אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"העלייה בתקציבי הביטחון בעולם עושה לנו הרבה טוב" צילום: אוראל כהן

"העלייה בתקציבי הביטחון בעולם עושה לנו הרבה טוב"

החברה סיימה את הרבעון השני בעלייה של 7% בהכנסות לעומת המקביל. על הקרע בעקבות רכישת חטיבת הסייבר מנייס אומר המנכ"ל "אנחנו בדיאלוג איתם", ובעודו ממתין לתוצאות הבחירות בארה"ב הוא מבהיר: "יש כבר חוזה לחומה בין אריזונה למקסיקו"

16.08.2016, 18:19 | דרור רייך

"הסביבה העסקית כיום טובה לאלביט. יש הגדלה בתקציבי הביטחון וביטחון הפנים ברוב העולם, וזה עושה לנו הרבה טוב", אמר ל"כלכליסט" בצלאל (בוצי) מכליס, מנכ"ל ונשיא אלביט מערכותעל התוצאות הכספיות הטובות של החברה לרבעון השני של 2016. 

קראו עוד בכלכליסט

"הסייבר הוא מנוע צמיחה"

חברת התעשיות הבטחוניות הציגה עלייה של 7% בהכנסות ל־804.5 מיליון דולר לעומת הרבעון המקביל. זו השנה השלישית שהיא משפרת את הרווחיות הגולמית, שעמדה על 30.3% מההכנסות או 244 מיליון דולר, וזאת בנוסף להמשך הגדלת הוצאות המחקר והפיתוח, בעיקר בתחום הסייבר והמערכות הבלתי־מאוישות.

אלה הסתכמו ברבעון ב־67.2 מיליון דולר — 8.4% מההכנסות. עוד רשמה החברה עלייה בצבר ההזמנות, שעומד על 6.8 מיליון דולר לעומת 6.3 בשנה שעברה. ברווח הנקי נרשם שיפור של 18% להיקף של 62.9 מיליון דולר או 1.47 דולר למניה, לעומת 53.5 מיליון דולר או 1.25 דולר למניה ברבעון המקביל אשתקד.

כפי שפורסם ב"כלכליסט" אלביט מערכות אינה שבעת רצון מהעסקה שבה רכשה את חטיבת הסייבר של נייס וטוענת כי הוטעתה. החברה, שהשלימה את רכישת החטיבה בסוף שנת 2015 תמורת 157 מיליון דולר, טוענת כי נייס הציגה לה נתונים לא מדויקים שהתגלו רק לאחר שהעסקה כבר הושלמה.

"העסקה בוצעה כעסקה מהירה", הסביר מכליס, "ומטבע הדברים היו בה דברים שהסכמנו לבדוק עם התגלגלות העסקים, ואף קבענו מנגנונים בהמשך הדרך לקביעת טיב העסקה. אנחנו נמצאים בדיוק שם, מנהלים דיאלוג עם נייס בפתיחות ובהבנה, ואני מעריך שנסיים בתקופה הקרובה. אין קרע, להיפך. תחום הסייבר הוא מנוע צמיחה בשבילנו, והוא גדל גם בפן הביטחוני וגם בפן האזרחי".

שמה של אלביט חוזר ועולה על רקע הבחירות בארה"ב, ויש הסבורים כי אם דונלד טראמפ ייבחר תהיה לכך השפעה חיובית על אלביט, בעיקר בנושא הקמת הגדר על גבול מקסיקו. "זה שוק מהותי וחשוב עבורנו", מסביר מכליס, "ותקציבי הביטחון שם עולים לאחר שנים של ירידות וקיצוצים. יש לנו כבר חוזה להקמת גבול בין אריזונה ומקסיקו, ואנו משקיעים שם את מיטב הטכנולוגיות שלנו".

בצלאל (בוצי) מכליס מנכ"ל אלביט מערכות, צילום: אוראל כהן בצלאל (בוצי) מכליס מנכ"ל אלביט מערכות | צילום: אוראל כהן בצלאל (בוצי) מכליס מנכ"ל אלביט מערכות, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות