אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו זה רשמי: כוח לעובדים הוא הארגון היציג בבית ההשקעות פסגות צילום: אוראל כהן

עכשיו זה רשמי: כוח לעובדים הוא הארגון היציג בבית ההשקעות פסגות

למעלה משליש מעובדי החברה התאגדו בארגון במהלך שהחל בתחילת החודש; העובדים קוראים להנהלה להתחיל במו"מ בהקדם לכינון הסכם קיבוצי: "תמונה במציאות רחוקה מהדימוי הנוצץ של בתי השקעה"

17.08.2016, 13:09 | רחלי בינדמן

עובדי בית ההשקעות פסגות התאגדו בכוח לעובדים. במהלך שהחל ב-3.8 עלה בידי וועד הפעולה להחתים למעלה משליש מאלף העובדים בחברה לארגון העובדים".

קראו עוד בכלכליסט

פסגות הוא בית ההשקעות הגדול בישראל, המגלגל השקעות בהיקף של 190 מיליארד שקל. בית ההשקעות מציין את הרבעון הטוב ביותר, וזאת במקביל להקפאת שכר העובדים בשנתיים האחרונות. "מדברים איתנו הרבה על "מומנטום" במכירות, בתשואות, ובשירות - הכל הודות לנו", אומר לירון גבסי חבר ועד ונציג במחלקת המכירות של החברה. "הגיע העת ל"מומנטום" בשיפור תנאי העסקתנו". גבסי משתמש בכוונה בלשון ההתבטאות של חגי בדש, שפורש בימים אלו מתפקידו כמנכ"ל פסגות.

עוד קובלים בהתארגנות העובדים על מודל תגמול (בונוסים על עמידה ביעדים שאינם מוגדרים בשכר) ההולך ויורד בשלוש השנים האחרונות.

"מפגישות עם העובדים עולה תמונה הרחוקה מהדימוי הנוצץ של בתי השקעה", אומרת יעל סיני, רכזת מטה מרכז בכוח לעובדים המלווה את ההתארגנות. "גילינו כי שליש מעובדי החברה מרוויחים קרוב לשכר מינימום - כלל עובדי התפעול ושירות הלקוחות".

זהבית כהן, מנכ"לית קרן אייפקס שרכשה את מלוא הזכויות בבית ההשקעה פסגות, צילום: אוראל כהן זהבית כהן, מנכ"לית קרן אייפקס שרכשה את מלוא הזכויות בבית ההשקעה פסגות | צילום: אוראל כהן זהבית כהן, מנכ"לית קרן אייפקס שרכשה את מלוא הזכויות בבית ההשקעה פסגות, צילום: אוראל כהן

התאגדות העובדים צומחת על רקע שני מהלכים משמעותיים בחברה: חילופי הנהלה ומכירת המניות. משימתו של המנכ"ל החדש, ברק סורני, תהיה להחליט האם תממש קרן אייפקס את השקעתה בפסגות, ע"י הנפקה או מכירתה. "אנחנו בפתחו של עידן חדש בחברה, המעלה שאלה בקרב העובדים- האם הדרך לצמיחה מהירה תעשה על ידי חידושים והמצאות או בקיצוצי שכר ותנאים? תחושת העובדים היא שאם לא נאחד כוחות - לא יספרו אותנו במהלכים הגדולים ועל כן מהלך ההתאגדות בלתי נמנע", אומר שלומי לוגסי חבר ועד ומתכנן פיננסי לתאגידים וחברות.

מהלך ההתאגדות בפסגות מהווה חלק מגל התאגדויות בתחומי הביטוח, בתי ההשקעות והפיננסים, דוגמת הפניקס, מגדל, כלל, ו-AIG. וזוהי ההתארגנות הראשונה לבית השקעות בכוח לעובדים והשנייה בתחום הפיננסים לצד עובדי "לאומי שוק ההון" שם נחתם הסכם קיבוצי בשנה החולפת.

בפסגות היה ניסיון לחתור תחת כוח לעובדים ולהקים ועד פנימי בשיתוף ההנהלה אך הוא נכשל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות