אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרד ומשול: האם מגוון שירותי התקשורת של גוגל מהווה יתרון?

מאקרו טכנולוגי

הפרד ומשול: האם מגוון שירותי התקשורת של גוגל מהווה יתרון?

דואו, אפליקציית שיחות הווידיאו החדשה גוגל, מציעה יכולת שקיימות במוצרים קודמים של החברה, אבל הפיצול הרב עשוי דווקא להוות יתרון על פני המתחרות

20.08.2016, 08:29 | נמרוד צוק

ביום שלישי חשפה גוגל את אפליקציית שיחות הווידיאו החדשה, דואו (Duo), מהלך שגרם ללא מעט גבות להתרומם מול המגוון המבלבל של שירותי תקשורת שהחברה מציעה למשתמשיה. מנגד, הדבר אולי מצביע על תפנית מעניינת באסטרטגיה שלה.

קראו עוד בכלכליסט

דואו נועדה לפשט את השימוש בשיחות וידיאו מחד, ולהציע תקשורת חלקה ואמינה מאידך, והיא מצטרפת למוצר הדגל המדשדש Hangouts, הצ'ט המובנה בג'ימייל, ל־Gtalk הישן שעדיין נמצא בשימוש ולאפליקציית הצ'ט העתידית Allo. החברה אמנם הצהירה כי שתי האפליקציות החדשות מכוונות למשתמשים פרטיים, כאשר היא מתכננת למצב את Hangouts לשוק הארגוני, אבל בשלב זה התחושה היא של עודף מוצרים המציעים יכולות חופפות, שלאף אחד מהם אין עדיפות ברורה על פני המתחרים.

הרקע למהלך הוא הכישלון היחסי של Hangouts: האפליקציה שיצאה לפני שלוש שנים כתשובה לווטסאפ, סקייפ ופייסבוק מסנג'ר הגיעה מובנית בכל מכשיר אנדרואיד ולכן היתה פופולרית לכאורה, אבל לפי Statista שיעור השימוש בה מוערך ב־4%–8% מכלל משתמשי האינטרנט. גוגל מבינה כעת כי הניסיון לכרוך צ'ט, וידיאו, שיחות טלפון והודעות סמס יחדיו הוא רעיון שעובד בעיקר על הנייר, והולכת, בדומה לפייסבוק, לפיצול והתמקצעות.

לדואו יש עוד כמה היבטים שמשקפים שינוי גישה: האפליקציה זמינה לטלפונים ללא גרסת דפדפן, ותצא במקביל לאנדרואיד ולאייפון, דבר שמבטא את ההתמקדות במובייל. בנוסף, לראשונה זה זמן רב גוגל מוציאה מוצר שאינו בנוי סביב חשבון גוגל של המשתמש, כנראה בניסיון לגייס יותר משתמשי iOS. כעת נותר לראות האם דואו אכן תצליח לקיים את ההבטחה לשיחות וידיאו נוחות, ולא פחות חשוב, כיצד גוגל תוכל להרוויח כסף מאפליקציה שלא כוללת פרסומות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
רואים שלא קראת את תנאי השימוש באמת... חוצמזה
רואים שלא קראת את תנאי השימוש באמת... חוצמזה שהשיחות מוצפנות בין נקודה לנקודה והמפתח הוא זמני ונוצר בעת החיבור ונעלם כאשר הוא מתנתק. ומעבר לחוצמזה הזה, יש את העניין הקטן שמדובר פה בשיחות ווידאו, ולנתח את התוכן שלהן עדין קצת קשה יותר מאשר צ'ט כתוב, ובטח לשמור אותן ולתעד את ההיסטוריה שלהן. אז אהבתי ש"קראת" את תנאי השימוש אבל כנראה של אפליקציה אחרת לגמרי. לא שצריך לדאוג לגוגל, היא מרוויחה מספיק כסף גם בלי איזו אפליקצית ווידאו-צ'ט שסביר להניח שלא תשרוד מעבר לשנתיים. ולא כל המוצרים שלה מבוססים על פרסום, גוגל טרנסלייט למשל הוא המתרגם האינטרנטי הכי נפוץ בעולם ולא מכניס דולר ברמה העקרונית.
Bone  |  20.08.16