אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האחים חיים מנהלים מו"מ לרכישת ויליפוד מגורטבוי תמורת 12 מיליון דולר צילום: נמרוד גליקמן

האחים חיים מנהלים מו"מ לרכישת ויליפוד מגורטבוי תמורת 12 מיליון דולר

שלום ודרו חיים, בעלי חברת המזון טעמן, במגעים ראשוניים לרכישת 55% ב-BGI של גרגוגי גורטובוי, המחזיקה בויליפוד. השקעה בשיווק וצמצום עלויות הקפיץ את רווחי ויליפוד ב-486% ל-12 מיליון שקל

16.08.2016, 18:51 | נורית קדוש

האחים שלום ודרור חיים בעלי חברת המזון טעמן מנהלים מו״מ ראשוני לרכישת 55% מחברת BGI שבשליטת גרגורי גורטובוי - המחזיקה בויליפוד - תמורת 12 מיליון דולר. ברקע למו"מ בין הצדדים - הקשיים הפיננסיים שעמם מתמודד גורטובוי, לצד הלחץ מצד רשות ניירות ערך המנהלת חקירה בענייניו.  

קראו עוד בכלכליסט

אם יבשיל המו״מ לכדי עסקה וחברת ויליפוד תעבור לשליטתם של האחים חיים, קבוצת המזון נעמן שבראשותם תתרחב באופן משמעותי.

האחים חיים הם  דור שלישי בחברת המזון טעמן, המציעה מגוון רחב של מוצרי מזון. המרכז הלוגיסטי של החברה שוכן באזור התעשייה מישור אדומים, וממנו משונעים מוצרים לכל רחבי הארץ. במקביל מייצאת טעמן את מוצריה לכ-30 מדינות בעולם.

דרור חיים ביקש שלא להגיב בשלב זה לדברים.

תוצאות מעודדות בויליפוד

וילי פוד פרסמה אתמול בערב את תוצאותיה העסקיות. בעוד שוק המזון סובל מירידה במכירות רשמה ויליפוד שיפור בכל הפרמטרים העסקיים וזינוק ברווח הנקי.

החברה הציגה עלייה של 1.2% במכירות במחצית הראשונה של השנה ל--159.4 מיליון שקל, בסיוע מאמץ שיווקי מיוחד, שגרר עלייה של 6.6% בהוצאות השיווק. הוצאות ההנהלה וכלליות ירדו ב-21.5%, בזכות ירידה בדמי הניהול לחברות בבעלות האחים יוסי וצבי ויליגר שסיימו את כהונתם. בנוסף, רשמה החברה הכנסות אחרות בסך כ-2 מיליון שקל, שקיבלה ממס רכוש כפיצוי על נזק עקיף שנגרם לה במבצע צוק איתן.

נוכח הירידה בהוצאות ההנהלה והפיצוי החד פעמי, רשם הרווח התפעולי של וילי פוד עליה של 216% ל-15.5 מיליון שקל. שיעורו של הרווח התפעולי מהמכירות עלה אף הוא ל-9.8% לעומת 3.1% במחצית הראשונה אשתקד.

בשורה התחתונה מסיימת ויליפוד את המחצית הראשונה של 2016 עם זינוק של של 486% ברווח הנקי ל-12.3 מיליון שקל.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות