אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות שההלוואה הקודמת הסתבכה - פרוטאולוג'יקס רוצה לתת עוד קרדיט לתומר דפנה

למרות שההלוואה הקודמת הסתבכה - פרוטאולוג'יקס רוצה לתת עוד קרדיט לתומר דפנה

החברה של ניסים דג'לדטי וגדי טפר דיווחה כי היא במו"מ להענקת הלוואה של 5 מיליון שקל לדפנה - למרות שלא עמד בתנאי ההחזר של ההלוואה הקודמת שהועמדה לו, בסך 3.5 מיליון דולר

22.08.2016, 13:55 | גיל קליאן

השלד הבורסאי פרוטאולוג'יקס של גדי טפר וניסים דג'לדטי מנהל מו"מ מתקדם להענקת הלוואה של 5 מיליון שקל ליזם הנדל"ן תומר דפנה. זאת, למרות שאותו דפנה לא עמד בהסכמות לגבי הלוואה קודמת שהעניקה לו החברה, מה שחייב את החברה לשנות את תנאי ההלוואה המקורית.

קראו עוד בכלכליסט

החברה לא סיפקה פרטים לגבי תנאי ההלוואה הנוכחית - אך ציינה כי אם וכאשר יתגבשו הסכמות בין הצדדים, החברה תדווח על כך.

הסיבוב הראשון של פרוטאולוג'יקס עם דפנה החל כאשר החברה הבורסאית העמידה עבור דפנה הלוואה של 3.5 מיליון דולר למימון פרויקט נדל"ן בבברוקלין. הלוואה זו הביאה להתפטרות הדח"צים של החברה דאז, בטענה כי לחברה אין את המשאבים לפקח על העסקה במידה ותסתבך.

עד מהרה התממשו התחזיות השחורות של הדח"צים, והעסקה אכן הסתבכה - מה שחייב את פרוטאולוג'יקס לגבש הסכמות חדשות עם דפנה לגבי אופן החזר הכספים לחברה. נכון להיום, החברה ממתינה להחזר של 2.3 מיליון דולר מדפנה, שאמורים להתקבל עד סוף נובמבר 2016.

לפרוטאולוג'יקס אין כל פעילות נכון להיום פרט להלוואה שהעניקה לדפנה. החברה היא חלק מקבוצת שלדים בורסאיים שטפר ודג'לדטי רכשו מירון ייני. באפריל נחתמה עסקה בין דג'לדטי לטפר על מכירת אחזקותיו של טפר לדג'לדטי, אך העסקה טרם הושלמה.

ניסים דג'לדטי הורשע כי השתלט עם שותפים על נכסיו של האוליגרך הרוסי אלכסיי זכרנקו שנעלם ברוסיה, ונידון ל-30 חודשי מאסר בפועל. דג'לדטי הורשע בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ושימוש במסמך מזויף בנסיבות מחמירות וזאת בצד מתן דיווח כוזב בניגוד לחוק איסור הלבנת הון וכן בהטרדת עד. עוד הורשע ביחד עם נאשמת נוספת, אלינה מלר, בקשירת קשר לביצוע פשע ובזיוף בנסיבות מחמירות.

גדי טפר גדי טפר גדי טפר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות