אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלקו הקטינה את החוב הפיננסי על חשבון הרווח הנקי ברבעון השני צילום: אוראל כהן

אלקו הקטינה את החוב הפיננסי על חשבון הרווח הנקי ברבעון השני

קבוצת החברות של גרשון זלקינד ביצעה במהלך הרבעון פדיון מוקדם של אג"ח בעלות של 30 מיליון שקל והורידה את הרווח הנקי ב-75% ל-3.5 מיליון שקל; ההכנסות עלו ב-14% ל-2.1 מיליארד שקל

22.08.2016, 15:50 | אורן פרוינד

קבוצת החברות של איש העסקים גרשון זלקינד שמרוכזות תחת קבוצת אלקו, סיימה את הרבעון השני של 2016 עם ירידה חדה של 75% ברווח הנקי (מיוחס לבעלי מניות) לסכום של 3.5 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

הירידה ברווח הנקי אינה משקפת את פעילות החברה שדווקא רשמה עלייה של 14% בהיקף ההכנסות במהלך הרבעון השני לסכום של 2.1 מיליארד שקל. הירידה נבעה בעיקר מהוצאה חד פעמית של 30 מיליון שקל בגין פדיון מוקדם של אג"ח שבוצע בחודש מאי האחרון. אם מנטרלים את ההוצאה החד פעמית הזו, הרווח הנקי של אלקו (מיוחס לבעלי מניות) עלה פי 2.5 במהלך הרבעון השני של 2016 ביחס לרבעון המקביל לסכום של 33.5 מיליון שקל.

קבוצת אלקו נשלטת (65%) על ידי גרשון זלקינד ומנוהלת על ידי שני בניו דניאל ומיכאל זלקינד. עיקר פעילותה של החברה מתבצעת באמצעות חברות הבת אלקטרה (53%), שפועלת בתחום של תשתיות שונות לבנייה בהם מערכות מיזוג אוויר מרכזי, מעליות ועוד; אלקטרה נדל"ן (61%), שהפכה השנה לזרוע הנדל"ן המניב של אלקו בארה"ב; אלקטרה מוצרי צריכה (60%), שפועלת בתחום ייבוא ושיווק מוצרי צריכה חשמליים; ENA - Elco North America INC (100%) שעוסקת ברכישה של מקבצי דיור להשכרה בדרום מזרח ארה"ב.

במהלך 2015 מימשה את עיקר השקעתה באמצאות LAT קרן ריט כמתואר לעיל. דניאל ומיכאל זלקינד מכהנים כמנכ"לים משותפים של הקבוצה.

גרשון זלקינד , צילום: אלכס קולומויסקי גרשון זלקינד | צילום: אלכס קולומויסקי גרשון זלקינד , צילום: אלכס קולומויסקי

באלקו סיימו אמנם את הרבעון השני עם ירידה ברווח הנקי אולם רמת החוב הפיננסי נטו שלה ירדה בצורה משמעותית מה שצפוי להביא לחיסכון אדיר בהוצאות המימון שלה. במהלך חודש מאי האחרון היא ביצעה פירעון מוקדם של איגרות החוב מסדרות י' ו-י"ב בהיקף של כ-384 מיליון שקל שצפוי להביא לחיסכון של עשרות מיליוני שקלים בהוצאות המימון השנתיות של החברה.

בסך הכול ירד החוב הפיננסי נטו של אלקו ברמת הסולו מרמה של כ-1.1 מיליארד שקל בסוף שנת 2015 לכ-213 מיליון שקל בסוף הרבעון השני של 2016. בין הצעדים שהביאו להורדת החוב של אלקו הם מכירת חלקה בקרן הנדל"ן LAT, בעסקה שהניבה לאלקו תזרים חופשי בסך של כ-680 מיליון שקל.

מכירת חלקה של אלקו במקרקעין שהחזיקה בסין, תמורת סכום כולל של כ-440 מיליון שקל שהניבה ברבעון הראשון של 2016 רווח נקי של כ-265 מיליון שקל ותזרים מזומנים חופשי של כ-324 מיליון שקל. בנוסף היא מכרה זכויות במקרקעין ברמת השרון בעסקה שהיקפה הכולל כ-181 מיליון שקל.

אלקו צפויה לקבל ברבעון הרביעי של 2016 את יתרת תקבולי העסקה בסך של כ-103 מיליון שקל, תמורה שתסייע להפחתה נוספת של החוב הפיננסי של הקבוצה. בסיכום המחצית הראשונה של 2016, הרווח הנקי בחציון עלה לכ-350 מיליון שקל בהשוואה לכ-67 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות