אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליצמן: "אצור 'מלחמת עולם' כדי שביטוח סיעוד ממלכתי יעבור" צילום: אוהד צויגנברג

ליצמן: "אצור 'מלחמת עולם' כדי שביטוח סיעוד ממלכתי יעבור"

שר הבריאות אמר בפני הוועדה הציבורית לבחינת עתיד ענף הביטוח כי "סוגיית הסיעוד הממלכתי צריכה לעבור לאחריות קופות החולים, ולהיות מיושמת באמצעות אשפוז בקהילה, ובאמצעות תוספת שעות סיעוד"

15.08.2016, 15:23 | ספי קרופסקי

לאחר שרפורמת הדגל שלו - ביטוח סיעוד ממלכתי - נותרה לעת עתה מחוץ לתקציב, שר הבריאות יעקב ליצמן הבהיר הבוקר (ב') כי הוא יצור 'מלחמת עולם' אם יהיה צורך כדי להעביר אותה.

"איך זה יסתיים? אני לא יודע", אמר, "לא ויתרתי על סיעוד, יהיה סיעוד אבל אני לא יודע באיזה פורמט. נכון לעכשיו, ביטוח הסיעוד הוא חלק מההסכם הקואליציוני, ואני סמוך ובטוח שראש הממשלה יקיים את ההבטחה שלו, ככל הנראה שנקים בקרוב צוות לבחינת הסוגיה", אמר ליצמן בפני הוועדה הציבורית לבחינת עתיד ענף הביטוח  הבוקר בתל אביב.

ח"כ איציק שמולי. ליצמן: "הוא חושב שייקח לעצמו את הכותרות על הביטוח הסיעודי, עוד לפני שהוא נכנס לכנסת אני קידמתי את הנושא", צילום: אלכס קומולויסקי ח"כ איציק שמולי. ליצמן: "הוא חושב שייקח לעצמו את הכותרות על הביטוח הסיעודי, עוד לפני שהוא נכנס לכנסת אני קידמתי את הנושא" | צילום: אלכס קומולויסקי ח"כ איציק שמולי. ליצמן: "הוא חושב שייקח לעצמו את הכותרות על הביטוח הסיעודי, עוד לפני שהוא נכנס לכנסת אני קידמתי את הנושא", צילום: אלכס קומולויסקי

"אין שום סיבה שבעולם לגזול כסף מהילדים שלנו, האחריות הסיעודית צריכה להיות על כתפי הממשלה ולא על כתפי הילדים שלנו", הוסיף. "סוגיית הסיעוד הממלכתי צריכה לעבור לאחריות קופות החולים, ולהיות מיושמת באמצעות אשפוז בקהילה, ובאמצעות תוספת שעות סיעוד".

במהלך דבריו תקף ליצמן את ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני) "שחושב שייקח לעצמו את הכותרות על הביטוח הסיעודי, עוד לפני שהוא נכנס לכנסת אני קידמתי את הנושא". השר הביע הערכה לשר משה כחלון ולנגידת בנק ישראל קרנית פלוג שלדבריו תומכים בהעברת כספים כדי להוציא את הרפורמה לדרך.

ליצמן הכחיש את הדיווחים לפיהם חברות הביטוח איימו עליו דרך העיתונות החרדית ואמר כי "הכל שטויות". כמו כן התייחס לטענה כי התוספת לסל התרופות קטנה יותר מכפי שפורסם: "אני לא מושפע לא מלחצים ולא מאיומים. נכון שרציתי להצביע נגד התקציב אבל הנושא הרבה יותר מורכב מזה. רק לאחר שאיימתי כי אצביע נגד תקציב המדינה התיישרו מול הבקשה שלי. כאשר תקציב סל התרופות היה 300 מיליון שקל במשך 10 שנים זה היה בסדר והתקשורת שתקה. אבל פתאום, כשיש 500 מיליון שקל או לדעת גורמים בתקשורת רק 460 מיליון, זה מעט מדי?, תנו לי להרגיע אתכם, התוספת היא 500 מיליון שקל ולא פחות מכך".

ח"כ איציק שמולי אמר בתגובה: "חבל לי שליצמן מנסה לקחת את הוויכוח לפסים אישיים ואני לא אגרר לשם. אני דווקא מאוד מעריך אותו כשר מצוין ומשוכנע במחויבותו לעניין הסיעוד, אבל העובדה שהנושא נותר מחוץ לתקציב היא מאכזבת ומכעיסה ואין מה לטשטש או להסתיר זאת. כרגע אין מה לטפח עוד תקוות שווא אצל הקשישים הסיעודיים ומשפחותיהם שהמהלך מעבר לפינה - ובאמת שהגיעה העת למעשים. מאות אלפי סיעודיים סובלים ממערך סיעודי מסורבל ויקר וללא הרפורמה הענף כולו יתמוטט להם על הראש. אנחנו לא מסתמכים יותר בלעדית על הצהרות הממשלה ונאתגר את הממשלה באמצעות חקיקה פרטית במטרה לכפות על הממשלה את מה שהיא עצמה התחייבה לו."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות