אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תשכחו מ-airbnb: רשת מלונות חדשה תציע חדר ב-2 דולרים ליום צילום: chototel

תשכחו מ-airbnb: רשת מלונות חדשה תציע חדר ב-2 דולרים ליום

סטארט-אפ לונדוני ייעזר בטכנולוגיות חדשניות כדי להקים מלונות ידידותיים לסביבה שיכללו חדרים קטנים; המלון הראשון ייפתח בהודו; צפו בתמונות

15.08.2016, 22:10 | שירות כלכליסט

סטארט-אפ טכנולוגי מלונדון צפוי לפתוח ביולי בית מלון זול במיוחד בהודו, שישכיח את airbnb, ויענה לשם "צ'וטוטל" (Chototel). המלון ימוקם בנאגות'אן ליד כביש מומבאיי-גואה, ומיועד בעיקר לפועלים העובדים באזור.

קראו עוד בכלכליסט

הדמיית המלון בהודו, צילום: chototel הדמיית המלון בהודו | צילום: chototel הדמיית המלון בהודו, צילום: chototel

"צ'וטוטל", שם המורכב מהמילה ההינדית צ'וטו (קטן) ו"הוטל", יהיה צנוע בגודלו - יהיו בו 240 חדרים על שטח של 7 דונמים - אך הוא ייבנה בטכנולוגיה מתקדמת ויוכל לספק לעצמו חשמל בלי להיות מחובר לרשת. 

טכנולוגיית הבנייה החדשנית והידידותית לסביבה תקטין את טביעת הרגל הפחמנית של המלון - תוך שילוב בידוד אקלימי המקטין את צריכת האנרגיה שנדרשת לחימום או לקירור.

המלון יופעל על ידי קבוצות תמיכה עצמית (SHG). מדובר על קבוצות מקומיות קטנות של עד 20 חברים, רובם בעלי רקע ביזמות שחוברים יחד כדי להרוויח כסף שישמש את הצרכים המשותפים. הקבוצה המנהלת את המלון תשתמש בטכנולוגיה כדי למכור תשתיות כמו מים, חשמל וגז, כשההכנסות ישתמשו לתפעול המלון.

אתר הבנייה של המלון בהודו, צילום: chototel אתר הבנייה של המלון בהודו | צילום: chototel אתר הבנייה של המלון בהודו, צילום: chototel

גודלו של כל חדר הוא 26 מ"ר, והוא יכלול מטבחון, שירותים ומקלחת, חדרון לשימוש כללי ובו ארון, ופינת אוכל המשמשת גם פינת עבודה. לאורחים יינתנו שירותי טלוויזיה בחינם ושירותי אינטרנט בתשלום לפי השימוש. כל חדר מתאים לאירוח 2 אנשים. התשלום ללילה יהיה 2-5 דולרים.

הדמיית חדר במלון צ הדמיית חדר במלון צ'וטוטל | צילום: chototel הדמיית חדר במלון צ

מייסדת ומנכ"לית החברה ריאה סילבה אמרה כי "המודל שלנו מבוסס על ממוצע של 3.5 דולר ללילה. אנו ממוצבים במקום ייחודי בין השכרה חברתית לבין מלון זול".

יזמית צ יזמית צ'וטוטל ריאה סילבה | צילום: twitter יזמית צ

המלון צפוי להרוויח בערך 1,000 דולר לשנה, אך הרשת מתכננת לבנות עוד 100 אלף חדרים ביעדים נוספים כמו אנגליה ואיחוד האמירויות. בינתיים הצליחה סילבה לגייס 3 מיליון דולר עבור רשת המלונות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
להגיד אדיוט הופך אותך לגאון? בוא נוכיח לך
להגיד אדיוט הופך אותך לגאון? בוא נוכיח לך שלא... אם היא בונה 100 אלף דירות והערכה שלהם לרווח של 1000 דולר למלון שכול המלון אמור להיות באזור ה 240 חדרים כלומר 4 דולר לחדר נכפיל ב 100 אלף ונגיע לרווח אסטרונומי של 400 אלף דולר בשנה.... אתה מבין שזה רעיון פילנטרופי או מלכר? אי אפשר להרוויח פה ובנושא של נקי לסביבה זה לא סותר שצריך להרוויח כדי להביא יזמים להביא אידיולוגיה בלי כסף לא מביאה משקיעים.... ונקודה אחרונה היא מנסה משהו חדש שאני לא אנסה כול חיי? נכון מאוד אני לא אנסה רעיון חדש שלא יביא כסף ככול הנראה להבדיל ממנה אין לי שכר לימוד של ההורים לבזבז.. אתה גאון גמור.. פאתט 
Plane  |  17.08.16
לכל התגובות