אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השוד שלא היה: כמה יפסיד ראיין לוכטה? צילום: גטי אימג'ס

ריו 2016

השוד שלא היה: כמה יפסיד ראיין לוכטה?

לשחיין הנבחרת האמריקאיתיש חוזי חסות בשווי מוערך של מיליון דולר עם חברות כמו ראלף לורן וספידו - והוא עשוי לאבד את ההכנסה הזו

21.08.2016, 20:37 | שירות כלכליסט
לשחיין הנבחרת האמריקאית ריאן לוכטה יש חוזי חסות בשווי מוערך של מיליון דולר עם חברות כמו ראלף לורן וספידו. אולם עד כה הן העדיפו לא להגיב על שערוריית השוד שלא היה בברזיל. הרשויות בברזיל ממליצות להגיש כתבי אישום נגד לוכטה וחברו לנבחרת השחייה ג'יימי פייגן בשל הגשת תלונת שווא על פשע.

קראו עוד בכלכליסט

 מבין החברות שמשלמות ללוכטה לפרסם את המוצרים שלהן, רק אחת הביעה בו תמיכה. מוטוקוני טאקאוקה, מייסד חברת איירוויב מטרס, שהחתימה אותו בדצמבר, מסר בתגובה לסוכנות בלומברג כי לוכטה ימשיך לשמש כמפרסם של המותג "כל עוד החוזה שלנו בתוקף".

"כשאני ישן על איירוויב, אני מתעורר כאילו ישנתי 48 שעות ברציפות", מצוטט לוכטה בעמוד הראשי של אתר האינטרנט של החברה. "אני לא אסע לריו בלי זה".

מקור במשטרת ברזיל מסר לסוכנות החדשות AP כי השחיינים האמריקאים ג'ק קונגר וגונר בנץ הודו כי סיפור השוד היה רעיון של לוכטה שהומצא לאחר עימות בתחנת דלק בריו.

מקורות בתעשייה מציינים כי ללוכטה נותרו חוזי ספונסרשיפ בשווי מיליון דולר בלבד. החוזה שלו עם ספידו, נחתם ב-2006 והוא בתוקף לעשר שנים, כך שהוא מסתיים השנה.

מקורות בתעשייה מציינים כי ללוכטה נותרו חוזי ספונסרשיפ בשווי מיליון דולר בלבד. החוזה שלו עם ספידו, נחתם ב-2006 והוא בתוקף לעשר שנים, כך שהוא מסתיים השנה. , צילום: גטי אימג מקורות בתעשייה מציינים כי ללוכטה נותרו חוזי ספונסרשיפ בשווי מיליון דולר בלבד. החוזה שלו עם ספידו, נחתם ב-2006 והוא בתוקף לעשר שנים, כך שהוא מסתיים השנה. | צילום: גטי אימג'ס מקורות בתעשייה מציינים כי ללוכטה נותרו חוזי ספונסרשיפ בשווי מיליון דולר בלבד. החוזה שלו עם ספידו, נחתם ב-2006 והוא בתוקף לעשר שנים, כך שהוא מסתיים השנה. , צילום: גטי אימג

"ספידו עוקבת אחרי הסיטואציה, והמדיניות היא לא להגיב על חקירה משפטית מתמשכת", נמסר בהצהרה מהחברה.

השערורייה שהתפתחה סביב לוכטה, פייגן, בנץ וקוגנר החלה כשטענו שנשדדו באיומי אקדח בתחנת דלק בפרבר של ריו ביום ראשון בבוקר לאחר בילוי לילי. ואולם המשטרה בברזיל טוענת כי הסיפור הומצא והספורטאים השחיתו את חדר השירותים בתחנת הדלק.

ללוכטה יש גם חוזים עם ראלף לורן וסינרון מדיקל, הבעלים של המכשיר להורדת שיער Gentle Laser Hair Removal, שהוא מפרסם מאז שלהי אפריל.

החברות לא הגיבו על הדיווחים.

לוכטה מציין את מלונות מריוט כאחת הספונסריות שלו באתר האינטרנט שלו, אך מהחברה מסרו כי בשלב זה אין להם קשר אליו.

לוכטה הוא הדובר האולימפי הבולט ביותר של ראלף לורן. יש לו חוזה עם מותג הביגוד הרשמי שאחראי למדים שלובשת המשלחת האמריקאית בטקסי הפתיחה והסגירה של האולימפיאדות מאז דצמבר 2011.

הצרות של לוכטה מהוות בעיה נוספת לספידו, ששלושת הספורטאים הבולטים שלה לא זכו במדליית זהב ביחידים באולימפיאדה. לוכטה זכה בזהב רק במרוץ השליחים 200X4 , מיסי פרנקלין לא הצליחה לקטוף מדליות וקולן ג'ונס אפילו לא התקבל לנבחרת.

המשטרה בברזיל המשיכה לטעון כי לא התבצע שום שוד, אך הודתה כי אקדח היה מעורב בתקרית וכסף העביר ידיים, זאת לאחר שהשחיינים השחיתו את השירותים בתחנת הדלק. לוכטה התנצל בשידור ב-NBC אך הוסיף: "אפשר להסתכל על המקרה שקרה שם בתחנת הדלק כך או אחרת, אבל אנחנו שהיינו שם רק יודעים שהיה רגע אחד בו אקדח היה מכוון לעברנו ודרשו מאיתנו כסף".

המראיין הקשה על לוכטה ותיאר לו את עדויות המשטרה, שלפיהן במהלך האירוע הגיע אדם דובר אנגלית והסביר להם באופן ברור כי האדם שנושא נשק הוא שומר במקום, אשר דרש מהם לשלם על הנזק שעשו כשהיו שיכורים, אחרת אותו שומר יקרא למשטרה. 

"כן, זה נכון", השיב לוכטה, "וזה אומר שהיינו צריכים לתת לו את הכסף. תקשיב, רק רצינו ללכת משם. אקדח היה מכוון לעברנו וכולנו פחדנו. הדרך היחידה שהבנו שנכון לעשות היא לתת במהרה את הכסף ולברוח".  

המראיין המשיך: "ועדיין, הגרסה הראשונה שנתת לאירוע היתה על 'הרחובות הקשוחים והרעים של ריו', אבל הגרסה שאתה נותן עכשיו, קשורה למשא ומתן מוסכם בין שני צדדים, על מעשה טיפשי שביצעתם". 

"זה נכון", השיב לוכטה, "בגלל זה אני לוקח אחריות מלאה על המקרה. ניפחתי את הסיפור יתר על המידה ואם לא הייתי עושה את זה, לא היינו בתסבוכת הזו. ההתנהגלות הילדותית שלי הובילה לכך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות