אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשחקים הפראלימפיים: מספר משלחות בספק בגלל בעיות מימון צילום: גטי אימג'

המשחקים הפראלימפיים: מספר משלחות בספק בגלל בעיות מימון

ברקע, הוועדה המארגנת של ריו 2016 לא העבירה את מענקי התמיכה לוועדים הפראלימפיים הלאומיים (NPC)

17.08.2016, 09:50 | שירות כלכליסט
ההשתתפות של מספר מדינות במשחקים הפראולימפיים בריו עומדת בספק לאחר שנודע כי הוועדה המארגנת של ריו 2016 לא העבירה את מענקי התמיכה לוועדים הפראולימפיים הלאומיים (NPC).

קראו עוד בכלכליסט

ריו דה ז ריו דה ז'נרו. נעלם הכסף? | צילום: איי פי ריו דה ז

הוועדה המארגנת, שאחראית על ארגון האולימפיאדה והמשחקים הפראלימפיים, נאלצה לדחות תשלומים בשל מחסור במימון. הוועדים הפראלימפיים היו אמורים לקבל את מענקי התמיכה, שמשמשים לכיסוי הוצאות הנסיעה למשחקים , עד סוף יולי.

הוועד הפראלימפי הבינלאומי (IPC) עובד ביחד עם המארגנים למציאת פתרון לבעיה, כשמימון מצד ספונסרים חדשים הוא מקור פוטנציאלי אחד להשגת הכנסה נוספת. "הכספים האלה חיוניים למדינות רבות שמשלמות על הנסיעות למשחקים בברזיל", אמר מנכ"ל IPC חוויאר גונזלס. "אם המענקים לא יעברו, זה מאיים על ההשתתפות של מדינות במשחקים".

המארגנים נותרו בטוחים שהמענקים ישולמו בסופו של דבר במלואם. "הענקנו מענקי נסיעות לספורטאים האולימפיים, ונעניק מעניקי נסיעות לספורטאים הפראלימפיים", הגיב דובר ריו 2016 מריו אנדראדה. "נממן את זה עם הכסף שלנו. אנחנו מחפשים ספונסרים ותמיכה מהממשלה".

לדבריו, כבר נערכו שיחות עם שני ספונסרים פוטנציאלים, וההצלחה של האולימפיאדה תעודד חברות להשקיע בספורט פראלימפי. "אפשר לקצץ מהתקציב התפעולי כמה דברים קטנים וכמה גדולים כדי להבטיח שהוועדות יקבלו את המענקים בזמן".

"בשלב זה ברור כי לוועדה המארגנת יש בעיה, אי אפשר להכחיש זאת", מסר דובר IPC קרייג ספנס. "אנחנו עובדים איתם כדי להביא מימון נוסף במקרה הצורך, כדי לבצע קיצוצים בחלק מהשירותים ולוודא שהאולימפיאדה תהיה הצלחה. אנחנו בודקים כיצד נוכל להביא בשלב הזה ספונסר נוסף, אך למען האמת לוועדה המארגנת היו 7 שנים כדי למצוא ספונסר למשחקים הפראלימפיים".

המשחקים הפראלימפיים יתקיימו בין 7-18 בספטמבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות