אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת משקיעים סינית תרכוש 20% מאולימפיק ליון צילום: איי אף פי

קבוצת משקיעים סינית תרכוש 20% מאולימפיק ליון

הרכישה צפויה להזרים 100 מיליון יורו לקבוצת הכדורגל - מהלך שעשוי לאיים על אלופת צרפת, פריז סן ז'רמן

14.08.2016, 15:28 | שירות כלכליסט

קבוצה של משקיעים סינים צפויה לרכוש 20% מקבוצת הכדורגל הצרפתית אולימפיק ליון, ובתמורה להזרים לה 100 מיליון יורו (111 מיליון דולר)  - מהלך שעשוי לאיים על השליטה של אלופת צרפת פריז סן ז'רמן.

ליון, ששלטה בליגה הצרפתית בשנים 2002-2008, הודיעה שלשום (ו') שקרן ההשקעות הסינית IDG קפיטל פרטנרס מעוניינת לרכוש חמישית ממניותיה. ההשקעה כוללת גם מיזם משותף שמטרתו להעלות את הנוכחות של ליון, שזכתה שבע פעמים באליפות צרפת, באסיה.

קראו עוד בכלכליסט

ליון, ששלטה בליגה הצרפתית בין 2002-2008, הודיעה ביום שישי שקרן ההשקעות הסינית IDG קפיטל פרטנרס מעוניינת לרכוש 20% מהקבוצה. ההשקעה כוללת גם מיזם משותף שמטרתו להעלות את הנוכחות של ליון, שזכתה 7 פעמים באליפות צרפת, באסיה. , צילום: איי אף פי ליון, ששלטה בליגה הצרפתית בין 2002-2008, הודיעה ביום שישי שקרן ההשקעות הסינית IDG קפיטל פרטנרס מעוניינת לרכוש 20% מהקבוצה. ההשקעה כוללת גם מיזם משותף שמטרתו להעלות את הנוכחות של ליון, שזכתה 7 פעמים באליפות צרפת, באסיה. | צילום: איי אף פי ליון, ששלטה בליגה הצרפתית בין 2002-2008, הודיעה ביום שישי שקרן ההשקעות הסינית IDG קפיטל פרטנרס מעוניינת לרכוש 20% מהקבוצה. ההשקעה כוללת גם מיזם משותף שמטרתו להעלות את הנוכחות של ליון, שזכתה 7 פעמים באליפות צרפת, באסיה. , צילום: איי אף פי

פריז זכתה באליפות צרפת בארבע העונות האחרונות, ובשתי העונות האחרונות זכתה בטרבל. עם זאת, נשיא אולימפיק, ז'אן מישל אולאס, התלונן בעבר נגד "התחרות הלא הוגנת" מצד פריז סן ז'רמן, שבבעלות משקיעים קטארים.

אם אכן תירכש על ידי הסינים, ליון תצטרף למספר הולך וגדל של מועדוני כדורגל אירופאים שנרכשו באופן מלא או חלקי על ידי חברות סיניות, כולל קבוצת סושו הצרפתית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות