אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לתשומת לב מארגני האולימפיאדה: יוסיין בולט חושב שלוח זמני המרוצים "טיפשי" צילום: גטי אימג'ס

ריו 2016

לתשומת לב מארגני האולימפיאדה: יוסיין בולט חושב שלוח זמני המרוצים "טיפשי"

"היה קשה לרוץ מהר כי פרק הזמן בין התחרויות היה ממש קצר", אמר בולט. "לדעתי זה היה ממש מגוחך, מכיוון שהרגשתי כל כך טוב בחצי הגמר"

16.08.2016, 16:08 | שירות כלכיסט

יוסיין בולט המשיך בשליטה חסרת התקדים שלו על עולם הספרינטים וזכה ביום ראשון בלילה במדליית זהב במאה מטר.

קראו עוד בכלכליסט

בין סיום חצי הגמר לתחילת הגמר הייתה לספורטאים רק שעה, שלטענתו של בולט לא הספיקה כדי לגרום לו להתאושש בין המרוצים. "הרגשתי שיכולתי לרוץ מהר יותר, אבל עד שחוזרים לאזור החימום ומתחילים להתחמם, כבר צריך לחזור. אני חשבתי שזה ממש טיפשי...לכן המרוץ היה איטי. אי אפשר לרוץ ואז לחזור ולרוץ שוב מהר. זה היה לנו קשה". , צילום: גטי אימג בין סיום חצי הגמר לתחילת הגמר הייתה לספורטאים רק שעה, שלטענתו של בולט לא הספיקה כדי לגרום לו להתאושש בין המרוצים. "הרגשתי שיכולתי לרוץ מהר יותר, אבל עד שחוזרים לאזור החימום ומתחילים להתחמם, כבר צריך לחזור. אני חשבתי שזה ממש טיפשי...לכן המרוץ היה איטי. אי אפשר לרוץ ואז לחזור ולרוץ שוב מהר. זה היה לנו קשה". | צילום: גטי אימג'ס בין סיום חצי הגמר לתחילת הגמר הייתה לספורטאים רק שעה, שלטענתו של בולט לא הספיקה כדי לגרום לו להתאושש בין המרוצים. "הרגשתי שיכולתי לרוץ מהר יותר, אבל עד שחוזרים לאזור החימום ומתחילים להתחמם, כבר צריך לחזור. אני חשבתי שזה ממש טיפשי...לכן המרוץ היה איטי. אי אפשר לרוץ ואז לחזור ולרוץ שוב מהר. זה היה לנו קשה". , צילום: גטי אימג

עם זאת, המרוץ שבו זכה בזהב השלישי ברציפות שלו באולימפיאדות לא עבר בצורה חלקה לגמרי. שלא כמו בחצי הגמר, אז הספיק לחייך למצלמה לפני שעבר את קו הסיום, בגמר הוא התקשה בזינוק.

הכל הסתיים בסדר כמובן והוא הצליח לסיים בהפרש קל בתוצאה של 9.8 שניות. אחרי המרוץ הוא העביר ביקורת על לוח הזמנים של המקצים שלטענתו הותיר אותו עייף אחרי חצי הגמר.

"היה קשה לרוץ מהר כי פרק הזמן בין התחרות היה ממש קצר", אמר בולט. "לדעתי זה היה ממש מגוחך, מכיוון שהרגשתי כל כך טוב בחצי הגמר".

בין סיום חצי הגמר לתחילת הגמר היתה לספורטאים רק שעה, שלטענתו של בולט לא הספיקה כדי לאפשר לו להתאושש. "הרגשתי שיכולתי לרוץ מהר יותר, אבל עד שחוזרים לאזור החימום ומתחילים להתחמם, כבר צריך לחזור. אני חשבתי שזה ממש טיפשי...לכן המרוץ היה איטי. אי אפשר לרוץ ואז לחזור ולרוץ שוב מהר. זה היה לנו קשה".

זמן ההמתנה הקצר בסופו של דבר לא באמת השפיע על בולט, אך אצנים נוספים הצטרפו לתלונות שלו. האצן האמריקאי ג'סטין גאטלין, שסיים שני, אמר: "הייתי עייף בגמר, אז התמקדתי רק בעצמי. זמן ההמתנה היה קצר".

שיבוץ המרוצים לא ברור, אך בענף שצריך למצוא זמן למספר תחרויות בכל ערב, נראה שזה היה בלתי נמנע בשל לוח הזמנים הצפוף. זו אמנם לא התלונה העיקרית הקשורה לאולימפיאדת ריו, אך כדאי לשים לב לעניין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות