, או 67 סנט למניה, הרבה מעל הצפי שעמד על 56 סנט למניה - ומול 221 מיליון דולר או 1.11 דולר למניה ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות ירדו ב-0.2% ל-3.6 מיליארד דולר – הצפי עמד על 3.7 מיליארד דולר. מניית נורדסטרום רשמה אתמול בניו יורק, טרם פרסום הדוחות, עלייה חדה של 7.5%.

חברת היולט פקארד אנטפריז (Hewlett Packard Enterprise - HPE) הודיעה אתמול בערב על רכישת Silicon Graphics International (סימול SGI) תמורת 275 מיליון דולר. HPE (שהופרדה בנובמבר האחרון מ-HP במהלך של ספין אוף) מסרה שהרכישה צפויה להגדיל את יכולותיה בתחום הביג דאטה. הרכישה נעשית על פי שווי של 7.75 דולר למניית SGI, ששווייה בשוק עומד על 5.98 דולר (לאחר שקפצה אתמול, טרם ההודעה, ב-8.7%).

מניית SGI קופצת ב-27% בטרום מסחר, HPE שומרת על יציבות.

14:25 - הבורסות של ניו יורק בדרך לפתיחה יציבה של יום המסחר האחרון בשבוע, לאחר השיאים שנרשמו אתמול בנעילה בשלושת המדדים המובילים (לראשונה מאז 1999) - בדאו ג'ונס, בנאסד"ק וב-S&P 500. החוזים על המדדים המובילים נסחרים כשעתיים לפני הפתיחה מעט מעל רמת הבסיס.

אלה נתוני המאקרו המרכזיים הצפויים היום בארה"ב:

מדד המחירים ליצרן לחודש יולי: הצפי עומד על בין קיפאון לעלייה חודשית של 0.1%, לאחר עלייה של 0.5% ביוני. במדד הליבה של המחירים ליצרן (ללא מזון ואנרגיה) עומד הצפי על עלייה של 0.2%, מול 0.4% ביוני.

מדד המכירות הקמעונאיות לחודש יולי: הצפי עומד על עלייה חודשית של 0.4%, לאחר עלייה של 0.6% בחודש יוני. במדד הליבה של המכירות הקמעונאיות (ללא תעשיית הרכב) עומד הצפי על עלייה חודשית של 0.2%, כשהצפי עומד על 0.4%.

מניות במרכז:

מיקרוסופט הודיעה אתמול בערב על רכישת חברת הגיימיניג בים (Beam). בים היא חברת משחקים צעירה, שצברה קהילה של 100 אלף חברים, עם פלטפורמה שמאפשרת לחברים לא רק לצפות בגיימרים אחרים אלא גם להתערב בהחלטות שלהם במהלך המשחק. סכום הרכישה לא נמסר.

מנכ"ל מיקרוסופט, סאטיה נאדלה, צילום: אם סי טי מנכ"ל מיקרוסופט, סאטיה נאדלה | צילום: אם סי טי מנכ"ל מיקרוסופט, סאטיה נאדלה, צילום: אם סי טי

12:30 - בדקות האחרונות פורסם נתון הצמיחה לגוש היורו ברבעון השני, ובדומה לנתונים הפרטניים לחברות בו, גם הוא לא מעודד. מדובר בעלייה של 0.3%, כאשר ברבעון הראשון נרשמה עלייה של 0.6%. בסיכום שנתי נרשמה עלייה של 1.6%.

עם זאת, יש לציין כי הנתונים כוללים את התקופה שלפני הכרזת הברקזיט, ולפני פיגועי הטרור שפגעו במקומות שונים ביבשת, כמו צרפת וגרמניה. הנתונים מגבירים את ההערכות כי הבנק האירופי המרכזי יאלץ להגביר את מדיניות התמריצים שלו.

11:25 - לא רק גרמניה: גם כלכלת איטליה לא מראה סימנים מעודדים במיוחד, וברבעון השני נרשמה צמיחה יציבה, ללא שינוי מהרבעון שקדם לה, ועלייה של 0.7% בהשוואה לאשתקד. זאת לעומת צפי אנליסטים לעליות של 0.2% ו-0.9% בהתאמה. ברבעון הראשון השנה נרשמו עליות של 0.3% ו-1% בהתאמה.

10:40 - בורסות אירופה נסחרות ביציבות, כשמצד אחד המשקיעים מעודדים מהעליות בנפט (0.4% בשעה זו לרמה של 43.6 דולר לחבית) ומהעליות בוול סטריט אתמול ובאסיה היום (ניקיי הוסיף 1.1% - שיא מאז ראשית יוני), אך מאידך חוששים בעקבות נתוני המאקרו המאכזבים מסין שפורסמו מוקדם יותר היום. 

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

במקביל נתונים בגרמניה מגלים כי התמ"ג צמח ברבעון השני ב-0.4% - יותר מצפי האנליסטים לגידול של 0.2%, וזאת בעיקר בזכות התחזקות בסחר החוץ, אך פחות מהגידול ברבעון הראשון שעמד על 0.7%. דבר זה מעורר חששות בקרב הכלכלנים באשר לעתיד הצמיחה של הכלכלה הגדולה ביבשת אירופה.

08:00 - נשיא הפד של סן פרנסיסקו, ג'ון ויליאמס, אמר שהוא סבור כי על הפד להעלות את הריבית השנה, ולשקף את השיפור בשוק העבודה ואת הסבירות הגבוה שהאינפלציה תעלה. "נוכח התקרבותה של הכלכלה ליעדיה, אנו יכולים להוריד קצת את הרגל מדוושת הגז ואולי אף לבצע נחיתה רכה במהלך השנתיים הבאות", אמר בראיון ל"וושינגטון פוסט" השבוע.

בדצמבר שעבר העלה הפד את הריביות לראשונה מזה עשור - לרמה של 0.5%-0.25% - אולם לא המשיך להעלותן כפי שהיה צפוי, וזאת על מנת לרפד את השפעות ההאטה הכלכלית בסין ואת הטלטלה בשוקי ההון. ויליאמס אמר בתחילת השנה כי הוא מצפה שהפד יעלה את הריבית מספר פעמים השנה. אולם, אירועים גלובליים הביאו אותו לחשוב שעל הפד לאמץ "קצב איטי מעט יותר של העלאות".

השנה לא ישב וויליאמס בפאנל קובעי המדיניות של הפד, אולם דבריו זוכים לתשומת לב רבה משום שהם נתפסים כמשקפים את דעותיה של יו"ר הפד, ג'נט ילן, שהייתה הממונה עליו כשעמדה בראש הפד בסן פרנסיסקו, טרם מונתה ליו"ר הפד.

 

 07:30 - המסחר בבורסות אסיה מתנהל הבוקר בעליות שערים, ומדד ניקיי בולט בעליות לאחר שאתמול הייתה הבורסה סגורה בשל חג. טושיבה עולה ב-4% לאחר פרסום דו"חותיה, ושארפ מזנקת ב-16.8% שהרשויות ביפן אישרו את ההשתלטות מצד חברת הון האי הטאיוואנית. בתוך כך הנפט מסוג WTI עולה ב-1% ל-44 דולר לחבית. אתמול ננעלו שלושת המדדים המובילים בוול סטריט בשיא - לראשונה מאז 1999.

המגמה החיובית באסיה נרשמת למרות נתוני מאקרו מאכזבים מסין: הייצור התעשייתי עלה ביולי ב-6% לעומת החודש המקביל אשתקד, ועלייה של 6.2% שנרשמה ביוני. גם צפי האנליסטים היה לעלייה של 6.2%. בסיכום חודשי מדובר בעלייה של 0.52% לעומת יוני, אז נרשמה עלייה של 0.47%. המכירות הקמעונאיות עלו ביולי ב-10.2% בהשוואה שנתית, לעומת 10.6% ביוני. צפי האנליסטים היה לעלייה של 10.5% ביולי. בסיכום חודשי מדובר בעלייה של 0.75%, כאשר ביוני נרשמה עלייה של 0.92%. השקעה בנכסים קבועים בערי סין עלתה ב-8.1% בחודשים ינואר עד יולי בהשוואה שנתית, זאת לעומת 9% אשתקד וצפי אנליסטים ל-8.9%.

 , צילום: אי פי איי צילום: אי פי איי  , צילום: אי פי איי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות