אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מצרים התקדמה שלב נוסף בדרך לקבל סיוע של 12 מיליארד דולר מקרן המטבע צילום: רויטרס

מצרים התקדמה שלב נוסף בדרך לקבל סיוע של 12 מיליארד דולר מקרן המטבע

משלחת של הקרן המבקרת במצרים השיגה הסכם ראשוני על מתן ההלוואה שנועדה לעורר מחדש את האמון של משקיעים זרים בכלכלה המצרית. כתנאי להלוואה תצטרך מצרים לבצע פיחות של הלירה המקומית

12.08.2016, 19:33 | בלומברג

מצרים התקדמה בסוף השבוע צעד נוסף להבטחת סיוע בגובה 12 מיליארד דולר מקרן המטבע הבינלאומית. הסיוע נועד לחדש את האמון של משקיעים זרים במדינה ולהקל על מחסור חמור במטבע חוץ, ובמיוחד בדולרים, שמונע צמיחה כלכלית של המשק המצרי.

קראו עוד בכלכליסט

הרשויות במצרים השיגו הסכם ראשוני עם משלחת מטעם קרן המטבע, לאחר יותר משבוע של שיחות בקהיר. אם הסיוע יאושר על ידי מועצת המנהלים של קרן המטבע והפרלמנט המצרי, ההסכם יוציא לפועל את תוכנית ההלוואות השנייה בגובה של הקרן, לאחר ההלוואה שניתנה לאוקראינה.

יו"ר קרן המטבע הבינלאומית כריסטין לגארד, צילום: איי פי יו"ר קרן המטבע הבינלאומית כריסטין לגארד | צילום: איי פי יו"ר קרן המטבע הבינלאומית כריסטין לגארד, צילום: איי פי

ההסכם מוציא לפועל שורה של צעדים, שכלכלנים מעריכים שככל הנראה יכללו פיחות של המטבע המצרי או שער המרה גמיש של מט"ח כדי למשוך משקיעים זרים לכלכלה המצרית, לאגרות החוב המצריות ולשוק המניות במדינה. "תוכנית ההלוואות התלת-שנתית מיועדת לשפר את תפקוד שווקי המט"ח במצרים, להפחית את הגירעון התקציבי ואת החוב הממשלתי, להעלות את הצמיחה ולייצר מקומות עבודה", אמר כריס ג'ארוויס, ראש המשלחת של קרן המטבע למצרים.

לדברי ג'רוויס, ממשלת מצרים מכירה בצורך ליישם באופן מהיר את הצעדים על מנת לשפר את היציבות של כלכלת המדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות