אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניו יורק הדיחה את לונדון מצמרת רשימת הערים שהכי מושכות משקיעי נדל"ן זרים צילום: ויקימדיה

ניו יורק הדיחה את לונדון מצמרת רשימת הערים שהכי מושכות משקיעי נדל"ן זרים

בששת החודשים הראשונים של השנה צנח ההון הזר שזרם לשוק הנדל"ן של לונדון ב-44% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. בניו יורק, לעומת זאת, ירדו ההשקעות הזרות בנדל"ן בכ-9% - בדומה לערים מרכזיות אחרות בעולם

20.08.2016, 17:14 | שירות כלכליסט

חילופי גברי בצמרת רשימת הערים שהכי מושכות משקיעי נדל"ן זרים: ניו יורק הדיחה את לונדון מראש הרשימה , זאת כתוצאה מההצבעה בעד הפרישה מהאיחוד האירופי והחשש של המשקיעים שהברקזיט יגרום לפגיעה במעמדה של לונדון כמרכז פיננסי גלובלי. נתונים לגבי רכישות נדל"ן זרות מראים כי בקרב משקיעי הנדל"ן שרר אי שקט כבר לפני משאל העם בבריטניה.

קראו עוד בכלכליסט

זרימת ההון הזר לשוק הנדל"ן של לונדון נפל בשישה החודשים הראשונים של השנה ב-44% לעומת אותה התקופה אשתקד - כך על פי נתונים של פירמת הנדל"ן "ג'ונס לאנג לה-סאל" (Jones Lang LaSalle).

לונדון. המשקיעים חוששים מהשפעות ארוכות טווח של הברקזיט, צילום: ינאי אלפסי לונדון. המשקיעים חוששים מהשפעות ארוכות טווח של הברקזיט | צילום: ינאי אלפסי לונדון. המשקיעים חוששים מהשפעות ארוכות טווח של הברקזיט, צילום: ינאי אלפסי

משקיעי הנדל"ן חוששים שהברקזיט עלול לפגוע בערך השקעותיהם בעיר, שרובן הגדול הוא בנדל"ן עסקי. כך למשל, קרן ההון הריבוני של נורבגיה, אחת המשקיעות הזרות הגדולות ביותר בבריטניה, הודיעה השבוע כי חתכה את שווי ההשקעות שלה בבריטניה ב-5% בשל הברקזיט.

במחצית הראשונה של השנה נרשמו בניו יורק השקעות בגובה 10.3 מיליארד דולר של משקיעי נדל"ן זרים, זאת לעומת השקעות בגובה 6.9 מיליארד דולר שבוצעו בלונדון על ידי משקיעים זרים באותה התקופה. לשם השוואה, בתקופה המקבילה אשתקד זרמו לשוק הנדל"ן של לונדון 12.4 מיליארד דולר לעומת השקעות בגובה 11.3 מיליארד דולר בניו יורק. הירידה שנרשמה בהשקעות בניו יורק, בשיעור של 8.9%, הינו בשיעור דומה לזה שנרשם בערים מרכזיות אחרות בעולם שחוו ירידה של כ-10% בגובה ההשקעות הזרות בנדל"ן לעומת אשתקד.

בריטניה נתפסת כידידותית יותר למשקיעים מארה"ב בשל תנאי מיסוי נוחים יותר. עם זאת, בארה"ב יש כעת ביקוש חזק יותר מול היצע לא רב מידי ועל כן היא נהנית מזרימה של השקעות אל ענף הנדל"ן המסחרי ולדיור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות