אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דודו זבידה מנכ"ל כלכלית ירושלים: "מה שהבטחנו לשוק ההון קיימנו בגדול" צילום: דור מנואל

דודו זבידה מנכ"ל כלכלית ירושלים: "מה שהבטחנו לשוק ההון קיימנו בגדול"

זבידה התייחס היום לתוצאות של מבני תעשייה שהציגה שיפור בתוצאות רבעון שני ברציפות, לאחר תקופה ממושכת של הפסדים והפחתות בעיקר בעקבות מירלנד הרוסית

23.08.2016, 12:18 | אורן פרוינד

"מה שהבטחנו לשוק ההון קיימנו בגדול" אמר היום בבוקר ל"כלכליסט" דודו זבידה, המנכ"ל של כלכלית ירושלים בהתייחס לתוצאות של החברה הבת (78%) מבני תעשייה ובאופן כללי לפעילות של חברת האם שלה כלכלית ירושלים. מבני תעשייה דיווחה היום על עלייה של 4.8% במדד ה-FFO (תזרים נקי מנוכה מהפחתות חד פעמיות) לרבעון השני של 2016 לסכום של 43 מיליון שקל. מדובר ברבעון שני ברציפות שהחברה מציגה שיפור בשורה התחתונה לאחר תקופה ממושכת של הפסדים והפחתות בעיקר בעקבות מירלנד הרוסית שהעיבה על התוצאות.

קראו עוד בכלכליסט

"הגדלנו פרמטרים תפעוליים, הורדנו מינוף ואנחנו עדיין לא סיימנו" אומר זבידה. "כל מה שעשינו עד היום בפעילות הליבה שלנו בישראל נעלם דרך הסיפור של מירלנד שהכביד עלינו. ועכשיו, אחרי שכבר מחקנו את כל ההשקעה על מירלנד, אנחנו מתחילים לראות את הפעילות הנטו שלנו מניבה פירות" הסביר זבידה.

מירלנד היא הזרוע הרוסית של כלכלית ירושלים שמוחזקת על ידי מבני תעשייה ונמצאת בהליכים סופיים של הסדר חוב מול הנושים בישראל. היא חייבת למחזיקי האג"ח מיליארד שקל ולבנקים ברוסיה היא חייבת 220 מיליון דולר. החברה נקלעה לסחרור בעקבות הקריסה של הרובל הרוסי ונכנסה לפני שנה וחצי למו"מ להסדר חוב. "ההסדר

של מירלנד עכשיו הוא טכני לחלוטין" מסביר זבידה. "נשאר לנו לגמור אסיפות נושים בקפריסין, לבצע רישום בלונדון ובישראל של המניות והאג"ח החדש ואנחנו צריכים להזרים עוד 6 מיליון דולר במסגרת ההסדר לאחר שכבר הזרמנו 2 מיליון דולר. זה כבר עבר אישור מול המוסדיים והם ברמה של אישור והבנק ברוסיה גם כבר אישר ואנחנו עובדים איתו על ניסוחים של ההסדר הסופיים. נשאר הרשות לני"ע בישראל ולכן אין סיבה שזה ייתקע".

אליעזר פישמן, בעל השליטה בכלכלית ירושלים, צילום: אוראל כהן אליעזר פישמן, בעל השליטה בכלכלית ירושלים | צילום: אוראל כהן אליעזר פישמן, בעל השליטה בכלכלית ירושלים, צילום: אוראל כהן

המתווה של הסדר החוב של מירלנד עבר כמה שינויים על רקע המשך הקריסה של הרובל הרוסי. על פי המתווה האחרון והסופי, כל החוב של החברה (בהיקף של מיליארד שקל בסדרות א'-ו') יומר למניות, למעט חוב של 170 מיליון שקל (45 מיליון דולר). בכך למעשה יוותרו מחזיקי האג"ח על כ־80% מהחוב, אך מנגד יקבלו 60% ממניות מהחברה.

"בפעילות הישראלית אנחנו תמיד עולים ומרוויחים ובפעילות הזרה היינו רושמים הפחתות בגלל מירלנד" הוסיף זבידה. "שנה שעברה בדוח השנתי רשמנו 200 מיליון שקל הפחתה בהון. עכשיו מחקנו את כל ההשקעה במירלנד ולכן לא נשאר לנו ממה להפחית. החלק הישראלי שלנו דרמטי ותכנית המכירה שלנו היא לפי הקצב. אנחנו מוכרים לא בהפסד למרות שכולם פחדו שלא נצליח. עמדנו בכל תכנית העבודה ששמנו לנו בתחילת השנה" סיכם זבידה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות