אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הבריאות: איריס לוונשטיין־לוי לא תוכל להתמודד על ניהול ביה"ח וולפסון צילום: אלכס קולומויסקי

משרד הבריאות: איריס לוונשטיין־לוי לא תוכל להתמודד על ניהול ביה"ח וולפסון

חוות דעת משפטית של משרד הבריאות קובעת כי אם מנהלת קרן המחקרים של וולפסון תעתור לבג"ץ בבקשה לאפשר לה להתמודד על התפקיד, המדינה תוכל להגן על דרישתה למנות רק מנהלים רופאים

21.08.2016, 20:41 | ספי קרופסקי

המחלקה המשפטית במשרד הבריאות העבירה היום חוות דעת בעניינה של מנהלת קרן המחקרים של בית החולים וולפסון איריס לוונשטיין־לוי בנוגע לדרישתה לאפשר לה להתמודד במכרז לתפקיד מנהל בית החולים אף שאינה רופאה. מחוות הדעת עולה כי המדינה סבורה שתוכל להגן על הדרישה שהמועמדים לתפקיד יהיו רופאים בלבד.

עקב דרישתה של לוונשטיין־לוי ולאור ההערכה כי במידה שתסורב תפנה לבג"ץ, התעכב בכחודש פרסום המכרז המשותף לתפקיד המנהל בבתי החולים הממשלתיים וולפסון ואסף הרופא וכעת צפוי המכרז להתפרסם בקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

משרד הבריאות ונציבות שירות המדינה עיכבו את תשובתם ללוונשטיין־לוי בשל הרצון להתכונן משפטית לאפשרות הסבירה שהיא תפנה לבג"ץ לאחר שבקשתה תיענה בשלילה. בקשתה של לוונשטיין־לוי נשענת על סעיף בחוק פקודת בריאות העם שאינו אוסר על מינוי מנהל בית חולים שאינו רופא, כל עוד ימונה לצדו "מנהל רפואי שהוא רופא בעל רישיון, שייעץ בנושאים הרפואיים".

בפועל, למעט במקרים מיוחדים (בבתי חולים המזוהים עם החברה החרדית דוגמת לניאדו בנתניה ומעייני הישועה בבני ברק), רק רופאים מתמודדים במכרזים לתפקידי מנהלי בתי חולים ממשלתיים.

בית החולים וולפסון, צילום: יובל חן בית החולים וולפסון | צילום: יובל חן בית החולים וולפסון, צילום: יובל חן

בהסתדרות הרפואית (הר"י) מתנגדים באופן עקרוני למינוי מנהלים שאינם רופאים לתפקידים בכירים במערכת הבריאות הציבורית, בטענה כי רק רופא יכול להתמודד עם האתגרים הניהוליים והמקצועיים הכרוכים בכך.

הארגון גם הגיש עתירה נגד מינויו של מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, הראשון בתפקיד שאינו רופא — אך נדחה.

במשרד הבריאות ובנציבות העדיפו לא ללכת ראש בראש נגד הר"י בנושא זה (כשברקע סכסוך העבודה שהכריזה באחרונה בגין סוגיות אחרות שהבהירה כי תתנגד למינויה של לוונשטיין־לוי, אף במחיר של השבתת המערכת.

בנוסף ללוונשטיין־לוי הוזכרו שמם של סגן מנהל וולפסון ד"ר יובל לוי ושל פרופ' יהודה אדלר משיבא כמועמדים לרשת את מקומו של מנהל וולפסון הנוכחי ד"ר יצחק ברלוביץ' המסיים קדנציה של יותר מעשור בסוף אוקטובר. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
מנכ"ל בי"ח לניאדו אמר שכל אחד שיש לו
מנכ"ל בי"ח לניאדו אמר שכל אחד שיש לו 2 ידיים ו 2 רגליים יכול להיות רופא האמנם? כל אחד שיש לו 2 רגליים ו 2 ידיים יכול להיות בחור ישיבה אבל רופא לעולם לא, כנ"ל רופא יכול להיות מנהל כללי אבל לא כל מנהל כללי יכול להיות רופא, גב' לוונשטיין לוי יכולה להיות מנכלית כספים מצויינת לגייס כסף היא כנראה יודעת אבל לקבל החלטות של חיים ומוות בספק אם היא יודעת
Anchor  |  30.08.16
17.
עבדתי עם פרופסור יהודה אדלר בעת שכיהן כרופא
עבדתי עם פרופסור יהודה אדלר בעת שכיהן כרופא מחוזי בלאומית,,,עשה מהפכה בתחום השרות והרפואה,,העובדים היו מאוהבים בו,,פרופסור אדלר הינו מנהל שהאדם שעובד איתו נמצא במרכז ,,אני כל כך מתגעגעת לעבוד עם מנהל מקצועי כזה,,,וולפסון מרוויח בענק!!!  
Sushi  |  23.08.16
16.
חבל מאד אם פרופ׳ אדלר יעזוב את שיבא
חבל מאד אם פרופ׳ אדלר יעזוב את שיבא ויעבור לנהל את וולפסון . שיבא תאבד את אחד הכוחות העולים בתחום מערכת הבריאות . אדלר הוא קרדיולוג בעל שם עולמי, אבל מעל לכל הוא מבין לליבם של הרופאים הצעירים והותיקים כאחד ויודע לדבר אל ליבם !!! גם בתפקידיו הקודמים השאיר אדלר את חותמו בכל בית חולים או קופה בה עבד .יכולותיו  מלוות לאורך השנים בהישגים וחדשנות. לו ימונה אדלר לתפקיד המנהל בוולפסון - כולם ירוויחו מכך, החולים והצוותים הרפואיים! 
Hammer  |  23.08.16
15.
הגשת מועמדות איננה בחירה. יש בהחלט מצב שהשר
הגשת מועמדות איננה בחירה. יש בהחלט מצב שהשר החרדי לא רוצה אשה בתפקיד. התרוץ של היותה רופאה או לא לא עניין את משרד הבריאות בבתי חולים חרדיים מה שמעלה ריח רע ביותר של אפליה מגדרית.  ולכן יש לתת לבית המשפט העליון להכריע בסוגיה
Pin  |  23.08.16
14.
יש לי את הזכות לעבוד עם פרופסור יהודה
יש לי את הזכות לעבוד עם פרופסור יהודה אדלר בשיבא, הוא עשה מהפכה אמיתית כאן,,בתחום הסטאז' ההתמחות האקדמיה ומעל להכל תלפיות שיבא לאיתור וטיפוח דור המנהיגות הבא של הרפואה בישראל-הוא האדם שמציל את מערכת הרפואה לעתיד של מקצוענות ורפואה טובה יותר ומגדל אלפי רופאים לעתיד. מדובר בתותח על בין לאומי,,,מאוד אצטער אם יעזוב אותנו לוולפסון אבל לטובת וולפסון והרפואה לפריפריה של המרכז ממליצה להם לחטוף אותו ומהר. מדובר בתותח על אוהב האדם, אישיות מדהימה, מנהל ענק!!
Coffee  |  23.08.16
לכל התגובות