אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי 4.5 שנים: אלטשולר שחם דורש הסברים מויליפוד על השתתפותה בהנפקת אי.די.בי צילום: עמית שעל

אחרי 4.5 שנים: אלטשולר שחם דורש הסברים מויליפוד על השתתפותה בהנפקת אי.די.בי

בית ההשקעות שיגר מכתב דרישה ליבואנית המזון לספק הבהרות בקשר להשתתפותה ב-"הנפקת החברים" של נוחי דנקנר שהואשם בגינה בהרצת מניות

24.08.2016, 12:10 | גולן חזני

בית ההשקעות אלטשולר שחם יוצא למלחמה נגד האחים יוסי וצבי ויליגר, בעלי השליטה של וילי פוד לשעבר. יבואנית המזון, הנמצאת בימים אלה תחת מאבק של ארבע קבוצות לרכוש בה את השליטה, מדווחת היום (ד') לבורסה כי קיבלה מחברת קרנות הנאמנות של בית ההשקעות (המחזיקה במניות החברה), מכתב דרישה ובו היא דורשת מוילי פוד לספק מידע והבהרות בקשר לרכישת מניות של אי.די.בי בסך כולל של כ-9.5 מיליון שקל במהלך פברואר 2012.

קראו עוד בכלכליסט

עד למשפטו של נוחי דנקנר בעל השליטה באי.די.בי, הנושא לא עלה לכותרות מאחר שהרושם היה שההשקעה נעשתה מכספו האישי של יוסי ויליגר. אבל במשפט נחשף כי ההשקעה היתה מקופת ויליגר השקעות הנסחרת בבורסה בת"א. החלטת דירקטוריון וילי פוד על ההשקעה של עד 10 מיליון שקל באי.די.בי, התקבלה ב-21 בפברואר 2012. זה היה גם היום בו נפגש יוסי ויליגר עם דנקנר לשיחה על השתתפות הראשון בהנפקה שנערכה למחרת. הרכישות של ויליפוד נעשו בבורסה ומחוץ לה.

אלטשולר שחם שהחזיק במניות החברה באותה עת, טוען במכתב שנשלח ע"י עו"ד אסף ברם ממשרד ברם סלוקי, כי "קיים חשש ממשי שההחלטה להשקיע במניות אי.די.בי התקבלה בדירקטוריון החברה ביום ב-21 לפברואר 2012, הייתה בניגוד לדין ותוך הפרת חובות הזהירות והאמונים של נושאי המשרה בחברה. החלטה פסולה ולמצער רשלנית זו הסבה לחברה ולבעלי מניותיה נזק כספי משמעותי".

מספר חודשים לאחר הנפקת החברים החלה אי.די.בי אחזקות במגעים להסדר חוב עם מחזיקי האג"ח שלה, ועם סיומו הפכה לשלד בורסאי כך שמרבית ההשקעה ירדה לטמיון.

אלטשולר שחם דורש לקבל תוך 45 יום את המסמכים הנוגעים לאישור ההחלטה, כל פרוטוקולי הדיונים והמסמכים השונים וכןם תכתובות בחברה שנגעו לכך. את ויליפוד תחת בעל השליטה הנוכחי, גרגורי גורטובויט מייצג עו"ד עדי זלצמן.

גלעד אלטשולר , צילום: עמית שעל גלעד אלטשולר | צילום: עמית שעל גלעד אלטשולר , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
יודעי דבר מספרים שהאחים ויליגר השקיעו בשוק ההון
יודעי דבר מספרים שהאחים ויליגר השקיעו בשוק ההון ביד ימין כסף פרטי וביד שמאל כסף ציבורי ללא חומות והסבירות לפלילים גבוהה. מדוע הרשות לני״ע לא בודקת אותם יש ׳מרננים על חברות של יוסי ויליגר עם יו״ר הרשות לני״ע. יש עוד סיפורים של האחים ויליגר שמחייבים בדיקה של הרשויות . אם הרשויות לא יתחילו בחקירות הנושא חייב לעבור למבקר המדינה ולטיפול להב ..
Plane  |  24.08.16