אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראלי מכפר ריינה ליד נצרת נעצר בארה"ב על הונאת פונזי בהיקף של 5.8 מיליון דולר‎ צילום: שאטרסטוק

ישראלי מכפר ריינה ליד נצרת נעצר בארה"ב על הונאת פונזי בהיקף של 5.8 מיליון דולר‎

משרד המשפטים האמריקאי מסר כי החשוד, פאדי אוויס, הציע שירותי סחר מט"ח אלקטרוני תוך שהוא מבטיח ללקוחותיו לתשואות גבוהות, ולאחר מכן בזבז את הכסף על חופשות והימורים

18.08.2016, 13:31 | שירות כלכליסט
ישראלי מכפר ריינה ליד נצרת נעצר בארה"ב על הונאת פונזי בפורקס בהיקף של 5.8 מיליון דולר‎. באתר משרד המשפטים האמריקאי נמסר כי החשוד, פאדי אוויס, בן ה-38, נעצר בתחילת החודש בפורט לודרדייל פלורידה באשמת הונאת רשת בשל השתתפותו בתכנית להונאת משקיעים באמצעות הפעלת חברה למסחר במט"ח.

על פי כתב האישום, הפעיל אוויס את ההונאה מ-2015 ועד 2016, והציע שירותי סחר מט"ח אלקטרוני באמצעותם גייס למעלה מ-5.8 מיליון דולר, כשהוא מבטיח ללקוחותיו לתשואות גבוהות על השקעות המט"ח שיבצע עבורם. כמו כן, התחייב בפני לקוחותיו כי כספם מוגן באמצעות מוסדות פיננסיים מצד שלישי. אולם במקום להשקיע את הכסף במסחר במט"ח, אוויס בזבז חלק מהכסף למטרות אישיות כגון הימורים וחופשות, ואת היתר חילקת כרווחים לכאורה למשקיעים אחרים. חלק ניכר מהכספים הגיעו מערב הסעודית.

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

אוויס מואשם בקשירת קשר להונאה ובהונאת אינטרנט. כל אישום נושא עונש של עד 20 שנות מאסר וקנס מקסימאלי של 250 אלף דולר.

על פי התובע הכללי לדרום מחוז ניו יורק: "אוויס שיקר למשקיעים לגבי המומחיות של החברה שלו בתחום המט"ח ושלח לקורבנותיו מסמכים מזויפים מבנקים בניו יורק, כדי לפתות אותם להשקיע אצלו את כספם. באמצעות ההונאה אוויס הצליח לקבל למעלה מ-5.8 מיליון דולר מקורבנות ברחבי העולם ובזבז חלק ניכר מהכסף".

סגן ראש לשכת ה-FBI של ניו יורק: "אוויס הריץ הונאת פונזי של מיליוני דולר במסווה של חברה למסחר במט"ח. במקום להשתמש בכסף לביצוע השקעות, הוא השתמש בכסף לערוך נסיעות ולהמר, או לשלם למשקיעים כדי שימשיכו להשקיע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות