אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שבועיים לפני החגים: ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בנמלים צילום: גיל נחושתן

פרסום ראשון

שבועיים לפני החגים: ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בנמלים

כפי שנחשף ב"כלכליסט" מי שחתר להכרזה הוא יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, וזאת לאחר שתוספות השכר שעליהן סוכם עם האוצר לא התקבלו בחודש יולי: "לא אוותר על יישום הסכם מסגרת כפי שסוכם איתי"

23.08.2016, 11:50 | ליאור גוטמן

הסתדרות העובדים הלאומית הכריזה הבוקר (ג') על סכסוך עבודה בנמלים. משמעות הדבר שכבר בעוד 14 יום יוכל ארגון העובדים להודיע על השבתה מלאה או חלקית בעבודה ברציפים, וזאת שבועיים בלבד לפני תקופת החגים.

כפי שנחשף ב"כלכליסט" מי שפעל להכרזה הוא יו"ר ההסתדרות עצמו אבי ניסנקורן וזאת לאחר שתוספות השכר עליהן סיכם מול האוצר לחודש יולי לא התקבלו.

בשיחה עם "כלכליסט" אמר ניסנקורן שאם הסכם השכר שנחתם מול כחלון לא יקודם בימים הקרובים "יהיה סכסוך עבודה בימים הקרובים ועד להשבתה מלאה של שני הנמלים".

עוד אמר ניסנקורן: "אני לא אוותר על יישום הסכם המסגרת כפי שסוכם אתי. היישום הוא על דעת האוצר. אין מניעה של אגף התקציבים ואין מניעה של הממונה על השכר לקדם זאת, אבל מישהו לא רוצה לקדם את זה שם משיקולים לא עניינים. מדובר בהסכם שמצמצם פערים בנמלים ולא אסכים שהוא לא ייושם ככתבו וכלשונו".

יצוין שיותר מ-90% של הסחורות שנכנסות ויוצאות מהנמלים עוברות דרך נמלי ישראל, כך שהשבתה של העבודה שם עלולה לפגוע קשות בציבור היבואנים והיצואנים כאחד.

 

אבי ניסנקורן, חתר בעצמו להכרזה על סכסוך עבודה לאחר שתוספות השכר לא התקבלו בחודש יולי , צילום: עמית שעל אבי ניסנקורן, חתר בעצמו להכרזה על סכסוך עבודה לאחר שתוספות השכר לא התקבלו בחודש יולי | צילום: עמית שעל אבי ניסנקורן, חתר בעצמו להכרזה על סכסוך עבודה לאחר שתוספות השכר לא התקבלו בחודש יולי , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות