אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביה"ד: העברת מקום העבודה אינה הרעת תנאים לאחר חופשת לידה צילום: שאטרסטוק

ביה"ד: העברת מקום העבודה אינה הרעת תנאים לאחר חופשת לידה

בית הדין לעבודה דחה תביעה של עובדת שטענה כי מעבר החברה מאבן יהודה להרצליה אילץ אותה להתפטר לאחר חופשת לידה

16.08.2016, 07:48 | זוהר שחר לוי
שינוי תפקיד בחברה או העברת מקום פעילותה אינם מהווים כשלעצמם הרעת תנאים לאחר חופשת לידה, כך קבע בית הדין האזורי לעבודה במסגרת תביעה של עובדת שטענה כי נאלצה להתפטר בשל שינויים לרעה בעבודתה.

מדובר בעובדת בחברת הבנייה אורניל ניהול יזום להשקעות שיצאה לחופשת לידה ב־2013. בתביעה שהגישה טענה כי לאחר ששבה מחופשתה התנאים השתנו ‑ המשרד עבר מאבן יהודה להרצליה ושעות העבודה השתנו ‑ וגרמו לה להתפטר. מנגד, טענה החברה באמצעות עו"ד רועי גוטמן, ראש מחלקת דיני עבודה במשרד איתן מהולל שדות, כי לעובדת לא היתה סיבה מוצדקת לא לשוב לעבודה לאחר הלידה, שכן החברה אפשרה לה להמשיך לעבוד מאבן יהודה. שופטת בין הדין האזורי לעבודה בת אביב חופית גרשון יזרעאלי דחתה את תביעת העובדת, וחייבה אותה בתשלום שכר טרחה של 7,500 שקל.

איזור התעשייה בהרצליה פיתוח, צילום: תומי הרפז איזור התעשייה בהרצליה פיתוח | צילום: תומי הרפז איזור התעשייה בהרצליה פיתוח, צילום: תומי הרפז

לפי השופטת, מעבר החברה לא נועד לפגוע בעובדת או למנוע ממנה להשתלב מחדש במקום העבודה: "אין חולק כי החברה התחייבה לממן את הוצאות הנסיעה של העובדת במלואן. בנסיבות אלה לא ניתן לראות את המעבר להרצליה כהרעה בתנאי העבודה".

כמו כן השופטת קבעה כי העברת תפקיד לאחר שיבה מחופשה היא לגיטימית כל זמן שמדובר בצורכי החברה ואין מעורבים שיקולים זרים: "התובעת עסקה בעבודות מזכירות שונות. לאור העלייה בהיקפי העבודה של החברה סביר כי היא תשקול העסקת עובדת נוספת וחלוקת התפקידים ביניהן. התרשמתי כי הצעות החברה בנוגע להשתלבותה של העובדת במקום העבודה לאחר חופשת הלידה היו כנות, ולא הושפעו משיקולים זרים הנוגעים להיותה של התובעת אם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
פסיקה נכונה וצודק לשם שינוי. נשים בעשורים האחרונים,משתמשות
פסיקה נכונה וצודק לשם שינוי. נשים בעשורים האחרונים,משתמשות בבית המשפט,לצורך חליבת כספים ממעסיקים,ומהגרושים. הגיע הזמן לעשות קצת סדר בעניין הזה ולתת לנשים להבין,שאנחנו חיים בעידן אחר,שבו הן חייבות לדאוג לעצמן בדרך ישרה,ועל ידי פרנסה.
Hat  |  16.08.16
לכל התגובות