אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרשות לחדשנות: "אנו במגעים עם האוצר כדי לנסות לצמצם את היקף הקיצוץ" צילום: עמית שעל

הרשות לחדשנות: "אנו במגעים עם האוצר כדי לנסות לצמצם את היקף הקיצוץ"

במכתב שהוציא המדען הראשי אבי חסון הוא מאשר את חשיפת "כלכליסט" כי התקציב הנוכחי יהיה נמוך בכ-240 מיליון שקל מזה של שנה שעברה: "רק במידה והאוצר יגדיל את תקציב שנה זו חברות נוספות שפנו למדען הראשי יוכלו לקבל תמיכה ומענקים"

15.08.2016, 13:59 | מאיר אורבך

הרשות לחדשנות (המדען הראשי) הוציאה מכתב בו היא מאשרת את חשיפת "כלכליסט" על קיצוץ משמעותי בתקציבה. במכתבו אומר המדען הראשי של משרד הכלכלה, אבי חסון: "בתקציב 2016 המאמצים שלנו לקפיצת מדרגה נפגעו. תקציב רשות החדשנות ל-2016 אכן קוצץ השנה באופן די משמעותי ובמידה ולא יהיה שינוי הוא יהיה נמוך בכ-240 מיליון שקל בהשוואה לתקציב שנה שעברה. קיצוץ זה הביא אותנו למציאות בה אין לנו אפשרות במהלך שנה זו לתת מענקים נוספים במרבית מסלולי התמיכה בשל ניצול מלא של התקציב".

קראו עוד בכלכליסט

כמו כן, מציינת הרשות לחדשנות במכתב שהיא נמצאת במגעים מתמשכים עם האוצר להקטין את היקף הקיצוץ. למרות הדיונים עם האוצר מבהירה הרשות ש"בנוגע לבקשות בהן אנו דנים בימים אלו, בשל ניצול מלוא תקציב שנה זו, הן תובאנה להמשך דיון וקבלת החלטה ברבעון האחרון של השנה לאחר התבהרות המסגרת התקציבית השנתית הסופית של רשות החדשנות בכלל ושל המסלול בו הוגשה הבקשה בפרט. רק במידה והאוצר יגדיל את תקציב שנה זו חברות נוספות שפנו למדען הראשי יוכלו לקבל תמיכה ומענקים".

המדען הראשי אבי חסון. מקווה לצמצם את הפגיעה , צילום: עמית שעל המדען הראשי אבי חסון. מקווה לצמצם את הפגיעה | צילום: עמית שעל המדען הראשי אבי חסון. מקווה לצמצם את הפגיעה , צילום: עמית שעל

"כלכליסט" חשף בשבוע שעבר שעקב השינויים הקואליציונים שהביאו לקיצוץ של כ-100 מיליון שקל בתקציב הרשות ואי קבלת התוספת של כ-200 מיליון שקלים השנה, צפוי תקציב המענקים של הרשות לחדשנות להגיע לפחות מ-1.35 מיליארד שקל השנה. בעקבות הקיצוץ עצרה הרשות את העברת המענקים לחברות טכנולוגיה וחברות נתמכות מדען עד להודעה חדשה. מספר חברות אשר פנו ל"כלכליסט" התלוננו על הפגיעה הקשה בהתקדמות החברה בשל אי הוודאות.

במכתב מציין חסון שהוא מקווה להצליח לצמצם את הפגיעה ולהביא בסוף השנה את הרשות ל"תקציב מספק שיאפשר לרשות החדשנות לתמוך באופן ראוי בהיקף הבקשות הגדל מצד התעשייה, ולתת מענה כזה שיאפשר למדינת ישראל להוביל במו"פ הטכנולוגי על מנת להבטיח צמיחה ושגשוג כלכלי לאזרחי ישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות