אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלזיה ויתרה על אירוח קונגרס פיפ"א וחמקה מ"כאב הראש" הישראלי צילום: גטי אימג'ס

מלזיה ויתרה על אירוח קונגרס פיפ"א וחמקה מ"כאב הראש" הישראלי

"הממשלה יעצה לנו לסגת מאירוח הקונגרס בשל בעיות אבטחה", מסר באופן רשמי אפאנדי חמזה, סגן נשיא התאחדות הכדורגל של מלזיה. על פי הערכות ההתאחדות המקומית אינה מעוניינת להכעיס את הרשויות על ידי הנפקת ויזות למשלחת הישראלית והצגת הדגל הישראלי במשך הכנס

16.08.2016, 18:36 | שירות כלכליסט
מלזיה ויתרה על הזכות לארח את הקונגרס של פיפ"א ב-2017, לאחר שהחליטה שאינה מעוניינת להכעיס את הרשויות המקומיות על ידי אירוח אירוע שיחייב הנפקת ויזות למשלחת הישראלית, וכן הצגת הדגל הישראלי במשך הכנס.

קראו עוד בכלכליסט

פיפ"א. "בעיות אבטחה", צילום: אי פי איי פיפ"א. "בעיות אבטחה" | צילום: אי פי איי פיפ"א. "בעיות אבטחה", צילום: אי פי איי

"הממשלה יעצה לנו לסגת מאירוח הקונגרס בשל בעיות אבטחה", מסר באופן רשמי אפאנדי חמזה, סגן נשיא התאחדות הכדורגל של מלזיה. הוא סירב לפרט מה הן "בעיות האבטחה", אך אמר שזה קשור לדברים שאמר סגן ראש הממשלה זאהיד חמידי בסוף השבוע האחרון.

מלזיה אמורה הייתה לארח את הקונגרס ה-67 של פיפ"א בבירה קואלה לומפור בתאריכים 11 ו-12 במאי, 2017. הקונגרס לאחר מכן מתוכנן להתקיים במוסקבה ביוני 2018.

ביום שישי הכריז זאהיד כי עדיף שמלזיה לא תארח את הקונגרס במאי 2017, "בהתחשב בסיכונים המעורבים בהשתתפות של חלק מהמדינות באירוע", כך לפי דיווח באתר המקומי New Straits Times. זאהיד, המכהן גם כשר הפנים, הוסיף כי מלזיה לא יכולה להבטיח הנפקת ויזות למשלחות ממדינות מסוימות כמו ישראל, שכן אין לה קשרים דיפלומטיים עם ישראל.

"אחת הדרישות לארח את האירוע מחייבת את הצבת הדגל הישראלי על השולחן במהלך הקונגרס, אבל עלינו להתחשב ברגשות האנשים במדינה", אמר זאהיד. "לאחר שהשווינו בין היתרונות והסיכונים, הוחלט שעדיף למלזיה להימנע מאירוח", אמר לעיתונאים.

לעומת זאת, במגזין הכדורגל FourFourTwo דווח כי פיפ"א היא ששללה את זכויות האירוח ממלזיה. על פי הדיווח, פיפ"א שלחה בשבוע שעבר מכתב להתאחדות המזלית שבו לקחה ממנה את זכויות האירוח בשל בעיות בהשגת ויזות בטוחות לקואלה לומפור למשלחות של חלק מהמדינות. אפנדי הכחיש את הדיווח. "לה היה ולא נברא...אנחנו כתבנו לפיפ"א והצהרנו שלא נוכל לארח את האירוע, והמכתב של פיפ"א פשוט אישר את הבקשה שלנו".

במגזין נטען כי ההתאחדות החליטה לסגת מסיבות אבטחה, שלוש שנים לאחר שהגישו הצעה והתכוננו לאירוח הקונגרס. "למרבה העניין, לקח להתאחדות 4 ימים בכלל לאשר שוויתרו על הזכויות".

מלזיה נבחרה לארח את הקונגרס בדצמבר 2013, וההצעה שלה כללה מסמכים מהממשלה. ההתאחדות החלה כבר להתכונן לקונגרס, ובמגזין ציינו כי נציגים של פיפ"א אף ביקרו במדינה לחפש אתר לקיום האירוע.

זו'אאו האבלנז' מת היום

ובתוך כך, אחד האנשים החזקים אי פעם בכדורגל העולמי ז'ואאו האבלנז', אבי פיפ"א המודרנית והמושחתת, מת היום. האיש שהתפטר מתפקידו כנשיא כבוד של פיפ"א לאחר שהוכח כי הוא מושחת, מת לאחר סיבוך דלקת ריאות.

האבלנז' היה ספורטאי במשחקים הפאן אמריקאיים, עורך דין, איש עסקים והנשיא השביעי של פיפ"א לפני ספ בלאטר, אותו טיפח במשך שנים. האבלנז' היה נשיא פיפ"א בין השנים 1974 עד 1998 והרוויח מיליונים מעסקאות מושחתות עם בעלי זכויות שידור ונותני חסויות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות