אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתי הכלא הפרטיים בארה"ב ייסגרו; מניות חברות הכליאה התרסקו ב-40% צילום: איי פי

בתי הכלא הפרטיים בארה"ב ייסגרו; מניות חברות הכליאה התרסקו ב-40%

לאחר שבשנים האחרונות זינקה העלות של בתי הכלא הפרטיים - ובמקביל התברר כי הם הרבה פחות בטוחים מבתי כלא ציבוריים - הודיע משרד המשפטים האמריקאי באופן רשמי: "נפסיק את השימוש בבתי הכלא הפרטיים באופן סופי"

18.08.2016, 23:09 | שירות כלכליסט

משרד המשפטים האמריקאי מתכנן להפסיק את השימוש שנעשה בארה"ב בבתי כלא פרטיים - כך עולה מדיווח ב"וושינגטון פוסט". בהצהרה ששיגרה היום סגנית התובעת הכללית סאלי ייטס היא מסרה כי במזכר שהוציאה היא הנחתה בכירים לא לחדש חוזים עם מפעילי בתי כלא פרטיים או לצמצם חוזים קיימים. "זהו הצעד הראשון בתהליך של צמצום - ולבסוף הפסקה - של השימוש שאנו עושים בבתי כלא פרטיים", אמרה ייטס.

לאחר ההודעה, הופסק המסחר במניות Geo Group ו-Corrections Corporation of America, שתיים מהחברות המפעילות בתי כלא בארה"ב. לאחר חידוש המסחר, ירדו המניות ביותר מ-20% ואז שוב הופסק בהן המסחר. עם סיום המסחר ננעלו מניות Geo ו-Corrections Corp. בירידות של 40% ו-35%, בהתאמה. שתי החברות נחשבות לחברות הציבוריות הגדולות ביותר בארה"ב שמפעילות בתי כלא פרטיים, אולם לאחר החדשות הרעות מבחינתן התרסק שווי השוק שלהן.

בית כלא פרטי בארה"ב, צילום: גטי אימג בית כלא פרטי בארה"ב | צילום: גטי אימג'ס בית כלא פרטי בארה"ב, צילום: גטי אימג

מוקדם יותר החודש פורסם דו"ח של משרד המשפטים האמריקאי שהצביע על כך שבתי כלא פרטיים הינם בטוחים פחות בהשוואה למוסדות ציבוריים מקבילים. ייטס אמרה היום כי לפני שבועות המשרד הפסיק התקשרות עם מפעיל פרטי הכוללת 1,200 מיטות. "ההצהרה שנמסרה היום מדגישה צעדים שננקטו כדי לצמצם את ההסתמכות על מפעילי בתי כלא פרטיים", אמרה ייטס.

הצעדים שכבר בוצעו על ידי משרד המשפטים האמריקאי הובילו לירידה במספר האסירים שנתונים תחת כליאה פרטית - מ-220 אלף ב-2013 ל-195,000 כיום. "הצעדים שננקטו ויינקטו בהמשך יובילו לכך שמספר האסירים הכלואים בבתי כלא פרטיים יצומצם ביותר מחצי בהשוואה ל-2013", ציינה ייטס.

בין השנים 2011-2014, הגוף שאחראי על טיפול באסירים בארה"ב העלה את ההוצאה שלו על הפעלת בתי כלא פרטיים מ-562 מיליון דולר ל-639 מיליון דולר. לאחרונה הצהירה המועמדת לנשיאות הילרי קלינטון כי אם תיבחר היא תפסיק את השימוש בבתי כלא פרטיים במסגרת מערכת הכליאה האמריקאית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
הקונספט של להרוויח כסף מכליאת בני אדם ממש
הקונספט של להרוויח כסף מכליאת בני אדם ממש דוחה. אם זה מקור ההכנסה שלך אז אתה שואף שכמה שיותר אנשים יכנסו לכלא ואתה שואף להשקיע בכל אחד מהם את המינימום של המינימום שאתה נדרש עפ"י חוק על מנת למקסם את הרווח שלך מהסבל שלהם. כליאה זה נושא שצריך להיות בידיים של המדינה.
Scissors  |  19.08.16
5.
אח שלי הגזמת.. כמו לדרוש מאהוד ברק לנצח
אח שלי הגזמת.. כמו לדרוש מאהוד ברק לנצח תחרות הטבעות בנבא, מה הקשר בין עיתונאות לאתר כלכליסט, אני מסתפק בזה שהם מידי פעם הם רושמים נתונים והתרגום של הכתבות לא עילג בצורה יוצאת דופן, הכי מפריע לי שהם מתבלבלים בין הכנסות לרווחים כל הזמן כותבים מיליארדים איפה שהיה מיליונים או להפך... או שהם מסלפים כותרות או נושאים בעיקר נגד טראמפ שאני באופן אישי לא אוהב אבל זה לא קשור לכבוד למקצוע.. או נגד ביבי שאני דווקא אוהב..  טוב טחנתי 
Tooth  |  19.08.16
לכל התגובות