אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשחקים הפראלימפיים יתקיימו במתכונת מצומצמת צילום: איי אף פי

המשחקים הפראלימפיים יתקיימו במתכונת מצומצמת

מענקי הנסיעות שהעברתם נדחתה ישולמו כעת לספורטאים, אך עדיין 10 מדינות יתקשו להביא את הנבחרות שלהן לריו; רק 12% מהכרטיסים נמכרו

21.08.2016, 21:52 | שירות כלכליסט
המשחקים הפראלימפיים יתקיימו כמתוכנן בחודש הבא, אך יספגו קיצוצים משמעותיים בתקציב, כך הכריז הוועד הפראלימפי הבינלאומי (IPC). הקיצוצים יהיו במתקנים, בכוח העבודה ובתחבורה. מענקי הנסיעות שהעברתם נדחתה ישולמו כעת לספורטאים, אך עדיין 10 מדינות יתקשו להביא את הנבחרות שלהן לריו. "מעולם לפני כן ב-56 שנות הקיום של המשחקים הפראלימפיים לא נתקלנו בנסיבות שכאלה", מסר נשיא הוועד סר פיליפ קרייבן.

קראו עוד בכלכליסט

גלייק ליפר, אצן פראלימפי. היציעים יהיו ריקים, צילום: אם סי טי גלייק ליפר, אצן פראלימפי. היציעים יהיו ריקים | צילום: אם סי טי גלייק ליפר, אצן פראלימפי. היציעים יהיו ריקים, צילום: אם סי טי

נותרו עוד פחות משלושה שבועות לתחילת המשחקים, וב-IPC מסרו כי הוועדה המארגנת של ריו לא גייסה מספיק כסף למימון המשחקים הפראלימפיים. הסיבה לכך נובעת מהכלכלה המקרטעת של ברזיל, והעובדה ש-12% בלבד מהכרטיסים נמכרו עד כה למשחקים, שיוצאים לדרך ב-7 בספטמבר. בעקבות זאת המארגנים אחרו בשלושה שבועות בהעברת מענקים של 8 מיליון יורו לכיסוי הוצאות הנסיעה של הספורטאים לריו.

ראש עיריית ריו אדוארדו פאאס השיג מימון נוסף של 36 מיליון ליש"ט ועוד 24 מיליון ליש"ט במימון ספונסרים מחברות ממשלתיות, זאת לאחר שהוסר צו מניעה שמנע העברה של סיוע מהמדינה. הקיצוצים: מספר העובדים; שינויים בשירותי התחבורה לספורטאים ולצוות שלהם; נסגרו מספר מרכזי מדיה; הועברו אירועים למתקנים אחרים כדי לאפשר את פירוק פארק דיאודורו. מאבטחים שעובדים באולימפיאדה יישארו גם למשחקים הפראלימפיים.

"הקיצוצים האלה מגיעים בנוסף לאלה שביצענו ביחד עם הוועד האולימפי הבינלאומי ב-12 החודשים האחרונים, והם כנראה ישפיעו על כל בעלי העניין שישתתפו במשחקים", מסר קרייבן.

המארגנים היו אמורים להעביר את מענקי הנסיעות לכל 165 המדינות המשתתפות עד סוף יולי. התשלום הראשון יועבר רק עכשיו, אך ב-IPC חוששים שהעיכוב יפגע בהשתתפות של חלק מהמדינות.

בשלב זה יש עשר מדינות, שגם אם המענק יועבר, יתקשו לכסות את עלויות הנסיעה", הוסיף קרייבן. מ-IPC נמסר עוד כי 290 אלף כרטיסים בלבד נמכרו והם לא מצפים לראות אולמות מלאים בריו. אולם קרייבן מאמין כי המשחקים "ישמשו כזרז להבאת שינוי חברתי חיובי בברזיל ובאמריקה הלטינית".

"אנחנו עובדים קשה כדי להגן על השירותים לספורטאים, בעיקר בתוך המגרשים. הם הקדישו את החיים שלהם כדי להגיע למשחקים האלה, ואנחנו נעשה כמיטב יכולתנו לנסות ולשמור על רמות השירותים וההיקף להם הם מצפים במשחקים פראלימפיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות