אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לוחמי כל העולם, התאחדו! צילום: איי פי

לוחמי כל העולם, התאחדו!

הוקם איגוד חדש ללוחמי אמנויות הלחימה המשולבות, שמטרתו היא להבטיח חלוקה הוגנת יותר של ההכנסות ללוחמים

16.08.2016, 15:13 | שירות כלכליסט

הוקם איגוד חדש ללוחמי אמנויות הלחימה המשולבות, שייצג את האינטרסים המשותפים של המתחרים, כשההתמקדות הראשונית היא על אליפות הלחימה האולטימטיבית (UFC).  

קראו עוד בכלכליסט

לוחמות UFC. ה-PFA ינסה לשחזר את ההצלחה של איגודים דומים שהוקמו בענפי ספורט אחרים. הוא כבר זכה לתמיכה של איגודי השחקנים של ה-NBA, MLB, NHL, NFL וה-MLS. , צילום: אי פי איי לוחמות UFC. ה-PFA ינסה לשחזר את ההצלחה של איגודים דומים שהוקמו בענפי ספורט אחרים. הוא כבר זכה לתמיכה של איגודי השחקנים של ה-NBA, MLB, NHL, NFL וה-MLS. | צילום: אי פי איי לוחמות UFC. ה-PFA ינסה לשחזר את ההצלחה של איגודים דומים שהוקמו בענפי ספורט אחרים. הוא כבר זכה לתמיכה של איגודי השחקנים של ה-NBA, MLB, NHL, NFL וה-MLS. , צילום: אי פי איי

האיגוד, PFA הושק מתוך מטרה ראשית להבטיח חלוקה הוגנת יותר של ההכנסות ללוחמים. "האיגוד הוקם כדי לייצג את האינטרסים המשותפים של הלוחמים המועסקים על ידי UFC", נמסר בהצהרה מטעם האיגוד.

"המטרה של האיגוד היא לארגן את הספורטאים החרוצים האלה כדי לאחד את תנאי ההעסקה שלהם על פי חוק יחסי העבודה הלאומי (NLRA). לא מדובר רק באיגוד ללוחמים, אלא הוא ינוהל על ידי הלוחמים. כלומר, הלוחמים ישלטו בגורל שלהם".

ה-PFA ינסה לשחזר את ההצלחה של איגודים דומים שהוקמו בענפי ספורט אחרים. הוא כבר זכה לתמיכה של איגודי השחקנים של ה-NBA, MLB, NHL, NFL וה-MLS.

באיגוד ציינו את החלוקה הלא הוגנת של ההכנסות ב-UFC כאחת הסיבות להקמתו. באתר החדש שהשיקו, ה-PFA טענו כי הלוחמים ב-UFC קיבלו 15% בלבד מההכנסות, והשאר הגיעו לליגה עצמה. אולם לטענתם בליגת הכדורסל ובליגת ההוקי החילו חלוקה של 50-50, בעוד שבבייסבול השחקנים מקבלים 43% ובפוטבול 48%.

ב-UFC טוענים כי הלוחמים הם עצמאיים שעובדים עם הארגון ולא שכירים.

הצוות הראשוני של האיגוד מורכב מסוכן שחקני הבייסבול ג'ף בוריס, עורך הדין לוקאס מידלברוק והכלכלן אנדרו צימבליסט. "המאזן היה מוטה לטובת ה-UFC יותר מדי זמן. הגיע הזמן שהלוחמים, שהם מי שאחראיים להצלחה של UFC, יקבלו את החלק המגיע להם".

הקמת האיגוד מגיעה לאחר שבחודש שעבר חתמה סוכנות WME-IMG על חוזה בשווי 4 מיליארד דולר לרכישת UFC.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות