אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כך נפל חוק להקלות מס לספורטאים צילום: אורן אהרוני

כך נפל חוק להקלות מס לספורטאים

המדליסטים ישלמו לפחות 34% מס על מענק של 240 אלף שקל, לאחר שרשות המסים הביעה התנגדות נחרצת להצעת החוק של ח"כ יואל רזבוזוב, שהוא עצמו ג'ודוקא לשעבר

16.08.2016, 07:45 | רוני זינגר
מלבד הכבוד הרב, הספורטאים הישראלים ירדן ג'רבי ואורי ששון, זוכי מדליות הארד באולימפיאדת ריו, יקבלו גם 240 אלף שקל כל אחד, מענק זכייה מהוועד האולימפי הישראלי. מסכום זה יפרישו לכל הפחות 34% מס. אם הכנסותיהם במהלך השנה, בנוסף לפרס, הצטברו ליותר, קיים סיכוי שהם ישלמו גם 48%, כלומר את המס המרבי על הכנסות, מה ש"יחתוך" להם כמעט חצי מסכום המענק. הצעת חוק לביטול המס על המענק הכספי המגיע למדליסטים אולימפיים נדחתה במאי האחרון בוועדת השרים לחקיקה, לאחר שהממשלה ורשות המסים הביעו התנגדות.

קראו עוד בכלכליסט

את הצעת החוק העלה ח"כ יואל רזבוזוב ממפלגת יש עתיד, ג׳ודוקא לשעבר ובעל מדליות מאליפות אירופה בעצמו. בהצעת החוק נכתב כי "על אף שרבים מהספורטאים נאבקים על מימון, כאשר הם זוכים בהישגים ובפרס — הם נאלצים לשלם עבורו מס. בשל אינטרס לאומי לקידום ספורטאים ישראלים שהתמיכה בהם אינה תמיד מספקת, ולאור אמנות בינלאומיות למניעת כפל מס, אשר מעניקות זכות מיסוי ראשונה למדינה שבה התקבלה הזכייה, מוצע לשנות את מדיניות המיסוי לגבי ההכנסות הכספיות מתחרויות ספורט למיניהן ולהעניק פטור ממס על המענקים הכספיים".

ח"כ יואל רזבוזוב. "ביטול המס הוא אינטרס לאומי לקידום ספורטאים", צילום: אורן אהרוני ח"כ יואל רזבוזוב. "ביטול המס הוא אינטרס לאומי לקידום ספורטאים" | צילום: אורן אהרוני ח"כ יואל רזבוזוב. "ביטול המס הוא אינטרס לאומי לקידום ספורטאים", צילום: אורן אהרוני

מי שנעמדה על הרגליים האחוריות נגד הצעת החוק היתה רשות המסים, שם דורשים מהמדליסטים לשלם את שיעור המס המלא שהם חייבים בו על הזכייה. על פי רשות המסים, אין מדובר במענק חד־פעמי כמו פרס נובל על מפעל חיים, כי אם בתשלום שהוא חלק מהשתכרותו של הספורטאי במהלך השנה.

ח"כ רזבוזוב לא העלה את הצעתו בסופו של דבר לקריאה טרומית לאחר שהבין שרשות המסים נחרצת בהתנגדותה. לאחריו ניסה גם ח"כ עודד פורר מישראל ביתנו לקדם את אותה הצעת חוק, אך לא התקדם. כעת שרת התרבות והספורט מירי רגב מעוניינת אף היא לקדם את אותה חקיקה בדיוק, וגם היא תיתקל באותם קשיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות