אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הילארי וביל קלינטון קיבלו בשנה שעברה 10 מיליון דולר על הרצאות - ומה עם טראמפ? צילום: רויטרס

הילארי וביל קלינטון קיבלו בשנה שעברה 10 מיליון דולר על הרצאות - ומה עם טראמפ?

המועמדת לנשיאות ארה"ב חשפה בסוף השבוע את הצהרות המס שלה ושל בעלה. המטרה: ללחוץ לפינה את דונלד טראמפ שסירב לפרסם את הצהרת המס שלו בטענה שהוא נמצא בעיצומה של ביקורת מס

13.08.2016, 09:17 | שירות כלכליסט

הילארי קלינטון, המועמדת לנשיאות ארה"ב מטעם המפלגה הדמוקרטית, פרסמה בסוף השבוע את הצהרות המס שלה ושל בעלה הנשיא לשעבר ביל קלינטון. על פי המסמכים, בני הזוג שילמו ב-2015 שיעור מס של 34.2%, זאת לאחר שההכנסות שלהם מהרצאות, ייעוץ ופעילויות אחרות עמדו על 10.6 מיליון דולר. מדובר על ירידה חדה לעומת 2014, אז הצהירו ביל והילארי על הכנסות של קרוב ל-28 מיליון דולר, שחייבו אותם לשלם שיעור מס של 35.7%.

קראו עוד בכלכליסט

 לאחר פרסום הצהרות המס קראה קלינטון ליריבה דונלד טראמפ לפרסם גם את שלו. זאת לאחר שטראמפ הכריז עוד קודם כי לא יפרסם את הצהרות המס שלו, מכיוון שהוא בעיצומה של ביקורת שגרתית של מס הכנסה. מוקדם יותר החודש טען המשקיע המיליארדר וורן באפט, שתומך בהילארי, כי ביקורת אינה צריכה למנוע פרסום הצהרות מס, וקרא לטראמפ להיפגש עימו ושיחשפו ביחד את ההצהרות. 

דונלד טראמפ, צילום: רויטרס דונלד טראמפ | צילום: רויטרס דונלד טראמפ, צילום: רויטרס

על פי המסמכים שפרסם מטה הקמפיין של קלינטון, היא ובעלה תרמו בשנה שעברה 9.8% מההכנסות שלהם לצדקה. הם תרמו סכום כולל של 1,042,000 מיליון דולר, כשמרביתו הועבר לעמותת משפחת קלינטון.

מהמטה של טראמפ נמסר בתגובה כי קלינטון "פרסמה את המסמכים היחידים שלא מעניינים אף אחד", וקראו לה לחשוף את המיילים שמחקה ואת ההרצאות שנשאה בפני חברות מוול סטריט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
הילרי מפוצצת מיליונים ולא שבעה מתאווה לכח. טראמפ
הילרי מפוצצת מיליונים ולא שבעה מתאווה לכח. טראמפ מטורף לגמרי. היא תזכה. אבל היא לא במצב בריאותי טוב. היא מקבלת זריקות דיאזפאם להרגעה. איזה מסכנה רוצה להיות נשיאה במחיר בריאותה. איזו אומללות. מי שחכם ומלא כסף קודם כל דואג לבריאותו. שתשב בבית ותנוח עם הנכד. מרחם עליה
Beer  |  13.08.16
לכל התגובות