אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כמו לזכות בלוטו: הספורטאים האמריקאים משלמים מס על המדליות בהן זכו צילום: גטי אימג'ס

כמו לזכות בלוטו: הספורטאים האמריקאים משלמים מס על המדליות בהן זכו

מדליות אולימפיות והבונוסים המחולקים לספורטאים מוגדרים בארה"ב כהכנסה שיש להטיל עליה מס, זאת מכיוון שהם נכנסים תחת אותה קטגוריה של פרסים במשחקי הימורים או שעשועונים בטלוויזיה. נשיא ארה"ב, ברק אובמה, כבר הודיע שהוא תומך בפטור

14.08.2016, 14:14 | שירות כלכליסט

מדליות אולימפיות והבונוסים המחולקים לספורטאים הזוכים בהן מוגדרים בארה"ב כהכנסה שיש להטיל עליה מס. זאת מכיוון שהם נכנסים תחת אותה קטגוריה של פרסים כמו לוטו, הימורים או שעשועונים בטלוויזיה, אף על פי שזכייה באולימפיאדה דורשת יותר מאמץ מזכייה בלוטו.

קראו עוד בכלכליסט

קייטי לדקי. כל ספורטאי עם רואה חשבון סביר יוכל לקזז חלק מהמס באמצעות הוצאות הקשורות לאימונים והנסיעות, זאת בהנחה שהספורטאי מגדיר את העיסוק בספורט כמקצוע, צילום: גטי אימג קייטי לדקי. כל ספורטאי עם רואה חשבון סביר יוכל לקזז חלק מהמס באמצעות הוצאות הקשורות לאימונים והנסיעות, זאת בהנחה שהספורטאי מגדיר את העיסוק בספורט כמקצוע | צילום: גטי אימג'ס קייטי לדקי. כל ספורטאי עם רואה חשבון סביר יוכל לקזז חלק מהמס באמצעות הוצאות הקשורות לאימונים והנסיעות, זאת בהנחה שהספורטאי מגדיר את העיסוק בספורט כמקצוע, צילום: גטי אימג

בנוסף למזכרת היקרה בדמות המדליה, הספורטאים האמריקאים זוכים גם בבונוס של 25 אלף דולר עבור זכייה בזהב, 15 אלף דולר על מדליית כסף ו-10 אלף דולר על ארד. על כל הפרסים האלה מוטל מס.

עם זאת, החדשות הטובות הן שהערך המוניטארי של המדליות (הבסיס לפיו קובעים את המס) הוא זול באופן מפתיע. במגזין פורבס העריכו כי שווי מדליית זהב עומד פחות או יותר על 564 דולר, תלוי במחיר הזהב. (שימו לב שמדלייה העשויה כולה מזהב לעומת המדליות המצופות זהב, תהיה שווה 22 אלף דולר). השווי של מדליות כסף עומד על סביבות 305 דולר, בעוד שמדליות ארד המורכבות מנחושת ואבץ הן בעלות "שווי מועט".

עם זאת, כל ספורטאי עם רואה חשבון סביר יוכל לקזז חלק מהמס באמצעות הוצאות הקשורות לאימונים והנסיעות, זאת בהנחה שהספורטאי מגדיר את העיסוק בספורט כמקצוע.

הרעיון שמטילים מס על זוכי אולימפיאדה לא מוצא חן בעיניי כולם, או לפחות נתפס כהזדמנות להשיג רווח קל. סנטור מרקו רוביו לדוגמה הגיש ב-2012 הצעת חוק לפטור את הספורטאים האולימפיים ממס. "כולנו יכולים להסכים שהספורטאים האלה, שמקדישים את החיים שלהם למצוינות ספורטיבית לא צריכים להיענש כשהם משיגים זאת", אמר רוביו בשעתו. אולם, החוק לא עבר. חוק אחר ממתין לאישור בבית הנבחרים לאחר שכבר אושר בסנאט, והנשיא ברק אובמה כבר הודיע כי הוא תומך בהענקת הפטור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות