אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התקשורת מאיים לבטל את הבנדלים ההפוכים של בזק צילום: יחיאל ינאי

משרד התקשורת מאיים לבטל את הבנדלים ההפוכים של בזק

בעסקת בנדל הפוך, ספק התשתית (בזק או HOT) מציע ספקי אינטרנט. פרטנר וסלקום טוענות שבזק מסרבת להעביר להם את פרטי הלקוחות

21.08.2016, 16:18 | אלירן מלכי

משרד התקשורת שלח היום (א') מכתב אזהרה לבזק בעקבות תלונות שהגיעו אליו מחברות התקשורת פרטנר וסלקום על כך שהחברה מסרבת להעביר להם את פרטי הלקוחות במסגרת הבנדל ההפוך. המשרד קבע שאם בזק לא תשתף פעולה באופן מלא עם חברות התקשורת, היא לא תוכל לשווק יותר בנדל הפוך.

קראו עוד בכלכליסט

הבנדל ההפוך הוא שירות של ספק תשתית (בזק או HOT) המציע ספקי אינטרנט כמו בזק בינלאומי, פרטנר, סלקום, טריפל C ועוד, להבדיל מבנדל רגיל שמתקשרים לספק אינטרנט והוא מציע את ספק התשתית, כאשר בד"כ ספקיות האינטרנט השונות עושות את זה דרך רפורמת השוק הסיטונאי המאפשרת להן להציע מחירים זולים ותחרותיים יותר.

מנכ"לית בזק סטלה הנדלר, צילום: בועז אופנהיים מנכ"לית בזק סטלה הנדלר | צילום: בועז אופנהיים מנכ"לית בזק סטלה הנדלר, צילום: בועז אופנהיים

בבזק סירבו למסור את הפרטים של הלקוחות מאחר וחברות התקשורת הוותיקות, כך טוענת בזק, היו מתקשרות ללקוחות שהתחברו דרכן ומציעות להם לעבור לשוק הסיטונאי ולחסוך מאות שקלים בשנה.

לקוחות שעוברים לשוק הסיטונאי גורמים לבזק נזק בטווח הארוך, מאחר ובזק מרוויחה פחות כסף על כל לקוח בשוק הסיטונאי מאשר בקמעונאי. בבזק דרשו מפרטנר וסלקום לחתום על חוזה שבו בן היתר הן התחייבו לא ליצור קשר עם הלקוחות ולנסות להעביר אותם. בפרטנר וסלקום סירבו לחתום על החוזה ובזק בתגובה סירבה לשווק אותם בבנדל ההפוך. משרד התקשורת הבהיר לבזק במכתב ששלח אליה, כי אם לא תתוקן ההפרה, הוא יאסור עליה באופן גורף לשווק בנדל הפוך. בבזק סירבו להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
בנדל אינטרנט פרטנר שלא צלח
מנסיון אישי- פרטנר שיכנעו אותי להעביר תשתית של בזק אליהם והם יטפלו בהכל (חבל שלא קראתי את הביקורות על כך טרם ביצוע). מהלך שהתגלה כשגוי ולא צלח לחלוטין. עברתי דרך יסורים דרכם יד ימין (שרות לקוחות) לא מסונכרן עם יד שמאל (טכני) עם המתנה ארוכה ופניות מרובות שלא צלחו. הישארות בלי אינטרנט במשך תקופה ארוכה,הכל נראה לכאורה מתנהל שלומיאלי ולא מקצועי.אכזבה ועוגמת נפש איומה מכל ההתנהלות של פרטנר בנושא הבנדל אינטרנט. הכול מתועד. מסקנתי שיש לתת כנראה למקצועני בכל תחום להישאר בתחומו. תשתית לחוד וספק לחוד.
רן  |  20.04.19
4.
בזק צודקים במאה אחוז למה שיעבירו פרטים למתחרים
בזק צודקים במאה אחוז למה שיעבירו פרטים למתחרים . סלקום תתן מחיר של 1 שח ואחרי שבזק תחבר לה לקוח היא תגנוב את הלקוח . לגבי המחירים משרד התקשורת לא מאפשר לבזק להוזיל את החבילות גלישה בשביל ששחקניות אחרות יכולו להיכנס לשוק אחרת כל עניין השוק הסיטונאי לא שווה כלום. אז את כל הטענות לחוסר הגינות בשוק הזה  יש להפנות למשרד התקשורת ולא לבזק .
Dog  |  22.08.16