אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקשר המפתיע של כלל ביוטכנולוגיה לרכישת הענק של פייזר צילום: ורדי כהנא

הקשר המפתיע של כלל ביוטכנולוגיה לרכישת הענק של פייזר

קיורטק של כלל ביוטכנולוגי חתמה ב-2014 הסכם מסחור עם מדיביישן - שנרכשה אתמול על ידי ענקית הפארמה פייזר תמורת סכום עתק של 14 מיליארד דולר

23.08.2016, 16:54 | דרור רייך

דיווח על רכישה של ענקית התרופות האמריקאית פייזר, מקפיץ היום (ג') את מניית כלל ביוטכנולוגיה.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול פייזר הודיעה כי היא רוכשת את חברת הביוטק מדיביישן (Medivation) תמורת 14 מיליארד דולר. בסוף 2014 קיורטק, חברה בת של כלל ביוטכנולוגיה, חתמה על הסכם מסחור עם אותה מדיביישן (Medivation), למסחור של התרופה שמפתחת קיורטק לטיפול בסוגים שונים של סרטן.

קיורטק זכאית לאבני דרך של 85 מיליון דולר עם קבלת אישור לשיווק במדינות שונות, 245 מיליון דולר לפי יעדי מכירות, ותמלוגים בהיקף של ‭11%– 5%‬ מהמכירות.

קיורטק נמצאת בניסויי שלב 2 בכמה התוויות לתרופה שלה, עם תוצאות טובות בחלק מהניסויים (ותוצאות חלשות בחלק האחר) ומאמינה כי היא תוכל לשווק את התרופה עוד לפני ניסוי שלב 3. תהליך זה אפשרי במחלות מסוימות (בדר"כ סופניות) עם היקף חולים מצומם. הניסוי בשלב 2 צריך להסתיים במהלך 2017, ואפילו אם יתקבל האישור אי אפשר להסיק מכך לגבי הסיכוי להצלחת ניסוי שלב ‭.3‬

אבל - ההסכם שנחתם מול מדיביישן חוסך מכת"ב את הצורך לבצע השקעות נוספות בקיורטק ומשאיר לה נתח מהותי מהפוטנציאל העתידי אם התרופה המפותחת תגיע לשוק. כעת, בכת"ב מאמינים כי המוניטין של פייזר ייתן את הטון כאשר התוצאות יוגשו ל-FDA.

כלל ביוטכנולוגיה נמצאת בשליטת המיליארדר היהודי האמריקאי לן בלווטניק (55.9%). כת"ב היא חברת אחזקות עם שלוש אחזקות מהותיות: מדיוונד, קיורטק וגמידה סל.

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות