אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מינויים ראשונים לסורני בפסגות: אייל גורן ימונה למנכ"ל הקרנות צילום: גיא חמוי

מינויים ראשונים לסורני בפסגות: אייל גורן ימונה למנכ"ל הקרנות

יחליף את ירון דייגי כמנכ"ל שהודיע על עזיבה. בתוך כך תמרה דירקטור, מנהלת בכירה בפסגות ניירות ערך, תחליף את סורני ותכהן כמנכ"ל פסגות ניירות ערך

18.08.2016, 15:21 | רחלי בינדמן

עזיבה ראשונה בפסגות לאחר מינוי המנכ"ל החדש ברק סורני: ירון דייגי (38), מנכ"ל חברת קרנות הנאמנות של פסגות ב-5 שנים האחרונות, הודיע השבוע לסורני על כוונתו לסיים את תפקידו. היום (ה') אישר דירקטוריון פסגות את מינוי אייל גורן במקומו.

קראו עוד בכלכליסט

דייגי, אחד המנהלים המוערכים בענף הפיננסים, עובד בפסגות 11 שנה. חברת קרנות הנאמנות של פסגות היא החברה הגדולה בישראל (לא כולל קרנות כספיות) ומנהלת כ-27 מיליארד שקל. ההכנסות נטו של החברה (אחרי עמלות הפצה לבנקים) עומדות על כ-142 מיליון שקל בשנה.

מאז קיבל דייגי את הניהול של החברה (לאחר שהחליף את זיו שמש שעבר לנהל את בית ההשקעות של חברת הביטוח מנורה), הוא הוביל שינוי בתמהיל הנכסים, שכלל עד אז נתח משמעותי של קרנות נאמנות כספיות וקרנות מק"מ בדמי ניהול לא רווחיים, לטובת קרנות מסורתיות רווחיות יותר - מה שסייע לשיפור הרווחיות של חברת הקרנות.

בתוך כך הודיע בית ההשקעות כי תמרה דירקטור, מנהלת בכירה בפסגות ניירות ערך, תחליף את סורני ותכהן כמנכ"ל פסגות ניירות ערך, האחראית על ניהול התיקים וחבר הבורסה של בית ההשקעות.

 

ברק סורני , צילום: גיא חמוי ברק סורני | צילום: גיא חמוי ברק סורני , צילום: גיא חמוי

 

דייגי שלח היום מכתב לעובדים בו הבהיר כי עזיבתו כלל לא קשורה לבחירתו של סורני לתפקיד וכי השניים חברים קרובים. דייגי שיבח במכתב גם את מחליפו שלו בתפקיד.

 "לאחר 11 שנים בפסגות, מתוכן 5 שנים כמנכ"ל פסגות קרנות נאמנות, החלטתי לאחר לבטים רבים כי עד סוף השנה אסיים פרק חשוב ומוצלח בעשייה שלי ואעבור לאתגר הבא. את ההחלטה (הלא פשוטה) קיבלתי כבר לפני למעלה מחודש, אולם מתוך תחושת אחריות ומחויבות לחברה ולקבוצה, המתנתי עם ההודעה עד למועד שבו יבחר מנכ"ל חדש לבית ההשקעות ונוכל לבצע את השינוי בצורה מיטבית ואחראית.

כפי שרובכם יודעים, אין כל קשר בין החלטתי האישית לבין תהליך בחירת מנכ"ל הקבוצה. החלטתי היתה מתקבלת בכל מקרה, תחת כל מנכ"ל. ברק סורני הוא חבר קרוב שלי, לטעמי הוא יותר מראוי לתפקיד ואני משוכנע שיוביל את החברה בהצלחה לפסגות חדשות יחד עם צוות העובדים וההנהלה. ברור לכולם כי איל גורן הוא מועמד טבעי לתפקיד, לאיל חלק מרכזי בהצלחת חברת הקרנות בכל השנים האחרונות. אייל ואני עובדים באופן צמוד משנת 2009 ולא יכולתי לבקש שותף טוב יותר לדרך", כתב דייגי.

אחד התפקידים הפנויים והנחשקים כעת בענף הפיננסים הוא תפקיד מנכ"ל בית ההשקעות הראל פיננסים של קבוצת הראל, לאחר שמנכ"ל הראל פיננסים, סמי בבקוב, קודם לתפקיד ראש חטיבת ההשקעות של הראל ביטוח במקומו של אמיר הסל. אף על פי שיש כמה מנהלים בתוך הראל פיננסים שרואים עצמם כמועמדים טבעיים לרשת את מקומו של בבקוב, לא מן הנמנע כי יציאתו של דייגי לשוק תהפוך אותו למועמד מעניין לתפקיד.

ירון דייגי ירון דייגי ירון דייגי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות