אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חקירת מוטי כהן וליעם ישראל בעניין תרמית משקיעים עברה מרשות ני"ע לפרקליטות צילום: שאטרסטוק

חקירת מוטי כהן וליעם ישראל בעניין תרמית משקיעים עברה מרשות ני"ע לפרקליטות

בפרקליטות יבחנו האם יש די ראיות להעמדת השניים לדין על עבירות המיוחסות להם, בהן ניהול תיקים ללא רישיון; על פי החשד כהן וליעם גרפו לכיסם רווחים אסורים בסך של כ-3 מיליון שקל

14.08.2016, 11:00 | תומר גנון

רשות ניירות ערך (ני"ע) העבירה לפרקליטות את תיק החקירה בעניינם של מוטי כהן וליעם ישראל, החשודים בביצוע תרמית בתיקי משקיעים. בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) יבחנו האם יש די ראיות להעמיד לדין את השניים על העבירות שמיוחסות להם: תרמית בני"ע, קבלת דבר במרמה וניהול תיקים ללא רישיון.

קראו עוד בכלכליסט

כהן וישראל נעצרו בחודש ספטמבר האחרון ושוחררו בהמשך בתנאים מגבילים. על פי בקשת המעצר, הם ניהלו במהלך השנים 2015-2012 עשרות חשבונות ני"ע של לקוחות וזאת ללא רישיון ניהול תיקים ובניגוד לחוק.

במסגרת פעילותם, ביצעו השניים עסקאות עצמיות ומתאומות מכוונות שער בין חשבונות הלקוחות ובין חשבונות שבשליטתם, אשר תכליתן, על פי החשד, הייתה יצירת רווחים אסורים לזכותם והצגת מצגי שווא ללקוחותיהם בדבר תשואות תיק ההשקעות שלהם. כתוצאה מפעילות זו השניים גרפו, על פי החשד, רווחים אסורים בסך של כ-3 מיליון שקל.

ברשות טוענים בנוסף כי במסגרת פעילותם, ביצעו השניים פעולות הסתרה של מקור הרווחים האסורים, לרבות באמצעות שימוש בחשבונות של צדדים שלישיים. על כן הם נחקרו גם בחשד לביצוע עבירות על חוק איסור הלבנת הון.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות