אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האצטדיון החדש בחיפה הפסיד 7 מיליון שקל בשנת 2015 צילום: החברה הכלכלית חיפה

האצטדיון החדש בחיפה הפסיד 7 מיליון שקל בשנת 2015

מהנתונים שהעבירה עיריית חיפה ל"כלכליסט" דרך התנועה לחופש המידע עולה כי האצטדיון החדיש, שהקמתו הסתכמה ב-543 מיליון שקל, הכניס כ-5.2 מיליון שקל בלבד במהלך השנה החולפת וזאת משימוש קבוצות במגרש

22.08.2016, 19:06 | אוריאל דסקל

האצטדיון העירוני בחיפה רשם הפסד של כ-7 מיליון שקל בשנת 2015. כך על פי נתונים שהועברו מעיריית חיפה ל"כלכליסט" דרך התנועה לחופש המידע.

קראו עוד בכלכליסט

המידע נמסר לתנועה לחופש המידע בעקבות בקשה של הסטודנט דניאל רוזנבאום מהקליניקה שמפעילה התנועה במכללה למינהל, צילום: החברה הכלכלית חיפה המידע נמסר לתנועה לחופש המידע בעקבות בקשה של הסטודנט דניאל רוזנבאום מהקליניקה שמפעילה התנועה במכללה למינהל | צילום: החברה הכלכלית חיפה המידע נמסר לתנועה לחופש המידע בעקבות בקשה של הסטודנט דניאל רוזנבאום מהקליניקה שמפעילה התנועה במכללה למינהל, צילום: החברה הכלכלית חיפה

ההכנסות היחידות של האצטדיון, שעלות הקמתו הסתכמה ב-543 מיליון שקל, נובעות מתשלומי שימוש במגרש. קבוצות וארגונים שילמו 5.149 מיליון שקל ב-2015. עדיין אין הכנסות משטחי המסחר או משטחי פרסום באצטדיון. ההוצאות עמדו על 11.975 מיליון שקל.

ההוצאות הגדולות ביותר הן על אבטחה, ניקיון ותחזוקה - 3.017 מיליון שקל. הוצאות על חשמל ומים עמדו על 2.539 מיליון שקל ועבודות חוץ ואחרות על 2.837 מיליון שקל. שכר עבודה עמד על 1.858 מיליון שקל ב-2015 בעוד הוצאות משרדיות, תקשורת, ביטוח והוצאות מקצועיות עמדו על 1.724 מיליון שקל.

מהמספרים שהוגשו עולה כי ההפסדים בשנת 2015 עמדו על כ-6.8 מיליון שקל.

המידע נמסר לתנועה לחופש המידע בעקבות בקשה של הסטודנט דניאל רוזנבאום מהקליניקה שמפעילה התנועה במכללה למינהל.

עו"ד אור סדן, היועמ"ש של התנועה לחופש המידע מסר: "אנחנו שמחים שעיריית חיפה, באמצעות חברת קריית הספורט והבילוי חיפה, נענו לבקשתנו והעבירו את המידע. החשיבות שבפרסום המידע הוא שכך יכול הציבור לשפוט את ההשקעה בפרויקט זה או אחר, ובתקווה שבשנים הבאות המידע יתפרסם באופן יזום".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
האיצטדיון הזה הוא נטל על העיר - ועוד
האיצטדיון הזה הוא נטל על העיר - ועוד מכריחים אותנו לשלם עליו!  בנו אותו בלי חניון, בטימטום רב, והוא יוצא פקקי ענק שעולים לנו בזמן ובסטרס. למה היינו צריכים את הפרוייקט הרהבתני והלא-כלכלי הזה? את מי הוא משרת בדיוק? כנראה שלא את הציבור החיפאי אם הוא לא מוכן לשלם על מספיק אירועים שם.  אפשר רק לבכות, לזכור היטב ולהחליף את ראש העיר בבחירות הבאות. 
Bug  |  23.08.16
3.
כל כך הרבה נחוץ לעיר הזו לפני פרויקטים
כל כך הרבה נחוץ לעיר הזו לפני פרויקטים מגלומניים קיימים ועוד כאלה בצנרת- רכבל לאוניברסיטה (כאילו שהרכבל מבת גלים עובד), פינוי חלק מהנמל לטובת גישה למיים המלוכלכים של הנמל בשקעה מטורפת(כאילו שהעסקים בבן גוריון מוצפים בתיירים ובעליהם עשירים כקורח) .ראש עיר רציני ושקול משקיע בתשתיות העיר, בחינוך ובעיקר בקיים. חלומות זה דבר ניפלא השאלה על חשבון מי
Controller  |  23.08.16
2.
מדוע ראש העיר שורף את כספי המיסים שלי
מדוע ראש העיר שורף את כספי המיסים שלי על שטויות שרק קומץ תושבים מנצל (אם בכלל). האיצטדיון הזה מיצר בעיקר פקקי תנועה, ולא מוסיף כלום לעיר. ההפך. השכונה לידו נראית כמו פבלות שנושקות לכבישי הגישה. חיפה עיר יפה אבל מה זה מזוהמת. מצד אחד אויר מים ויבשה בזכות בתי הזיקוק (ע״ש עופר)  ומצד שני של ההר, זיהום תרבותי בדמות פיל לבן על שם  סמי עופר. ובאמצע המחלקה האונקולוגית ברמב״מ (ע״ש ???).
Palmtree  |  23.08.16