אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבורסה בת"א: חלל תקשורת קפצה ב-9.4% אחרי אישור המגעים למכירתה צילום: בלומברג

הבורסה בת"א: חלל תקשורת קפצה ב-9.4% אחרי אישור המגעים למכירתה

ת"א 25 עלה ב-0.1%, ת"א 100 התחזק ב-0.3% ומחזור המסחר עמד על 928 מיליון שקל. גזית גלוב התחזקה ב-4.3% אחרי הדוחות ואילו הראל הוסיפה 2.4% אחרי פרסום התוצאות הכספיות לרבעון השני

23.08.2016, 17:28 | כתבי שוק ההון
דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז יתר 50

 

בהכנת הידיעה השתתפו אמיר רוזנבאום וגיל קליאן

 

17:26 - המסחר בתל אביב נחתם בעליות קלות. ת"א 25 עלה ב-0.1%, ת"א 100 התחזק ב-0.3% ומחזור המסחר עמד על 928 מיליון שקל. חלל תקשורת קפצה ב-9.4%, גזית גלוב התחזקה ב-4.3% אחרי הדוחות ואילו הראל הוסיפה 2.4% אחרי פרסום התוצאות הכספיות לרבעון השני.

15:45 - חלל תקשורתאישרה את הפרסום הבוקר ב"כלכליסט" - ודיווחה כי היא מנהלת מגעים מתקדמים עם גוף זר למכירת 100% ממניותיה החברה תמורת 285 מיליון דולר. עם מתן ההודעה, שכללה גם הפסקת מסחר במניה, עמד שווי החברה על 860 מיליון שקל.

14:50 - סערה בפריון: רונן שילה אחד מבעלי המניות המרכזיים בחברה קורא לכינוס אסיפה שלא מן המניין של דירקטוריון החברה כדי לשקול הדחה של המנכ"ל, ג'וזף מנדלבאום. בתגובה חיזק הדירקטוריון את מעמדו של מנדלבאום וטען שהוא האיש המתאים לניהול החברה. כיום עומד שילה בראש חברת קומו.

 

מימין ג מימין ג'ף מנדלבאום מנכ"ל פריון רונן שילה מנכ"ל קונדואיט | צילום: ענר גרין מימין ג

 

14:15 - דוחות אנרג'יקס: הכנסות החברה ברבעון ממכירת חשמל הסתכמו לכ-24.4מיליון שקל זאת לעומת כ-17.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הצמיחה המשמעותית בהכנסות החברה מקורה בחיבור שלב א' של פרויקט הרוח Banie שבפולין, בהספק של MW50 אשר החל להזרים חשמל לרשת בדצמבר 2015 והניב ברבעון היקף הכנסות של 6.1 מיליון שקל.

בשורה התחתונה, הרווח הנקי ברבעון הסתכם לכ-1.9 מיליון שקל לעומת כ-5.7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הקיטון ברווח נובע בעיקר מגידול בהוצאות המימון כתוצאה מעסקאות גידור מטבע, בעלויות אחזקת מתקנים, דמי ניהול לאלוני חץ והוצאות פחת לאור העלייה בהספק המותקן של החברה.

טורבינת רוח של אנרג טורבינת רוח של אנרג'יקס | צילום: אנרג'יקס טורבינת רוח של אנרג

 

13:50 - הבורסה בת"א משיקה את מערכת מאיה החדשה. מאיה, מערכת אינטרנט להודעות החברות של הבורסה, מהווה כלי עבודה מרכזי לציבור המשקיעים, לחברות הבורסאיות ולכל קהילת שוק ההון בישראל. מערכת מאיה מאפשרת לקבל מידע מקיף על החברות הבורסאיות ועל ניירות הערך הנסחרים בבורסה כמו גם על מדדים ומוצרים שונים, הודעות הבורסה ועוד.

למערכת המאיה החדשה לחץ כאן

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

 

13:30 - כלכלני הראל פיננסים מציינים בסקירתם השבועית כי השבוע יעמוד בסימן המשך פרסום דו"חות רבעון שני של החברות המקומיות: "אנו ממשיכים להתמקד בסלקטיביות וניתוח מעמיק של כל חברה וחברה ופחות במדדי המניות עצמם דבר שהוכיח את עצמו עד כה, להערכתנו גם עונת הדוחות יכולה ליצור הזדמנויות בקרב החברות".

 

12:25 - קבוצת הראל ביטוח שבשליטת משפחת המבורגר מסכמת את הרבעון השני של 2016 עם רווח כולל של 28 מיליון שקל – ירידה של 78% לעומת הרבעון המקביל בו הסתכם הרווח הכולל בכ-125 מיליון שקל.

בהסתכלות חציונית נחתך הרווח הכולל ב-85% והסתכם ב-42 מיליון שקל. הגורמים לצניחה ברבעון השני הם גידול בהתחייבויות הביטוחיות בסך של 59 מיליון שקל בעקבות ההשפעה המתמשכת בירידת ריבית חסרת סיכון. הפערים בין המחציות נובעים גם בעקבות המלצות ועדת וינוגרד שהביאה לעלייה בהיקף ההתחייבויות הביטוחיות במגזר ביטוח כללי. במגזר ביטוח חיים הגדילה הראל את ההתחייבויות בכ-94 מיליון שקל בעקבות ירידה בריבית חסרת סיכון.

יאיר המבורגר , צילום: אוראל כהן יאיר המבורגר | צילום: אוראל כהן יאיר המבורגר , צילום: אוראל כהן

 

11:30 - נעם פינקו, מפסגות מגיב לדוחות גזית גלוב: "בשורה התחתונה אנו רואים בגזית אחזקה טובה לטווח ארוך ועוגן בתיק לחיסכון ארוך טווח המספק חשיפה לנדל"ן מניב איכותי בפריסה גיאוגרפית רחבה, גידול מתמשך בתיק הנכסים וניהול פיננסי מצוין. יש לציין את השינוי החשיבתי של החברה שמתרכזת יותר בנכסים גדולים בערים מרכזיות בכל אזורי פעילותה מתוך הנחה שאוכלוסיית העולם תתרכז בעתיד במקומות האלה וכן תנסה להתרכז בחברות פרטיות כאשר חלקה בחלק מהחברות הציבוריות הולך וקטן".

לדבריו, "לאחר תקופה לא קלה, מניית גזית גלוב חזרה בחודשים האחרונים למגמה חיובית, מ-2 סיבות עיקריות. הראשונה, היא הייתה ממש זולה. השניה, לאור תהליך ירידת תשואות האג"ח, תהליך שגדל לאחר הברקזיט, וההעדפה של המשקיעים להשקיע בחברות נדל"ן המניבות תזרים יציב, חלו עליות שערים חדות בכל מניות הנדל"ן המניב הפועלות בשווקים יציבים מה שכמובן התבטא באופן מיידי במניית גזית גלוב. אי לכך גם אנחנו עדכנו כלפי מעלה את המודל הכלכלי שלנו לחברה, בעיקר בחברות הצפון אמריקאיות. אנו משמרים את המלצת תשואת היתר לאור דיסקאונט סחיר של 22% ודיסקאונט כלכלי של 26% ומעלים את מחיר היעד מ-42 שקלים ל-48.7 שקלים.

 

10:30 - כלל ביוטכנולוגיה מזנקת ב-7.3% זאת על רקע עסקת הענק בשוק הפארמה שדווחה אתמול בה פייזר רכשה את מדיווישן תמורת 14 מיליארד דולר. חברת הבת של כת"ב, קיורטק (54%), מפתחת ביחד עם מדיווישן תרופה בשם Pidilizumab. לאחרונה קיורטק הודיעה כי בכנס לנוירו-אונקולוגיה פדיאטרית הוצגו תוצאות מניסוי Phase I/II ב-Pidilizumab בילדים הסובלים מגליומה בגזע המוח.

 ,  צילום: שאטסטוק צילום: שאטסטוק  ,  צילום: שאטסטוק

 

9:45 - הבורסה בת"א שומרת על יציבות בפתיחה. המדדים המובילים ת"א 25 ות"א 100 נסחרים בקרבת רמת הפתיחה. חלל תקשורת קופצת ב-3%, גזית גולב עולה ב-1.5% לאחר הדוחות.

 

9:25 - דוחות גזית גלוב: ה-NOI ברבעון גדל בכ-3% והסתכם בכ- 1.074 מיליארד שקל לעומת כ- 1.043 מליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד. ה-FFO ברבעון הסתכם בכ-142 מיליון שקל (0.72 שקל למניה) לעומת כ-135 מיליון שקל (0.69 שקל למניה) ברבעון הראשון וכ-162 מיליון שקל (0.91 שקל למניה) אשתקד.

הירידה ב-FFO נובעת בעיקרה מהשפעות שערי המט"ח, הנפקת המניות שהושלמה בסוף שנת 2015 ומכירת מניות של חברות הבנות.

9:00 - יורוקום של שאול אלוביץ' במו"מ מתקדם למכירת אחזקותיה בחברת הלוויינים   חלל תקשורות (64%) לפי שווי גבוה ממיליארד שקל – כמחצית מדרישתה לפני שלוש שנים ונמוך מהשווי בהליך מכירה קודם שלא צלח.

ההודעה שלשום על שיגור קרוב של הלוויין עמוס 6 מסייעת בקידום העסקה. מניית חלל תקשורת עלתה אתמול ב-3.7%.

לווין עמוס 6 של חלל תקשורת, צילום: חלל תקשורת לווין עמוס 6 של חלל תקשורת | צילום: חלל תקשורת לווין עמוס 6 של חלל תקשורת, צילום: חלל תקשורת

 

8:00 - אייל דבי, מנהל מחקר מניות ישראליות בלאומי שוקי הון, מתייחס להסכם מכירת הפניקס: "המחיר המדווח בעסקה גבוה בכמעט 60% ממחיר השוק בו נסחרה המניה, כך שנשאלת השאלה מדוע המניה רשמה עלייה של כ-6% בלבד. הסיבה, לדעתנו, מתחלקת לשניים. הראשונה, המשקיעים כבר למודי ניסיון עם הסכמים שנחתמו ובסופו של דבר לא אושרו, כך שהתאמת המחיר הצנועה מבטאת את ההסתברות - הלא ממש גבוהה - שמעניקים המשקיעים לאישור העסקה על ידי הממונה".

השניה מוסיף הכלכלן, "גם אם תאושר בסופו של יום העסקה האמורה, אנו סבורים שההתאמה לא תהיה מלאה – כלומר שווי השוק עדיין יהיה נמוך ממחיר המכירה. זו אומנם תופעה שאינה שכיחה, אבל הסיבה שזו תהיה להערכתנו התוצאה, היא התחושה שהמשקיעים סבורים שהרגולציה המכבידה עוד לא הגיע אל סופה - ושהרוכש הסיני "נאיבי" ואינו מודע למלוא ההשפעה הצפויה. במילים אחרות, שוק ההון סבור שמבחינת יאנגו זו עסקה לא טובה. אנחנו, כידוע, לא מקבלים את התזה האמורה - שבמידה רבה נראית לנו יומרנית ומוזרה - אבל כך נראית המציאות תקופה מאד ארוכה".

7:30 - הבורסה בת"א תפתח את יומו השלישי של השבוע על רקע המגמה המעורבת בבורסות המובילות בעולם. הפניקס שהודיעה אתמול על חתימת העסקה למכירת השליטה ליאנגו הסינית צפויה להמשיך ולרכז עניין רב - מניית החברה עלתה ב-4.5% במחזור גדול של 7 מיליון שקל.

המסחר באחוזת בית ננעל אמש ביציבות יחסית כאשר מדד ת"א 100 הוסיף 0.2% לערכו ומדד ת"א 25 ננעל בקרבת רמת הפתיחה.

 
בורסת תל אביב
בורסת תל אביב

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות