אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הג'ודוקא הישראלי אורי ששון זכה במדליית ארד צילום: רויטרס

הג'ודוקא הישראלי אורי ששון זכה במדליית ארד

הג'ודוקא הישראלי (100+ ק"ג) ניצח את הקובני גרסיה מנדוזה, לאחר שהפסיד בחצי הגמר לטדי רינר הצרפתי. מוקדם יותר סירב הג'ודוקא המצרי איסלאם אל־שהבי ללחוץ את ידו וספג שריקות בוז רמות וקריאות "אל אל ישראל" שנשמעו בכל האולם

12.08.2016, 23:32 | נדב צנציפר, ynet

הג'ודוקא אורי ששון (100+ ק"ג) זכה במדליית ארד. הוא עשה זאת, לאחר שניצח את הג'ודוקא הקובני גרסיה מנדוזה. ששון ניצח בסיבוב הראשון את המצרי איסלאם אל־שהבי. המצרי סירב ללחוץ את ידו וספג שריקות בוז. ששון המשיך בכושר המצויין וגבר על יריבים מפולין ומהולנד, בדרך למפגש עם הג'ודוקא הטוב בעולם, טדי רינר הצרפתי, בחצי הגמר.

לאחר שהפסיד ששון לרינר, הנחשב לג'ודוקא הטוב בעולם, הוא התמודד מול מנדוזה - וניצח אותו בדרך למדליית הארד המיוחלת.

קראו עוד בכלכליסט

בסיבוב הראשון, ניצח ששון את איסלאם אל-שהבי המצרי. הישראלי השיג וואזרי אחרי דקה וחצי, ואחרי דקה נוספת השיג את האיפון שנתן לו את הניצחון בקרב. הבדלי הרמות בין השניים היו גדולים כשהמצרי נכשל בכל ניסיונות התקיפה. בסיום הקרב ששון ניגש לאל שהבי כדי ללחוץ את ידו, כמקובל בענף, אך אל-שהבי סירב וסובב אליו את גבו. הוא ספג שריקות בוז רמות על חוסר הספורטיביות שלו מהקהל, שלא הפסיק לעודד את ששון בקריאות "אל אל ישראל".

 

אורי ששון, לאחר הזכייה, צילום: רויטרס אורי ששון, לאחר הזכייה | צילום: רויטרס אורי ששון, לאחר הזכייה, צילום: רויטרס

 

זאת האולימפיאדה הראשונה של אורי ששון, אך זה לא ניכר עליו. הוא נראה רגוע ובכושר טוב מאוד כשהצליח לגבור על שלושת יריביו. הוא התעלם לחלוטין מהפרובוקציות של המצרי אל שהבי בסיבוב הראשון, והביס אותו בקלילות. גם רוי מייר ההולנדי והפולני מצ'איי סרנצקי נראו הרבה פחות טוב ממנו, והוא ניצח אותם די בקלות.

  

שריקות בוז, ו"אל אל ישראל" ביציע

 

אל־שהבי, היריב בסיבוב הראשון, הוא ג'ודוקא בן 34 ששיאו מאחוריו וההישג הבולט שלו היה לפני שש שנים - מקום שלישי באליפות העולם. הוא ידוע באיבתו הרבה לישראל והיו שמועות שלא יופיע לקרב. בסופו של דבר הוא בחר להופיע, והובס ע"י הישראלי. היו שמועות רבות על הפרובוקציות שהוא מתכנן לקרב, והוא אכן החליט לא ללחוץ לששון את היד בסיום, כפי שמקובל בענף הג'ודו. הקהל באולם לא אהב את ההתנהגות של המצרי, שספג שריקות בוז רמות. קריאות "אל אל ישראל" נשמעו היטב באולם לעומת עידוד חלש של הצד המצרי.

לעומתו, ששון בן ה-26 שמשתתף בפעם הראשונה באולימפיאדה, עשה בשנתיים האחרונות קפיצה משמעותית, זכה פעמיים במדליית כסף באליפות אירופה (באחרונה הפסיד רק לטדי רינר, הצרפתי שאמור לזכות בזהב גם בריו) ומסומן כמי שיכול להביא מדליה שנייה למשלחת הישראלית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות